Автор Тема: + и –...има ли фиксирана поляризация електрическият заряд?  (Прочетена 184697 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не знам защо и мойте думи са включени в цитата.
Повтарям ги отделно:
Всичко е било манипулативни изказвания с цел водене потребителите за носа далеко от опреддлени теми. На това още му викат демагогия. Не знам какви са причините за подобна политика а и не ме интересува. Всяко нещо което има начало трябва да има и край. Мисля, че сега е времето за мен. Смятам да прекратя участието си в този форум поне до като не забележа съществена промяна в съдържанието на публикациите, в което силно се съмнявам. От този момент нататък ако случайно някой има въпроси към мен, на лични или по пощата. Искрено желая успех на онези които наистина търсят СЕ. Все пак се замислете това ли е най доброто място за постигане на целите. Довиждане, въпреки, че по вефоятно е да е сбогом.
Успех на всички търсачи.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Atos, при магнитните вериги принципно протичането на два равни насрещни потока се неутрализира. Когато имаме магнитопровод, като проводник на полето, той се характеризира с магнитно съпротивление и промяна на хистерезисната крива. При някаква стойност на полето този магнитопровод би следвало да се насити. Във всяка една посока домейните могат да поемат точно определено поле докато се наситят и след това се увеличава магнитното съпротивление на веригата със съответните ефекти, които могат да бъдат измерени. Е такова явление няма, по никакъв начин не се променя нито хистерезисната крива нито някакъв друг ефект. Сякаш протичането на магнитното поле (ако такова протичане съществува) става на ниво атом без дори да достигне до домейн.
В случая със средният проводник, ако двете батерии са еднакви и лампите също, то той не трябва да има потенциал в двата си края. В този случай не трябва да има и протичане на ток през него. Протичането на ток през един проводник може да бъде измерено по ефектите които то поражда, а това са магнитно поле и загряване на проводника. Ако такива ефекти няма то може да се заключи, че или няма никакво протичане на ток или това протичане става на ниво атом. Би могло да се допусне и протичане на по-високо ниво от атом (нещо подобно на вихровите токове) но не виждам начин това да се измери за проводник.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Atos, при магнитните вериги принципно протичането на два равни насрещни потока се неутрализира. Когато имаме магнитопровод, като проводник на полето, той се характеризира с магнитно съпротивление и промяна на хистерезисната крива. При някаква стойност на полето този магнитопровод би следвало да се насити. Във всяка една посока домейните могат да поемат точно определено поле докато се наситят и след това се увеличава магнитното съпротивление на веригата със съответните ефекти, които могат да бъдат измерени. Е такова явление няма, по никакъв начин не се променя нито хистерезисната крива нито някакъв друг ефект. Сякаш протичането на магнитното поле (ако такова протичане съществува) става на ниво атом без дори да достигне до домейн.
В случая със средният проводник, ако двете батерии са еднакви и лампите също, то той не трябва да има потенциал в двата си края. В този случай не трябва да има и протичане на ток през него. Протичането на ток през един проводник може да бъде измерено по ефектите които то поражда, а това са магнитно поле и загряване на проводника.
Това се знае. А загряване няма как да се измери ако проводникът е маса на машина с размерите на струг, примерно.

Ако такива ефекти няма то може да се заключи, че или няма никакво протичане на ток или това протичане става на ниво атом. Би могло да се допусне и протичане на по-високо ниво от атом (нещо подобно на вихровите токове) но не виждам начин това да се измери за проводник.
Именно.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Масата е въпрос на конструктивен избор. Тя може да бъде изпълнена както като корпус на машината така и като отделен проводник. Освен това в случая масата може да бъде и някой от другите проводници от веригата, но тука вече се намесва и фактора "безопасност". Така че нищо не пречи средният проводник да се направи безкрайно тънък за да изгори от най малкият ток преминал през него. Според мен в този проводник изобщо не тече ток.
За явлението подобно на вихрови токове, те се появяват при поставяне на проводящо тяло в магнитно поле. В случая ако няма магнитно поле няма да има и вихрови токове. За това казвам че няма как да бъде измерено в проводник.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 251
Масата е въпрос на конструктивен избор. Тя може да бъде изпълнена както като корпус на машината така и като отделен проводник. Освен това в случая масата може да бъде и някой от другите проводници от веригата, но тука вече се намесва и фактора "безопасност".
В един кораб ме би тока, та там разбрах че макар че инсталацията е 220 волта 50 херца, и двата кабела са "фаза" спрямо корпуса на кораба - всеки с потенциал от 110 волта... :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Алан изчезна  :( Май е фанал, двете фази.....

alan

  • Гост
Алан изчезна  :( Май е фанал, двете фази.....
Дори и да съм ги хванал, теб какво те вълнува edin:)

Мога само да кажа, че никакви фази не ни трябват за да работи барбекюто (примерно). Ако искаш заповядай на купона, ма се опасявам, че ще ти е малко късно вече.

пп. М/у другото Тюрен не ти ли дава съответните отговори, та само седиш и задаваш въпроси без лично мнение?  :D

alan

  • Гост
   Предварително се извинявам на 4% от четящите темата!


Та така... освен електрона и позитрона, съществува и "спин" - това е направлението на въртене на частиците една спрямо друга. Електрона както казахме преди се върти обратно, а позитрона по часовника.

