Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Жива вода, особености, показатели и приготвяне

<< < (2/8) > >>

juliang:

--- Цитат на: balabanoff в Август 10, 2018, 10:39:22 pm ---За рефлукс само вода с високо рН няма да помогне. Водите с високо рН в магазините са вода + добавена основа. Обикновенно натриева, или калиева. Не е опасно, има и малки ползи, но в дългосрочен план, отваря сериозни проблеми.

--- Край на цитат ---
Аз не знам някоя бутилираща компания да добавя нещо към минералната вода, която изкарва на пазара. Те бутилират, не се занимават със смесване.
Поддържам някои съоръжения в бутилиращаа фабрика на Горна Баня и на Девин, и мога да застане зад твърдението си, тъй като "от първо лице" имам наблюдения как се извършва бутилирането на продукцията. Вие имате ли ЛИЧНИ наблюдения показващи противното, или говрите от гледна точка на "една съседка каза, че племенника чул в кръчмата един да разправя..."

balabanoff:

--- Цитат на: juliang в Август 10, 2018, 10:38:56 pm ---Сряда сутринта се забихме в една неочаквана командировка, и тръгнахме само с водата която беше останала в колата - 4 бутилки по 1/2 литър минерална вода. За който все още не знае - работата ми е свързана със сравнително тежка работа в помещения, където околната температура често доближава, а нерадко надвишава 40 градуса. Отгоре на това водата която е в тия помещения обикновено е от сондажи и не е пригодена за пиене.
Накратко - за 2 денонощия 2 човека изкарахме с 2 литра вода и 8 литра бира (поради липса на вода). Нито аз нито колегата имаме някакви болестни симптоми.
Извода - бирата е жива вода. Или поне не е "мъртва".
За тези които ми обясняват че е необходимо повече време - от десетина години си набавям необходимата за организма ми вода най-вече под формата на бира. Въпреки че в офиса имаме диспенсер, рядко се сещам да пия от него - макс чаша ... 200-400 мл. Но ВСЯКА вечер (независимо лято или зима) консумирам минимум литър бира, в момента привършвам "гуменица" от 2 литра и все още съм жЪден, вероятно ще продължа с втора "гуменица".

След гореизложеното наблюдение вероятно сте наясно че ако някой почне да ми обяснява че една вода е по-различна от друга бих го възприел доста .... абе с голямо недоверие.
Не вярвайте на никой, който се опитва да ви продаде инструмент, който ще прави водата "жива" или някаква по-особена. На организма е необходимо химичното съединение Н2О, като ако той има нужда от него, ще си го набави независимо в какъв вид му го доставяте. Да, ако пиете морска вода няма да изкарате дълго, но това са критични отклонения, при които водата е смесена с огромни количества соли. Реално в продажба (и по чешмите, сетифицирани от някое ВиК дружество) няма вода, която да има толкова голямо количество примеси.

За "жизнените сили"... очаквате водата да ви донесе жизненост ли? По-добре пийте един "Ред Бул" - той дава крила... След 4-я сте готови да вземете колата си на рамо и да я носите до вкъщи :)

--- Край на цитат ---
Бирата не е Жива вода. Има много ниско рН! Големите количества водят до сериозно окисляване на организма и оттам - до куп болести. Характерна е царската болест. Аз съм любител на бирата и си я варя понякога, но я консумирам за удоволствие, по малко. За неутрализиране на вредното действие на бирата ще ви е нужно двойно количество жива вода.
Поздрави!

juliang:

--- Цитат на: balabanoff в Август 10, 2018, 10:45:57 pm ---Бирата не е Жива вода. Има много ниско рН! Големите количества водят до сериозно вкисляване на организма и оттам до куп болести. Характерна е царската болест. Аз съм любител на бирата и си я варя понякога, но я консумирам за удоволствие, по малко. За неотрализиране на вредното действие на бирата ще ви е нужно двойно количество жива вода.
Поздрави!

--- Край на цитат ---
Моето лично впечатление е, че бирата е Жива вода. Твърдя го въз основа на личен опит - над 20 години по литър, понякога по 2, личен рекорд - 8 литра за вечер. Вие въз основа на какво го твърдите, при условие че консумирате "понякога, по малко"?

balabanoff:

--- Цитат на: juliang в Август 10, 2018, 10:44:29 pm ---Аз не знам някоя бутилираща компания да добавя нещо към минералната вода, която изкарва на пазара. Те бутилират, не се занимават със смесване.
Поддържам някои съоръжения в бутилиращаа фабрика на Горна Баня и на Девин, и мога да застане зад твърдението си, тъй като "от първо лице" имам наблюдения как се извършва бутилирането на продукцията. Вие имате ли ЛИЧНИ наблюдения показващи противното, или говрите от гледна точка на "една съседка каза, че племенника чул в кръчмата един да разправя..."

--- Край на цитат ---
Как ще коментирате високо рН 9- 10,5 с изключително ниска минерализация и високо ОРП от +200 - 400 мв? Химията има зависимости.
Поздрави!

balabanoff:

--- Цитат на: caduceus в Август 10, 2018, 10:03:29 pm ---..................


Чистата вода, дистелираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!
...................
Абсолютно съм съгласен. И аз имам практика в това направление, макар и повече изследователска и ориентирана към създаване на прибори за възстановяване и усилване на жизнената сила във водата. Т.е. да възвърне качествата си при изтичането от чист планински извор /че и по-добре/.
Интересува ме мнението Ви за методиката на изследване чрез Кирлиан фотография на отделна капка. Възлагали сме такова на наши партньори с използване на дейонизирана вода, стандартна и обработена по определен начин с наш прибор. Има колосална разлика в светенето на двата образеца. Друг пример е подобно изследване на вода от извора в Тлакоте /Мексико/ и нормална, където пак е много явна разлика в енергетиката /ако се позоваваме на интензитета на светене/.
Все пак да поясня, че не говорим за т.нар. "жива вода", правена чрез електролизен апарат - тя е полезна, но жизнената и енергия не е на необходимото ниво. Просто анолитът намалява задържаната вода в тялото и подобрява метаболизма  :)
Поздрави!

--- Край на цитат ---

Здравейте Кадуцей,
високо ценя работата ви и знанията и опита, който имате с живите енергии. Утре ще изнеса подробно вижданията си по зададените от вас въпроси. Ще възникнат и много нови.
Сърдечни поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия