Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Нови типове акумулаторни батерии - общи приказки

<< < (2/6) > >>

miromad:
А какво ще кажете за този газов акумулатор, който можете да си направите сами с подръчни материали.
http://chemfiles.narod.ru/hit/gas_akk.htm

Altium: четох статията в руско списание, когато бях на 15. Този акумулатор е много прост, но с много малък капацитет.

sbk1:
Електрохимичен генератор  използващ калиев цианид  , преобразува  механичната енергия ( движение на течност  спрямо електродите)  в електрическа .
Правени са опити и с разтвор на железен хлорид .
Единственото условие е  да има движение на течността , с тези дупки по асфалта устройството поставено в автомобил ще полудее да дава ток по българските пътища....

http://vksn.narod.ru/myst/ut184.html

sbk1:
Батерия (spin battery)   „въртяща се батерия”,  която се зарежда от прилагането на голямо магнитно поле към нано магнити в устройството,  магнити с  тунелно съединение  MTJ
Новата технология е стъпка напред в създаването на компютърни дискове без движещи се части, които да бъдат по бързи, по евтини и да употребяват по малко енергия. В бъдеще,
новите батерии могат да захранват и автомобили.
 Устройството създадено от физикът Стюард Бърнс и неговите сътрудници от Университета в Маями, събира енергия в магнити вместо чрез химическа реакция. Като навиващ се часовник или кола играчка, въртящата се батерия се „навива” чрез прилагането на голямо магнитно поле без да има каквато и да е химична реакция. новите батерии могат да захранват и автомобили.
 Новата технология преобразува магнитната енергия, произведена в процес, наречен въртящ поляризиран поток, в електричество. Новата технология е наречена „спинотроника”.


http://oko.kg/it/11484-nanoakkumuljator-novyjj-sposob.html

kiliev:
От в-к Дневник: Подобрени батерии съхраняват десет пъти повече енергия

Електрическият заряд, който литиевойонните батерии съхраняват, може да бъде увеличен до десет пъти с нова технология, използвана от учени от Масачузетския технологичен институт (MIT), съобщи онлайн изданиетo Ecology.com.
хартия
Изследователите установили, че прилагането на въглеродни нанотръби върху единия от електродите на батерията увеличава многократно енергията, която може да бъде съхранена в единица материал спрямо обикновен литиевойонен акумулатор. Потапянето на електродите в разтвор с миниатюрните въглеродни тръбички може да увеличи капацитета с пет пъти спрямо обикновените батерии и с до десет пъти спрямо литиевойонните. Това се дължи на получената добра проводимост между йоните и електроните в електрода, обясняват учените.

Въглеродните нанотръби показват добра устойчивост във времето. След 1000 цикъла на зареждане и разреждане на тестова батерия учените не са засекли промяна в качествата на материала.

Засега обработените електроди са приложими за захранване на малки устройства, но по-нататъшните изследвания ще направят технологията подходящи и за по-големи електроуреди.
Новата технология съчетава предимствата на по-стари поколения батерии – голям заряд, изразходван за кратък период, и сравнително по-малък, но стабилен във времето заряд.

Линк към статията: http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2010/07/18/934431_podobreni_baterii_suhraniavat_deset_puti_poveche/

tssdigital:
Англичаните вече приемат поръчки за кола с нано-батерия, която се зарежда за 10 минути със специализиран високоволтов уред, който се инсталира в гаража например. Изминава 240км при пълно зареждане. Батерията издържа 15 години ако се зарежда всеки ден. Ако не се ползва високоволтовият DC-адаптор при зареждане с 13А ток са нужни 15 часа, а ако се ползва вграденият в колата високоволтов адаптер са нужни 4.5 часа.
Колата е спортна и луксозна и не е предназначена за масовият пазар, а се прави по поръчка.

http://www.lightningcarcompany.co.uk/

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия