Автор Тема: ново СЕ устройство от братушките  (Прочетена 123788 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #15 -: Май 18, 2019, 08:50:45 pm »
Цитат
Черното слънце е черната дупка около което се въртят всички галактики.
ЛОООООЛ тука имаме нова астрофизика........

Цитат
Навремето правих опити с качери и индукционни бобини от кола като мерех дължината на искрата, забелязах денонощни и сезонни влияния на дължината на искрата. Захранването е от автомобилен акумулатор като тока и напрежението се контролираше.
А температурата, а влажността, а налягането контролираше ли?

Цитат
Но това не е най-важното, важното е да се направи генератор на СЕ, без да се уточнява от къде идва енергията, важното, че я има.
А това е особено научно .........

Цитат
Просто допълних, че се забравя този източник на енергия, много популярен в тракийската култура. Все пак трябва да си знаем историята.
А тука хептем ни качи на джанката :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #16 -: Май 18, 2019, 10:14:47 pm »
Цитат
И в природата единственият първичен източник на енергия е термоядреният синтез - всичко останало е следствие на него.
   
Montanar
 Убеден ли си, че това е вярно. Има много сериозен Алогизъм в това твърдение. Както и в голяма част от твърденията на стандартния модел, но да разгледаме конкретното твърдение
Имаме някакъв синтез два атома водород се съединяват в атом хелий или атом водород и атом никел правят атом мед. Все синтез при което се отделя енергия. На същия принцип съединяваме по прост "или може би по сложен начин" атом кислород и два атома водород и съвсем логично се освобождава някаква ергия. После при опит да разделим отново кислорода и водорода те отказват да го направят докато не им върнем цялото количество енергия която са отделили при синтеза си. И това също е напълно логично. Да обаче разделяме атом хелий на съсравящите го два водородни атома  или за по ясно разлагаме уран на торий олово и не знам какво си още, не са от значение подробностите. Та разлагаме урана на съставните му части и те частите вместо да си поискат обратно енергията отдадена при синтезът "както направи водата" те отдават още повече енергия. ТОВА ВЕЧЕ ВЪОБЩЕ НЕ Е ЛОГИЧНО
Да го таковам и лайностандартния модел. Хипотезата на Мишо за черното слънце е триста пъти по логична от смехориите в които вярваш.
Не че е вярна, но това в което вярваш е триста пъти по невярно. В края на краищата въпреки, че няма доказателства за верността и няма и нити едно доказателство което да я опровергава а хипотезата на която вярваш е опровергавана 330 пъти. И всеки път е измисляна някоя смехотворна кръпка съшита с бели конци.
Няма вече физика има формули от хиляда и една нощ. Чак ти завиждам, че с такава детинска доверчивост приемаш тези глупости. Ако можех да ги приема сигурно щеше да ми е по лесен живота, ама неби. Всеки с кръста си.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #17 -: Май 18, 2019, 10:16:03 pm »
...От друга страна, обаче, Земята има ограничена способност да разсейва топлина в космоса. И балансът е такъв, че в сметката влизат САМО падналата върху земната повърхност слънчева светлина плюс геотермалната топлина идваща отдолу. Всеки друг източник на енергия, осбено НЕОГРАНИЧЕН такъв, при това изполван с максималната възможна интензивност, при това от милиони производители, би довело до неминуемо прегряване на Земята. Ето, това че използваме изкопаемите горива (запас от слънчева енергия усвоявана от растенията в продължение на милиони години) вече води до значително повишение на температурите...

Просто си нямаш идея колко голяма е Земята, и че ние не сме нищо повече от мушички пълзащи по нея. Енергията която можем да произведем ще е незабележима на фона на това което получава и отдава Земята.

Площта на кръг с радиус 6 100 км е 116 898 662 кв. км. Или около 117 000 000 000 000 квадратни метра. По 1 киловат на квадрат идва от Слънцето. Тоест Земята получава 117 000 000 гигавата енергия. 117 МИЛИОНА ГИГАВАТА! Всяка секунда... и това е енергията която достига до повърхността. 10 000 атомни централи по ... по 5 гигавата са ... 50 000 гигавата, или 2 промила от това което идва от Слънцето. Е толкоз ни е цялата силица.

Затоплянето идва от това, че отделяме парникови газове, а не чеенергията която произвеждаме загрява Земята.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #18 -: Май 18, 2019, 10:35:00 pm »
Радико
Цитат
После при опит да разделим отново кислорода и водорода те отказват да го направят докато не им върнем цялото количество енергия която са отделили при синтеза си
Но не вкарвай трансурановите нестабилни елементи в играта - това се НЕстабилни елементи които се създават с избитъчно количество енергия заключено в самите тях посредством асиметричен строеж на атомите им. И с последнот казано от мен се обезмисля всичко казано в последствие от теб.

и за да не съм голословен - https://www.youtube.com/watch?v=pRKWsDW9n6A

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #19 -: Май 18, 2019, 11:50:45 pm »
Е те Тава е!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #20 -: Май 19, 2019, 11:48:07 am »
Радико Но не вкарвай трансурановите нестабилни елементи в играта - това се НЕстабилни елементи които се създават с избитъчно количество енергия заключено в самите тях посредством асиметричен строеж на атомите им. И с последнот казано от мен се обезмисля всичко казано в последствие от теб.

и за да не съм голословен - https://www.youtube.com/watch?v=pRKWsDW9n6A
Искаш да кажеш, че всички други елементи се разпадат САМО с поглъщане на огромно количество енергия така ли.
А какво става ако някой докаже, че и останалите "стабилни" елементи се разпадат с отделяне на енергия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #21 -: Май 19, 2019, 12:15:19 pm »
Всички елементи се разпадат но за огромно и пренебрежимо голямо време спрямо трансураните.

Поинтерсувай се как се образуват трансураните и какво точно представляват.
Също така как се образуват в природата. Тоест малко повече астрофизика трябва да прелопатиш.

Иначе романтичната идея за безконечна енергия и мен ме кефи но за съжаление за сега няма теория която да я поне малко подтвърждава не случайно подчертавам теория - което не е нито хипотеза нито фантазия.

А ако някой докаже че има начин за разпад на нормални елементи посредствм малко енергия би било мноооого хубаво :) Не съм нито демагог нито фанатик - единствено реалист и прагматик съм.
« Последна редакция: Май 19, 2019, 12:43:34 pm от montanar »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #22 -: Май 19, 2019, 12:56:59 pm »
А ако Вселената и законите и специално е проектирана така, че да има възможно най-малко "злоупотреба"?
Какво правим ако освен в ръцете на правителства, компактни и мощни източници на енергия попаднат в ръцете на джихадисти?
Или ако не са компактни - с рейлгънове (Гаус пушки) да метат железария? (вече има разработка за корабно базиране) - 25 kg волфрам със скорост 6 пъти повече от на звука, стрелящо в автоматичен режим? със автозареждаща автоматика...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #23 -: Май 19, 2019, 02:27:12 pm »
Цитат
А ако някой докаже че има начин за разпад на нормални елементи посредствм малко енергия би било мноооого хубаво :) Не съм нито демагог нито фанатик - единствено реалист и прагматик съм. 
Значи вече Е много хубаво. Защото вече го доказаха и го потвърдиха във сериозни научни списания. Точно както си му е реда за такива неща. Та сега ми кажи ти какво следва от това. Защото извода от въпросния експеримент е, че всеки елемент може да бъде разпаднат на по леки при което отделената енергия е доста повече от вложената за иницииране на разпада.
Та нищо същественно не си написал което да обезсмисли думите ми.въпроса остава висящ.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #24 -: Май 19, 2019, 02:35:54 pm »
Цитат
Защото вече го доказаха и го потвърдиха във сериозни научни списания.
Я малко по подробно. Дай да видим тия статии (ама конкретните статии не журрналистически партненки)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #25 -: Май 19, 2019, 03:14:41 pm »
Ванчо - а дано дойде момента да ги предложат на пазара тези источници - а че работят спор няма ......
Радиоизотопните батерии не са новина - но си имат проблемите и той най вече зарад разните ненормални чалми де веднага ш почнат да правят смрадливи бомбички от тях.....

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #26 -: Май 19, 2019, 03:17:10 pm »
mi68 ае го караме едно по едно :)
Ко туй нещо бре мили - къде заора?!?! ......
След като нямаме научна обосновка си измисляме и почваме на нейна база да градим теория така ли??!? :)
Какви са тия електрогравитации ..... ти за ионен вЕтър чувал ли си?!?!?

Аааа къде можем да видим този опит Димитру от атинския университет - особено м е интересна частта с металния екран?!?! :)

Да не коментирам останалите щуротии де пишеш..... що бяс ще ме хване :)

а това какво е?, нима не е подобно или същото относно аналогията с черното слънце?
Мен един друг въпрос ме мъчи ...... дали тъмната енергия ще разбие всичко на кванти .... какво ще стане с тъмната материя ..... а дали тъмната материя не е отзвук от предишни вселени тоест това което става с барионната материя след като се случи въпросния обратен колапс ....... ?!?!?!  :-\
по същия начин би могло да се попита: "моля моля, какви тъмни енергии?, каква тъмна материя? в какви филми си се вкарал, къде заора бе мили?!?! ......"

а за останалото във вашия пост без коментар, пълна проява на дебилизъм и невежество от ваша страна

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #27 -: Май 19, 2019, 03:25:31 pm »
x_name41
С малката разлика че моите мисли са само мисли и въпреки това са базирани на доста добре обосновани научни хипотези - имам предвид тъмните енергия и материя.
И са поставени като въпрос а не като твърдение.

А относно тая глупост "черно слънце" де си я фантазираш вземи го обясни какво имаш предвид - прескачат някакви аналогии с черните дупки ама що го наричаш "черно слънце" като ако говориш за черна дупки или ако ти кеф ползвай старото им название което е колапсари. Особено оная идиотия де галактиките се въртртели около черно слънце - подчертавам галактиките се въртели около  черно слънце

Та къде е дибилизмът не знам ..... а къде са знанията ти хептем не знам.... демонстрираш не знания а фантазии някакви ....

И нека от добри чувства да ти обясня че черната дупка е супер компактен обект който на фона на обемите и мащабите на галактика е буквално несъизмеримо малък и слаб а какво остава да говорим за междугалактически разтояния и обеми.....
« Последна редакция: Май 19, 2019, 03:42:33 pm от montanar »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #28 -: Май 19, 2019, 03:31:42 pm »
x_name41
С малката разлика че моите мисли са само мисли и въпреки това са базирани на доста добре обосновани научни хипотези - имам предвид тъмните енергия и материя.
И са поставени като въпрос а не като твърдение.
добре но все пак не избързвайте със заключенията си

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #29 -: Май 19, 2019, 04:01:24 pm »
Цитат
планирует начать промышленное производство радиоизотопа никель-63 (Ni-63)
Ключовата дума за съжаление е "планирует " а знаем че това е много разтегливо понятие......... :(

Още преди 10 години се носеше такава новина че Нокиа са щяли да пускат такива батерии но ги спряха точно зарад чалмите.....
А колко и да е безопасен радиоизотопа де би се ползвал си е радиоизотоп и сещайте се какъв вой ш се надигне при опасност от потенциално замърсяване.