Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

+ и –...има ли фиксирана поляризация електрическият заряд?

<< < (7/53) > >>

Михаил Кузмов:
Дбре де! Ама ние не сме си изяснили как се създават тези заряди (заредени частици). Например, в генератор, акумулатор и на небето стават по различен начин.

juliang:
Не виждам какво не ви кефи традиционното обяснение - с електроните и "дупките"...
Когато имате химичен източник на енергия електрическия заряд се състои от положителни и отрицателни йони, полепнали по плочите (дали са в самите плочи или плътно прилепнали до тях е въпрос на теологични спорове :) ). Ето един пример с оловен акумулатор:


При генераторите... аз лично си го обяснявам така: когато един проводник преминава през магнитно поле, електроните в него се преместват насам-натам, повлечени от магнитните полета. Науката твърди че в металната решетка на проводниците електроните от външните орбити са до голяма степен общи, не са приковани към даден атом, а прескачат от атом в атом хаотично. Когато има външно въздействие, този хаос се организира от това въздейстие до малко по-насочено движение.

В небето ... там нямам идея какво точно се случва, но предполагам че е свързано отново със свободните йони и движението (и триенето) на големи въздушни маси, а защо не и с магнитното поле на земята, което да ги подрежда до някаква степен и по този начин да създава положително и отрицателно заредени зони. Когато атмосферата е бурна, се оказва че има момент в който положително заредена зона на атосферата е бързо доближена до друга, отрицателно заредена, и прескачат "искрички". При спокойна атмосфера зоните се движат много по-бавно и зарядите имат време да "изтекат" един в друг без светкавици и гръмотевици. А вероятно и това, че влажната атмофера е много по-добър поводник способства за "пробива на изолацията" между две различно заредени зони, което при сухо време става много по-трудно.
Може би и слънчевите "ветрове", които са съставени от заредени частици също способстват до голяма степен за зареждането на дадени зони от атмосферата различно от други.

mito_kupona:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Юли 21, 2018, 11:53:41 am ---Дбре де! Ама ние не сме си изяснили как се създават тези заряди (заредени частици). Например, в генератор, акумулатор и на небето стават по различен начин.

--- Край на цитат ---
Зарядите „извират“ от етера ,вакуума, ефира, отвъдното, защото между него и нашият свят постоянно става обмен на енергия и частици, за да се постигне равновесие. Затова и Тесла е казал, че ние живеем в океан от енергия. https://www.youtube.com/watch?v=0SzTlrmX-GQ
 Ефира е с мноого голяма плътност и е електрически неутрален, а материята е с много по-малка плътност в зависимост от вида ѝ. Представете си мехурчетата от въздух във водата, това е материята, а водата е ефира, който със своето налягане ги държи, за да не се разпаднат. Постоянно става материализация на ефира в материя и всички сме го виждали с очите си. Тук https://www.youtube.com/watch?v=o8gD3JJeMoc може да се види този процес.
    А ето в този филм на Том Биърден
https://www.youtube.com/watch?v=hqc-BFh7FZE много добре, са обяснени тези процеси, след 16-та минута, как се образуват зарядите, и как се обменя енергията между частиците. По същия механизъм се натрупват заряди в резонансните системи и те стават свръхединични системи. Специално в генератора на Капанадзе„ прибавката“ идва от резонанса. Затова неговото устроиство не е перпетуум мобиле. Просто той е намерил начин да сваля тази енергия без да нарушава резонанса.

hyparh:

--- Цитат на: juliang в Юли 21, 2018, 01:09:58 pm ---Когато атмосферата е бурна, се оказва че има момент в който положително заредена зона на атосферата е бързо доближена до друга, отрицателно заредена, и прескачат "искрички". При спокойна атмосфера зоните се движат много по-бавно и зарядите имат време да "изтекат" един в друг без светкавици и гръмотевици. А вероятно и това, че влажната атмофера е много по-добър поводник способства за "пробива на изолацията" между две различно заредени зони, което при сухо време става много по-трудно.
Може би и слънчевите "ветрове", които са съставени от заредени частици също способстват до голяма степен за зареждането на дадени зони от атмосферата различно от други.

--- Край на цитат ---

Дебелината на купесто-дъждовния облак (от основата до най-горната част - наковалнята) може да достигне 15-17км. Реално имаме насищане на този въздушен слой с водни капчици, при което проводимостта нараства. В гръмотевичните бури протичат много бързи термодинамични процеси - преобразуване на огромни количества енергия от един вид в друг за броени минути, свързано основно с бързото издигане и охлаждане на термици, кондензация и т.н..., имаме наличие на силни възходящи и низходящи потоци, които може да са отговорни за вътреоблачните разряди. Светкавиците облак-земя възникват само когато от купесто-дъждовния облак започне да пада дъжд/град. Тогава се получава "окъсяване" между тропосферата и земната повърхност, което именно способства за прескачането на светкавици.
Действително слънчевите ветрове или потоци от заредени частици при слънчеви изригвания, допринасят за процесите на наелектризиране.


--- Цитат на: juliang в Юли 21, 2018, 01:09:58 pm ---При генераторите... аз лично си го обяснявам така: когато един проводник преминава през магнитно поле, електроните в него се преместват насам-натам, повлечени от магнитните полета. Науката твърди че в металната решетка на проводниците електроните от външните орбити са до голяма степен общи, не са приковани към даден атом, а прескачат от атом в атом хаотично. Когато има външно въздействие, този хаос се организира от това въздейстие до малко по-насочено движение.

--- Край на цитат ---

Следва ли от това, че електроните се черпят от самия проводник? За мен това е най-малко вероятното обяснение, понеже колкото и да са големи намотките, електричеството от тях бързо ще свърши, освен това металът (медта) ще претърпи видима промяна при премахване на толкова много електрони от атомните електронни слоеве. А такова нещо не се случва.
Друга възможност е така въртящият се проводник в магнитно поле, да се поляризира по особен начин (без да "текат" електрони през него) и това по някакъв начин да предизвиква явлението електричество (нещо като подредба и вибриране в унисон на електроните или каквито и да са там частици).

За мен по-вероятните възможности са следните:
1. "Придърпване" на заряди в проводника от околната среда в опит за възстановяване на нарушен баланс.
2. Образуване на нови заредени частици (при процеса на пресичане магнитните силови линии), които влизат в проводника или по-скоро се движат предимно по повърхността му.

Михаил Кузмов:
Понятието!
In physics, a charged particle is a particle with an electric charge. It may be an ion, such as a molecule or atom with a surplus or deficit of electrons relative to protons. It can be the electrons and protons themselves, as well as other elementary particles, like positrons. It may also be an atomic nucleus devoid of electrons, such as an alpha particle, a helium nucleus. Neutrons have no charge. A plasma is a collection of charged particles, atomic nuclei and separated electrons, but can also be a gas containing a significant proportion of charged particles. Plasma is called the fourth state of matter because its properties are quite different from solids, liquids and gases.

Във физиката заредената частица е частица с електрически заряд. Той може да бъде йон, като молекула или атом с излишък или дефицит на електрони спрямо протоните. Това могат да бъдат самите електрони и протони, както и други елементарни частици, като позитроните. Също може да бъде и атомно ядро, лишено от електрони, като алфа частица, хелиево ядро. Неутроните нямат заряд. Плазмата е колекция от заредени частици, атомни ядра и отделени електрони, но може да бъде и газ, съдържащ значителен дял заредени частици. Плазмата се нарича четвъртото състояние на материята, защото нейните свойства са доста различни от твърдите вещества, течностите и газовете.

Източник:
https://en.wikipedia.org/wiki/Charged_particle#Positively_charged_particles

По надолу следват, кои са положителни, отрицателни и частици без заряд.  Това също може да бъде отговор на темата, формулирана като въпрос.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия