Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

+ и –...има ли фиксирана поляризация електрическият заряд?

<< < (43/53) > >>

Аtos:

--- Цитат на: juliang в Август 06, 2018, 11:20:14 am ---За да имаш трансмутация трябва да пипнеш ядрото. Ако си играеш само с електроните, ще получаваш йони, но елемента си остава същия.

--- Край на цитат ---
Да, трансмутация, в реалния смисъл, няма, има само "обикновени" мутации, които в химията обуславят валентността (Весо да каже, той е спецът там). Изотопите не са ли това? Въглеродът е графит или диамант, познаваме решетките им, може даже да знаем как се формират разликите, но не можем да обясним точно - защо?


--- Цитат на: juliang в Август 06, 2018, 11:20:14 am ---В металната (и всяка друга) решетка атомите са наредени толкова близо, колкото физичните закони го позволяват.

--- Край на цитат ---
Да, тази констататция е известна! Моделът за "прехвърляне/прескачане" на електроните е сходен с този на две съседни слънчеви системи, където една планета може да излезе от орбитата си и да "погравитира" известно време около другата звезда. Разлика би имало във времето, за което се осъществява този процес. Дали обаче съществува сила (в планетарен мащаб), която би насочила отдалечените планети ("свободни електрони") в "поток", подобен на електронния и те да хукнат да прекосяват галактики в стройна редичка?
Дали нашата Слънчева Система (а защо не и Галактиката ни) си има граничен слой на електростатично напрежение, обуславящ я като твърдо тяло  спрямо другите галактики, подобно на твърдите тела, които познаваме? Или е с консистенцията на флуид?
"Дифузия" на галактики - наблюдавано е ::)

По-нататък, продължаваш логично с разсъжденията, на базата на нещата, които на всички ни са известни и...стигаш в...5-та глуха ;D Въпросите са много повече от отговорите, нали?
Виждаш ли колко хаос се получава, когато се опитаме да си обясним точно какво се случва? Явно не е сведеният само до обикновени линейни движения "поток електрони" и изкуственото опростяване, за по-добра онагледеност.

Всеки един атом си е СЕ двигател. Време е, "науката" да обясни откъде (по дяволите) електроните черпят енергия, за да се въртят вечно като побъркани? Ама тя...не ще, или не може?
Дали електричеството е само пренасочване на тази енергия по някакъв хитър начин или има и привнесена "отвън/отвътре" (от средата-етера) ? Електромагнетизъм, индукция? Защо не действат при различни от метала вещества? Електроните в метала не са ли същите, които обикалят в...стъклото, например?
Време е да признаем, че...не знаем :D

PyroVeso:

--- Цитат на: alan в Август 05, 2018, 03:14:58 pm ---Също така процеса за двойките може да възникне в силно електрическо поле (това е патентовано и доказано на практика).
Това позволява за създаване на прибор за икономия на мощност от мрежата.

--- Край на цитат ---
Пълни глупости! Ама направо невероятни глупости!
Ти имаш ли си хабер изобщо колко е 1,022 MeV? Това е все едно мълния да удари бактерия... Или засилен на макс локомотив да размаже муха о бетонна стена... Това е твърдо гама-лъчение. За да получиш двойка електрон/позитрон контролирано ти трябва ядрен източник на енергия, способен на β+-разпад, като например калий-40, или ускорител на частици. А имаш ли ядрен източник, хех... едва ли би те интересувал "прибор за икономия на мощност от мрежата".
Затова и не участвам в темата, защото идеята за позитроните е повече от дебилна. Чета я колкото да се посмея...

Това че електронът имал (примерно) ляв спин, а пък позиронът - десен, е също... За сведение - ВСИЧКИ атоми, освен в най-външния си електронен слой, имат ЧЕТЕН БРОЙ електрони на всичките си по-вътрешни слоеве и орбитали. Защо? Защото всяка орбитала се заема ТОЧНО от 2 електрона с противоположни спинове. Няма дупки, няма изключения... В квантовата химия има понятие "спиново квантово число". При електроните то може да има две стонйности: +1/2 и -1/2. На когото му е интересно да прочете повече за квантовите числа в атома, може да погледне тук (на руски): https://chemistry.ru/course/content/chapter2/section/paragraph2/theory.html