Тогава понятието "ел. напрежение" придобива друг смисъл характеризиращо количеството положителни и отрицателни заредени частици с различно спиново въртене.
До този момент, не можем да определим в каква посока тече тока, от плюс към минус или обратно. Но това не е толкова важно, а трябва да се разбере какви заредени частици участват във формирането на тока и напрежението.

Ако обаче приемем съществуването на два противоположни ел. заряда, носители които се явяват електрона и позитрона във формирането на "U" и "I", то доста от процесите ще станат ясни.
Напълно понятно е недоумението за направлението на тока, но се оказва, че той никъде не ходи, напротив, има взаимодействие на разноименните заредени частици, което може да се нарече - анихилация, образуваща се във връзката (точката) към товара.

На пръв поглед изглежда малко абсурдно, но ако приемем, че частиците се въртят (всяка в своето направление), излиза, че си взаимодействат с гравитационното поле където се формира електромагнитно поле около тях. В противен случай не би имало въртене  :)... тъй, че всичко си идва на мястото. За голямата маса или "земното" е друга тема си мисля.  ;)

Смело може да направим извод:

Напрежение - това е общото количество заредени разноименни частици.

Ток - Скоростта и плътността на потока на тези заредени частици, съединени с товара.

Колкото повече количество и плътност на потока на частиците, толкова повече мощ "Р", тоест правомерно действа формулата P=U*I, но с малко друго разбиране.  ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 251
Alan, само не разбирам защо намесваш позитрона в нашата вселена и по-конкретно в проводниците ни? Ако успееш да пуснеш равно на електроните количество позитрони в ел. проводник у вас, от кабела за наносекунди ще остане само облак плазма и сериозно гама лъчение.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Напрежението определя силата.
 Аз тъй си мисля.

alan

  • Гост
    Ами добре juliang, тогава го наречи полупозитрон или пра-прадядо на същия, но това дали има някакво значение за нормалните хора като нас (надявам се), да открият скрито съкровище от умрял пират, завещал на чаветата си грешна карта, понеже бил вуйчо на чичо Скруч?
Няма вечни хора, има алчни и неблагодарни дори и в другия живот остават такива... те от алчност и злоба не могат да превключат и никога няма да могат.  ;)

Разбира се, никога при тези обстоятелства няма да дам каквато и да било конкретика!, само бих желал ако има все още небъгнати люде, да се замислят... а аз повече не бих писал повече в тази тема.  ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 251
Значи нещата които излагаш аз ги разбирам така: "Нека да съчиним някакви други природни закони или друго обяснение на процесите в природата, защото това което е общоприето в момента не ни дава възможност да добием енергия от нищото. Това, че нямаме потвърждение на нашите теории, или че нямаме работещ протоип който да показва недостатъците на сегашната теория не трябва да ни плаши. Това е само защото едни лоши и алчни хора са съзадли световна конспирация."
На мен лично ми звучи доста несъстоятелно. Толкова много начетени глави сме се събрали само в тоя форум, как пък един не успя дори да репликира нещо работещо? Не говорим да го измисли, а само да го повтори. Гледам всички активно пишещи все още пишем, значи при никой не са дошли мъжете в черно и не са го светнали с фенерчето за да го напрвят на зеленчук или просто да го отровят или да го бутнат под влака... тоеест резултат няма. Ни СЕ устройство, нито умрял изобретател - поне от пишещите тук. Което ме води на някои изводи, защото аз съм трезво мислещ чвеок и не мога да споря с фактите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Юлиане, в редките случаи, когато разсъждаваш, променяш всяка една концепция на опонента си и я нагаждаш до удобна за теб форма!
Много (даже прекалено) често, когато искаш да критикуваш  някой пост, не акцентираш върху основната идея, а се хващаш в някаква странична подробност или пример и изместваш разискванията в тема "на майната си"!
НАРОЧНО ЛИ ГО ПРАВИШ?
Вече за трети път ти задавам този въпрос?

Така че нищо не пречи средният проводник да се направи безкрайно тънък за да изгори от най малкият ток преминал през него. Според мен в този проводник изобщо не тече ток.
Естествено, че ще изгори!!!
Ха на бас?
Пак да припомня просташката ми схема:

От ляво имаш 24 волта прав ток, отдясно  360 променлив, лампите да са по...100-200 вата, хайде сложи максимално тънък проводник!
Ако не изгори, аз ще ти пратя дамаджана с ракия!
Дали ще допреш две различни схеми в ЕДНА такава точка, няма никакво значение за работата им и за токовете, минаващи през всяка отделна схема!
То е все едно да свържеш МАСАТА на работещ камион и мотоциклет (да им опреш ламарините)и да очакваш да се получи някаква странна, обща схема!
« Последна редакция: Август 04, 2018, 01:50:36 am от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
....защото аз съм трезво мислещ чвеок и не мога да споря с фактите.
Юлиане, питах те, но не отговори. Сега пак те питам:
Според теб Ст. Маринов сам ли е скочил от прозореца?
После пак продължавай да пишеш стандартни глупости, като целия ти последен пост.
 
« Последна редакция: Август 04, 2018, 04:42:22 am от tobo1 »

alan

  • Гост
    аtos, схемата ти не е просташка, само че средния се дели (разделя се), и там трябва да има манипулация... тоест едната батерия задължително трябва да е друга и с друг волтаж, тока при нея не е определящ, но пък с доста по-висок потенциал, защото тя фактически определя какво ще имаш на изхода.  ;)

Нещата наистина са прости, проумяването е сложно..  :)