Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства
Нови типове акумулаторни батерии - общи приказки
Радeв:
Някой занимавал ли се е с тези газови акумулатори?
Aнглийски нано батерии.... От това, което е писано в статията 13А x 220V x 15h = 43kWh....
За 240км прави разход 18kWh/100km, което си е доста, един нормален електромобил гори около 10kWh/100km. Ако бяха толкова сполучливи до сега да са наводнили пазара.
tssdigital:
Да, колата използва литиево-титанови нано батерии, който могат да се заредят до 90% за 10 минути, но имат недостатък, че са с по-малък капацитет:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-titanate_battery
Разхода и е голям, защото е луксозно возило и има по-голяма мощност общо 44 kwh с 4 независими мотора за всяка гума. Видях на сайта им, че са коригирали часовете на зареждане: стандартно 15 часа ; бързо с вградено в колата зарядно 2.5 часа, ултра бързо със специализирано стационарно устройство 10 минути.
А това, че този акумулатор не е разпространен масово мисля, че е ясно защо - фосилните горива държат монопола и не е изгодно да се пуска нещо по-конкурентно, което да дава по-голяма свобода и независимост на хората.
Радeв:
--- Цитат ---Удвояват живота на литиево-полимерните батерии
NEC обещава 70% запазен капацитет след 13 години употреба
Нова технология на японската компания NEC удължава двойно живота на литиево-йонните батерии.
Тестовете показват, че усъвършенстваните батерии съхраняват 83% от първоначалния капацитет след 23 500 цикъла на презареждане.
Твърди се, че след 13 години употреба батериите на NEC запазват 70% от капацитета си.
Удълженият живот се постига чрез използване на органични съединения на сяра, които предотвратяват създаването на вътрешно съпротивление, водещо до намаляване на капацитета на батерията.
Все още няма яснота кога батериите, разчитащи на новата технология, ще се появят на пазара.
--- Край на цитат ---
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4216031
x_name41:
здравейте, прилагам интересен експеримент с навлажнен бариев окис (бариев хидроокис) в контакт с ферит, свързвани към консуматор на потребител от руския форум, да си призная тея руснаци просто ме изненадват понякога :o ;D
http://www.youtube.com/v/oVtajzvHXxs?hl=bg_BG&
@praktik:
--- Цитат на: x_name41 в Ноември 21, 2013, 12:17:08 pm ---... да си призная тея руснаци просто ме изненадват понякога :o ;D
--- Край на цитат ---
Изключително полезен и интересен експеримент, някой ще обясни ли механизма на действие, нещо от рода на галванична батерия, или друго, ферита каква роля играе. Да не би да е намесена и електромагнитна индукция, крушката колко волтова е, колко време свети с това количество бариев хидроокис. По този начин ако всичко е шест, за какво са ни тежките и скъпи оловни акумулатори.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия