Справочници, схемотехника, теория > Обща схемотехника

Омекотител на вода

<< < (2/7) > >>

caduceus:
На неметал трябва да е... Определено.

smsi-h:

--- Цитат на: johnny_fx в Април 30, 2009, 08:56:24 am ---
--- Цитат на: smsi-h в Април 29, 2009, 11:26:18 pm ---сложих ги на привличане около меките връзки или там където има пластмасови/силиконови тръбопрводи на водата и си реших проблема с варовика веднъж завинаги!
--- Край на цитат ---

А какъв ще бъде ефекта ако се сложат на стоманена тръба, и дали ще има ефект /както при пластмасовите/?

--- Край на цитат ---

--- Цитат на: caduceus в Април 30, 2009, 09:24:26 am ---На неметал трябва да е... Определено.

--- Край на цитат ---

  Ами ако е върху метална тръба, нали силовите линии на магнита ще обтичат тръбата, ще се движат по конфигурацията й, няма да следват естественото си пространствено разположение, което имаме между два магнита, когато между тях има само въздух или неметал, и ще се съсредоточават върху метала на тръбата. А тези, които успеят да проникнат във вътрешността й, ще бъдат с много по-малка напрегнатост.
  Специално при мен, магнитите разположени странично/върху мека връзка с алуминиева оплетка, на привличане, или върху силиконов маркуч, работят идеално и не ми се трупа варовик в съда, където има реотан за затопляне на водата, или където имам водосъдържател с престояване на водата във времето.

teofilius:
Железните търби пречат на магнитното поле да минава през тях и да отива във водата...
  Аз например на крана на мивката в кухнята имам малък филтър за частици (китайски за 50 стотинки  ;D ;D ;D) но отгоре му сложих малък неодимов магнит който директно се обтича от водата. Мисля че решението е идеално и има добър резултат. Има доста информация че магнитно обработената вода е по-мека и за няколко седмици разтваря камъните в бъбреците и жлъчката. Вкусът осезаемо се променя особено при магнитно-сребърния активатор при който посредством високочестотно електрически поле и постоянно магнитно поле се пренасят информационно свойствата на среброто върху водата...

johnny_fx:
Нещо им нямам вяра на меките връзки. ;)
Освен това бойлера, както е с меки връзки водата от него има вкус на гума.
Мисълта ми беше макар и с цената на повече магнити да се постигне ефект.
Най-добре да се резне малко от тръбата след водомера и да се замени с PVC например, но си е хамалогия.

smsi-h:

--- Цитат на: teofilius в Април 30, 2009, 11:48:36 am ---Железните търби пречат на магнитното поле да минава през тях и да отива във водата...
  Аз например на крана на мивката в кухнята имам малък филтър за частици (китайски за 50 стотинки  ;D ;D ;D) но отгоре му сложих малък неодимов магнит който директно се обтича от водата. Мисля че решението е идеално и има добър резултат. Има доста информация че магнитно обработената вода е по-мека и за няколко седмици разтваря камъните в бъбреците и жлъчката. Вкусът осезаемо се променя особено при магнитно-сребърния активатор при който посредством високочестотно електрически поле и постоянно магнитно поле се пренасят информационно свойствата на среброто върху водата...

--- Край на цитат ---

teofilius,
Сложи още един така, че да се привличат. Гледай да са от никелираните магнити. И гледай какво става след това...


--- Цитат на: johnny_fx в Април 30, 2009, 12:19:50 pm ---Най-добре да се резне малко от тръбата след водомера и да се замени с PVC например, но си е хамалогия.

--- Край на цитат ---
Но пък е тотално решение за цялата водопроводна инсталация, вместо да си играе човек да слага магнити към всеки консуматор /налагащо на всеки такъв мека връзка или пластмасов тръбопровод/, което спестява доста парички, които иначе бихте дали на алчните производители на магнитни омекотители. Малко повече труд, но пък си заслужава. Аз също мисля да направя това нещо, но не ми се занимава да лежа в малката шахта с водомера; ще си отворя работа за няколко дни наред.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия