Автор Тема: ново СЕ устройство от братушките  (Прочетена 123786 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #30 -: Май 19, 2019, 04:07:25 pm »
x_name41 извинявам ти се за острия език но откачам като прочета подобни твърдения де поне малко не се връзват с очевидни и отдавна многократно доказани и ясни факти.

Виж има едни други въпроси около тъмната материя - де са много интересни ....
Например - въпросната материя като въпреки че има маса защо не комуникира с барионния мир в който сме ние?....
А след като има маса защо не се наблюдават ефекти подобни гравиационнен колапс при нея?.....
Или след като има маса защо не формира плътни обекти?.....
Общо взето и в нормалната физика има една камара неясни въпроси де човек си заслужава да си блъска главата с потенциала да постигне нещо реално а не да си измисля негова си вселена и да царува в нея .

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #31 -: Май 19, 2019, 04:09:42 pm »
Тояно в Красноярския край преди 4 години "някой" продаваше такава батерия - от по-старото поколение.
Батерията беше 50 кг. , 120 волта, 600 вата максимално натоварване, употребявана - с остатъчен ресурс 30г.
Батерията е рабитила на необслужваем комуникационене ретранслатор, но ретранслаторите били вече отпаднали от употреба.
Проучих въпроса чрез мой приятел руснак, и се оказа, че нито може да се изнесе от Русия, нито да се внесе в България.
Митнически ограничения.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #32 -: Май 19, 2019, 04:23:48 pm »
Да Ksurnev за ограничена употреба все още се правят такива батерии или най малкото до скоро са правени но те са  за специфични приложения .....

https://www.forumnauka.bg/topic/15738-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

Ех да имах един такъв в мазенцетооооооо ..... и топло и точец .....   :o :o :o

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #33 -: Май 19, 2019, 04:35:15 pm »
Такова нещо, но за комуникации в дълбокия север.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #34 -: Май 19, 2019, 05:29:07 pm »
Абе могат да ги капсулират безопасно, и после  след изтичането на живота им, да ги рециклират. Няма да има никаква вреда, дори производството на обикновените батерии ще е по вредно. Аз мисля че не това е причината за да не се използват масово, причината се крие другаде, досетете се че милиони фирми произвеждащи класически батерии ще фалират.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #35 -: Май 19, 2019, 05:32:07 pm »
Мммммда технократ има го и тоя момент де ти казваш ......
Ма пустите чалми също са фактор ...... много лесно се прави мръсна бомба а такива батерии са им готова суровина.......

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #36 -: Май 19, 2019, 06:08:01 pm »
Чалмите не можеш ги спра, бомбите дето правят с урея нитрат, са по убиващи от мръсните радиационни бомбички.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #37 -: Май 19, 2019, 07:01:46 pm »
PyroVeso сложно им го обясняваш :)
Ш се пробвам и аз.
ЕНЕРГИЯ Е МАСА КОЯТО СЕ ДВИЖИ С СКОРОСТ
Независимо от това в каква форма е енергията в края на крайщата се свежда само до това.
Дали ще са фотони, електрони, цели атоми....... или пилешки кокалчета няма значение.
Всичко останало са процеси производни на движението.
Хим. реакциите също са следствие на кинетични процеси случили се или случващи се за сметка на енергия натрупана преди това.

И в природата единственият първичен източник на енергия е термоядреният синтез - всичко останало е следствие на него.

А най големият въпрос е от де се е взела енергията за да се появи материята .......... еле това граала .......


А на енергията на електричният или гравитационият потенциал, какво и се движи, стои си там горе мирно и тихо товар, и току в даден момент полети надолу, стоят си мирно и тихо електрончета в кондензатор и в един момент се юрват като воден поток. Въобще трябва да сме наясно че енергията е все още мъгляво понятие, тя няма първоизсточник нито дом, тя е по скоро някакъв призрак следващ навсякъде и проникващ навсякъде, може да се спотайва скрита може и да стане явна и бушуваща. Е всичко това е само алегория разбира се, но какво всъщност е енергията ние все още не знаем. Ядрената енергия в никакъв случай не е първоизсточник на енергията, известно е че позитрон и електрон са частици които не са ядрени но при тяхното съвкупление се отделя енергия много по голяма от ядрената. Също енергията от акреционните дискове на космически обекти е в пъти по голяма от тази на ядреният синтез или разпад. Енергията е в кръговрат, но не знаем почти нищо за този кръговрат. А е възможно в крайна сметка, да се трансформира в нещо съвсем непознато.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #38 -: Май 19, 2019, 07:30:31 pm »
Офффф технократ не ми се повежда поредния тъп спор - или си оправи малко знанията и теорията или си остани където си и се радвай на тва което си мислиш с подобаващите резултати съответно.
Освен това това което пишеш показва колко си вникнал в написаното от мен - хем е написано максимално утрирано ......
Но радващото е че си признаваш че не знаеш нищо в края на мислите си.....

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #39 -: Май 19, 2019, 07:58:03 pm »
montanar, бих ви посъветвал да се сдържате във тона си

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #40 -: Май 19, 2019, 08:07:23 pm »
Офффф технократ не ми се повежда поредния тъп спор - или си оправи малко знанията и теорията или си остани където си и се радвай на тва което си мислиш с подобаващите резултати съответно.
Освен това това което пишеш показва колко си вникнал в написаното от мен - хем е написано максимално утрирано ......
Но радващото е че си признаваш че не знаеш нищо в края на мислите си.....

И друго .... най лесното е да се забърка някакъв буламач от камара процеси закони и алгоритми и като тръгне човек да се опитва да проумее нещо и няма достатъчно пълна база знания почва да мига на парцали и да си мисли че е еле тука има нещо и става поредния поклонник на тая идиотия .... а пък който има база и почне да чете такъв блювоч още на 1вата зависимост де не се връзва или почва да се хили и да си вади изводите или да беснее (еле я) и да не знае от де да почне да разплита и да набива канчето на такъв писател.

x_name41 звиних ти се - не пиша с лоши чувства - просто ми е такъв речника.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #41 -: Май 19, 2019, 08:13:00 pm »
Здравейте,
Черното Слънце е по тракийската терминология, всеки може да отиде до Казанлък и да се запознае ида разбере до къде е легендата и докъде е мита.
Като погледна към Черното Слънце през нощта виждам падащи бели топки, които изчезват в повърхността на Земята. Разбира се човек може да е ослепен и да не вижда нищо.
Ако отвори сърцето си може да почуства Любовта, която идва. Разбира се човек може да е с каменно сърце и да е сляп и нищо да не чуства и да вижда. Може да се погледне астрономически за 72 години Бялото Слънцето се завърта на един градус спрямо Черното слънце. Ако приемем, че на 10 години разбира от астрономия, трябва да изчака да стане на 82 години да види разликата. Ако се живее като едно време 800-900 години 10 градуса са явно забележими. Приключвам с тази мисъл.

Бялото слънце е напрактика преобразовател на гравитациони вълни в електромагнитни. Ако се разчита само на термоядрената енергия до сега да е угаснало одавна и трябва да презареди. От тук идва идеята, че електромагнитните вълни могат да се превърнат в гравитация.
Не е нужно да се правя на голям специалист, а да се наблюдава и повтаря природата.
Планетите се въртят в екваторялната област на Бялото Слънце, а то перпендикулярно се върти около Черното Слънце. Да погледнем домашния центробежен генератор на В. Шаубергер, хоризонтално в екваторялната област се върти ротора, перпендикулярно вертикално се върти водата. Водата като диелектрик води до ток на разместване и до появата на високо напрежение. Казана е меден и явно всичко се заземява.
 Да погледнем мигновенната или (спинова) радиовръзка на Тесла.  Бобините унищожават магнитното поле хоризонтално, а получават се перпендикулярно надлъжни електромагнитни вълни, някъде се наричат гравитационни. Приемат се с надлъжно разположена феритна антена. Правил съм опити с такива вълни, но са си опасни, защото повреждат електрониката. Бях пускал телефонно ниво с амплитуда 1,55В на 5ком вълново съпротивление и ми дефектира един монитор с кинеспоп за 10 часа. При други опити ми  дефектира от имплозията установката след 1 минута работа. Сега ще работя в импулсен режим и оразмерявам нова установка.
       Имам разпечатка на изследвания на други автори за космическия характер на от Черното Слънце но това ме затруднява да го представя, но информация има.

       Шимпанзе с калашник, като свърши пълнителя влиза в ролята на разкайващия се блуден син.

Като открия СЕ и се внедри, ще раздаваме безплатен хляб. Такива наченки богатите да дават пари на бедните, се яви скоро при пожара на катедрала в Европа, но това са само първи стъпки. 

   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #42 -: Май 19, 2019, 08:21:06 pm »
Неее неее след последния пост се отказвам от конкретната дискусия - мракобесието стана пълно :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #43 -: Май 19, 2019, 08:24:33 pm »
montanar Ти явно си бог и знаеш всичко от игла до конец. Ако разчиташ на учебникарската физика като статут на всичкознайковото, си много зле, по добре не се опитвай да влизаш в словесни каламбури с мен, за да не те излагам пред форума. Ако имаш нещо по същество казвай, иначе си аутсайдера на форума, не че си глупав, но просто си цинично неподходящ за форума.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #44 -: Май 19, 2019, 08:27:45 pm »
Почна се с тракииска митология после разните чернобели слънца мина се през любовта после пак ни напекоха слънцата после Шаубергер и Тесла се разшаваха и накрая угасна кинескопа ........ - е паднах и УМРЕХ :)