Специално за Mito: "Свободни електрони" в металния проводник могат да бъдат само валентните електрони - тези, които са в най-външния електронен слой, и които участват в химични реакции. Когато два атома (от каквито и да е елементи) образуват молекула, те обединяват електроните от най-външните си слоеве. Тези електрони стават общи, и започват да летят по молекулни орбитали, т.е. около двата атома. Електроните от по-вътрешните орбити си летят всеки около своето ядро и там не може да се пипа (лесно). Та металната кристална решетка може да се разглежда като една гигантска молекула, състояща се от... по 1023 атома. За това техните валентни електрони "блуждаят" между ядрата, те са общи, споделени и се движат подобно на газ в метален съд ("съдът" е гранците на металното парче). Всъщност точно тези електрони държат слепени металните атоми. Ако те изведнъж изчезнат, металните атоми мигом ще се разхвърчат (този път под формата на йони) поради електростатичното отблъскване. Този "електронен газ" е много чувствителен на електрични полета, промяна на потенциали и т.н. При промяна на потенциала, "газът" реагира СЪС СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА, т.е. електроните си влияят с полетата си, а не чакат да се ударят един о друг, както става например разпространението на топлината... Затова и като натиснеш копчето да запалиш лампата, тя светва веднага, а не примерно когато... ако започнеш да загряваш проводника при ключа със запалка, и да чакаш топлината да стигне по него до крушката...

Аtos:

--- Цитат на: PyroVeso в Август 06, 2018, 01:14:25 pm ---Когато два атома (от каквито и да е елементи) образуват молекула, те обединяват електроните от най-външните си слоеве. Тези електрони стават общи, и започват да летят по молекулни орбитали, т.е. около двата атома. Електроните от по-вътрешните орбити си летят всеки около своето ядро и там не може да се пипа (лесно). Та металната кристална решетка може да се разглежда като една гигантска молекула, състояща се от... по 1023  атома. За това техните валентни електрони "блуждаят" между ядрата, те са общи, споделени и се движат подобно на газ в метален съд ("съдът" е границите на металното парче). Всъщност точно тези електрони държат слепени металните атоми.

--- Край на цитат ---
Освен, че ги държат "слепени", явно и създават защитно поле против механично проникване отвън?
Ето много добро обяснение за "неприкосновеността" на граничните зони при всички твърди тела, не само при металите! Но е обяснение за фактите, все-пак, не за причините, поради това защо е така.
Ако знаехме точните причини и ги бяхме овладели, направата на енергийни щитове (подобно във фантастичните филми), отблъскващи материята, щяха да са факт :D

juliang:

--- Цитат на: atos в Август 06, 2018, 12:51:47 pm ---Да, трансмутация, в реалния смисъл, няма, има само "обикновени" мутации, които в химията обуславят валентността (Весо да каже, той е спецът там). Изотопите не са ли това? Въглеродът е графит или диамант, познаваме решетките им, може даже да знаем как се формират разликите, но не можем да обясним точно - защо?

--- Край на цитат ---
Изотопите са нещо съвсем друго. Там имаш бърникане в ядрото, защото изотопа има различен брой неутрони.
А за въглерода, графита и диаманта нещата са на ниво "извън атома". Отново не става въпрос нито за изотопи, нито за йони.


--- Цитат на: atos в Август 06, 2018, 01:31:53 pm ---Ето много добро обяснение за "неприкосновеността" на граничните зони при всички твърди тела, не само при металите! Но е обяснение за фактите, все-пак, не за причините, поради това защо е така.
Ако знаехме точните причини и ги бяхме овладели, направата на енергийни щитове (подобно във фантастичните филми), отблъскващи материята, щяха да са факт :D

--- Край на цитат ---
Причините са обяснени с формули. Формули, които много малко хора разбират. Поне аз изпитвам огромни трудности дори да схвана логиката, камо ли да навляза в подробностите. За съжаление, явно не може да се обясни с прости думи защо се случва това или онова. Никой поне не съм чул да е успял да го направи. Правят се опити, но те според мен, довеждат до точно тази ситуация - хора като нас, които изобщо си нямат понятие от същността на материята, задават тъпи въпроси "А това що не може да е ей-така, а е еди-как-си?" Явно някакво уравнение няма решение за такъв случай - то има само едно решение, и това е.

P.S. Предлагам всички заедно да прочетем http://ffmgu.ru/images/2/24/Holzner_Steve_-_Quantum_Physics_For_Dummies.pdf и да продължим спора след това :)

Аtos:

--- Цитат на: juliang в Август 06, 2018, 01:54:18 pm ---Изотопите са нещо съвсем друго. Там имаш бърникате в ядрото, защото изотопа има различен брой неутрони.
А за въглерода, графита и диаманта нещата са на ниво "извън атома". Отново не става въпрос нито за изотопи, нито за йони.

--- Край на цитат ---
Не съм съвсем сигурен, тук бих се доверил на Весо, не на теб, извинявай за което :D


--- Цитат на: juliang в Август 06, 2018, 01:54:18 pm ---Причините са обяснени с формули.

--- Край на цитат ---
Не думай?
Що някой не ги обясни с "думи прости"?
Формулите обясняват СЛЕДСТВИЯТА, не причините!

Хубаво предлагаш да прочетем, но на мен английският ми е... никакъв!
Дори и на руски да е (който говоря свободно), пак забивът в някои специфични терминологии, би ме объркал...

П.П. Не знаех, че това е "спор за нещо"? Мислех, че е дискусия (извинявай пак, за което)!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия