Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith
+ и –...има ли фиксирана поляризация електрическият заряд?
VeleV:
Имах друго нещо в предвид, а не за положителни и отрицателни потенциали, а още по-малко за някакви клеми в акумулаторите.
Въпроса е дали има положителни и отрицателни ЗАРЯДИ.
Какво има например в двете плочи на един кондензатор (от двате страни на диелектрика (сега да не ме отпратите да чета темата къде се намират зарядите в кондензатора :) ))?
Дали има + и - ЗАРЯДИ или има само някаква потенциална разлика, ама м/у какво тогава, ако няма + и - заряди?
Според мен има + и - заряди, като напрежението м/у тях се определя от разстоянието им един от друг.
ppipilica:
Не знам дали има + и - заряди но ако искаш направи си прост опит, вземи две батерии една 12 и една 6 волта свържи двата минуса заедно и закачи една крушка на двата плюса. Явно свети и само на + заряди, ако нямаш акумулатори пробвай на захранване от комп на +12 и +5 волта. Явно има значение само потенциалната разлика за да протече ток.
Радико:
Кузмов извинявай не е умишлено
VeleV В миналото се е смятало, че има два вида заряди течащи в противоположни посоки
Аз лично смятам, че тази хипотеза е изоставена неоснователно. Във моята хипотеза има малка разлика, че не е задължително да са два противотока а само при определени условия. Хипотезата ми е следствие на личните ми наблюдения.
alan:
--- Цитат на: dymelsoft в Юли 17, 2018, 10:56:26 pm ---alan, по отношение на "плюса" и "минуса" само ще отбележа един интересен факт, а именно това, че руската схемотехника е базирана почти изцяло на p-n-p транзистори за разлика от останалия свят, където е n-p-n. Също така значението на полюсите е обърнато на обратно.
Според теб това има ли обективна причина. За мен да, но бих искал да се обсъди този аспект на нещата и от други съфорумци и най-вече защото е свързано с темата, макар и косвено.
--- Край на цитат ---
Подложката с "p" «positive» тип проводимост се охлажда, а с "n" тип «negative» се нагрява.
Количеството на подвижните носители на заряда в полупроводника в нормални условия е мижаво, но пък нараства хиляди пъти при външно въздействие като нагряване, светлина, наличие на определени примеси и т.н.
Михаил Кузмов:
Радико, приема се, предположих че е така, все пак проверявай писането, някой по пишкин колега може да не разбере правилно и да се започнат едни ненужни....!
Сега по темата! Добре е че се отдели, независимо че има връзка с предишната.
Заряд? Какво е това? Яде ли се, пасе ли се, купува ли се и т.н.! За мен това е нещо като определние, оранжев (портокал. балон). В микро мащаб, заряд може да има частица, в макро мащаб обем от еднакво заредени частици, може да инциират голям заряд.
Очевиден пример ни дава природата. При затишие пред буря, сте забелязали високо в облаците, хаотични светкавици. Обикновено не се чуват, просто се светка и толкоз. Развихри ли се обаче бурята, тряска яка мълния, цепи и пали дървета и прочее поразии нанася.
Ето въпрос за размисъл! Какво обединява разнородно заредените обеми които светкат преди буря в еднороден обем в мн. милиони волтове?
Този обем е обратно зареден на земният, и настъпва протичане на ток по йонизираният "шнур"
Онзи гид за свързване и развързване на устройство, който дадох по рано е свързан именно със заредените обеми. Единствен Радико (а може би и atos) ,обърна внимание, като каза че касае безопасност, но каква и на какво? Надявам се вече да има светлина.
Освен това в райони с често падане на мълнии, хората дори в домовете си монтират катодни отводители.
Пък и като се стигна до теорията на преходите, мисля че е описана напълно приемливо. Има ли причина да променяме приетата терминология и да кръстим с пена и мара вместо + -?
Как например си вързваме акумулатора на заряд? Нали + на зарядно с + на акумулатор! Защо протича ток на заряд? Защото потенциала на зарядното е по висок! Какво става когато акумулатора започне да вдига потенциал? Тока пада. Какво ще стане ако вържем крушка м/у двата плюса? Ще свети, и ще намалява светенето докато потенциалите се изравняват! Допълвам вече дадени примери.
Като заключение ще кажа: напрежението (разликата в потенциалите) е предпоставка за протичане на ток. Не тече ли ток, нищо не се случва! Пък кой като иска да си нарича заредените частици, намиращи се в газове, течности и твърди тела. Както виждате все различни!
Между другото, виждането на VeleV съвпада с написаното!
Който познава принципа на електролизата ще се убеди на практика. Подаваме потенциал на плочите, водната молекула също е леко поляризирана, пренасочва се, така се получава разкъсване с достатъчно ток.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия