Автор Тема: Омекотител на вода  (Прочетена 94194 пъти)

ivotosod

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2011, 05:38:07 pm »
Здравейте!
Темата е на почти две години, поне последното включване е от май 2009г.
Да попитам - има ли ефект от поставяне на магнити върху бронзовите кранове преди и след водомера?
Втори въпрос - подходящи ли са за целта магнити от харддискове(HDD)? Имам от тях няколко еднакви, дори съм им махнал планките.
Питам, понеже в къщи няма PVC и гъвкави връзки. Само поцинковани тръби и 100% хром-никелов бойлер. Изключение прави пералнята, тя е от тези, които се ползват за парно - PVC с алуминиева вложка.

П.П. Ето една идея, за какво да се ползват излишните магнити от HDD:
Имам автомобил, който не е луксозен, има открити метални части вътре в купето. Коланите, които не се използват понякога тракат. Сложих по един магнит на колонките, където е катарамата и когато колана не се използва, катарамата е залепена и не трака.

nempaku

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #16 -: Април 11, 2011, 11:37:17 pm »
Добре де, аз сега не можах да разбера, тия магнитчета оправят ли водата - т.е. премахват ли и варовика, или просто някой прави реклама на фирмата и нейните продукти :? Предварително се извинявам, ако съм засегнал някой, ама като гледам никой не е отговорил на предното питане, та реших и аз да попитам, понеже си обзавеждам апартамента и точно това с варовика или котления камък, каквото е там ми е проблем и искам да си го реша по някакъв начин. Искам да направя така, че като мине водата през смесителите и душ кабината да не оставя следи по мивките и съответно да не ми се задръстят дупчиците в душкабината и после да се чудя какво да я правя.  Поздрави на всички и весело изкарване на предстоящия празник - Велик ден. Предварително благодаря на отзовалите се. (:

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Омекотител на вода
« Отговор #17 -: Април 12, 2011, 01:31:35 am »
Магнитите не премахват варовика. Магнитното поле прави водата по-мека и да е по-добър разтворител. Съответно съдържащият се в нея варовик вече не може да се отложи във вид на котлен камък в пералните нито в бъбреците и жлъчката. Напротив - магнитно обработената вода постепенно разтваря жлъчните и бъбречните камъни.

dante68

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #18 -: Юли 12, 2013, 10:11:14 am »
Вчера си поръчах неодимови магнити и чакам да ми ги доставят. Щом това стане и ги монтирам ще споделя преките си впечатления. Досега бях с метални тръбопроводи и нямаше как да направя цялото упражнение, но сега смених тръбите с ПВЦ и слагам магнитите! Поръчал съм неодимки 40/20/5мм и смятам, че ще са достатъчни по една двойка за двата кръга.

georgeg

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #19 -: Юли 15, 2014, 06:11:11 pm »
Здравейте, виждам, че на http://www.pramiz.com/framPlistbg.html има магнити с кат.№ 04.049, които са кръгли и с дупка по средата. Искам да попитам дали тези магнити ще са подходящи, ако си ги сложа директно върху пвц тръбата, защото от формата им изглежда, че ще са по удобни. Само не знам спецификацията им дали е подходяща.

врановски

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #20 -: Юли 16, 2014, 12:17:47 pm »
А пък аз откакто си пия кафето с калгон нямам проблем с кафеварката. :o
Теофилиус, не е добра идея да си лекуваш бъбреците със чешмяна вода. Клъстерите на водата, представляващи нейната памет, първо трябва да се изтрият.
Това се прави чрез преваряване или замразяване. След това може да се активира през пирамида, или чрез престой в църквата при молитва. Втория вариант има субективен фактор и затова е по добър първия. Чак тогава водата може да лекува бъбреци, черен дроб, съдови плаки тн. Със силни влияния от намотки или магнити може да станат неизвестни промени в структурата и с неясен здравословен ефект.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Омекотител на вода
« Отговор #21 -: Юли 16, 2014, 02:21:13 pm »
Най-добре омекотява и пречиства чешмяната вода: http://aquaphorbg.com/index.php/aquaphor-prestige
Каната е руска, с идеално качество и филтър в пъти по-добър от немските "Брита". Ресурсът му е 5 пъти по-голям от немския, а за капак и доста по-евтин - два пъти.
След прекарване на водата през каната, вкусът й става изключително мек и сладникав, също като мин. вода "Девин".

Каната пречиства на 100% от бактерии, хлор, варовик и всички тежки метали с един филтър 150 л. Скоро пробвах една забравена бутилка с такава вода от преди 5-6 м. - превъзходен вкус, т.е. никакви бактерии няма в нея. Това е руското качество!!!

Така пречистена водата е идеална за кафемашина, за направата на жива и мъртва вода и за ежедневна консумация.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Омекотител на вода
« Отговор #22 -: Юли 09, 2015, 03:03:43 pm »
Има киселина и препарати които разтварят варовика в бойлера на машината.ем е добре да се подменят уплатненията при отварянето и.....

bserafimova

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #23 -: Ноември 01, 2015, 11:15:22 am »
Уважаеми форумци, включвам се само, за да кача подобно на вашето изобретение самоделно устройство, но приложено от група французи, които действат на вашия принцип "направи си сам и евтино". Поръчали са групово феритни магнити от Полша или Германия, въобще, откъдето им е по-евтино.

Пускам ви упътването, което е на френски език, но само ще ви кажа, че принципът е следният - създава се магнитно поле в началото на водната инсталация върху всякакъв вид тръби ОСВЕН ОТ ГАЛВАНИЗИРАНА СТОМАНА, а на местата, където водата се застоява (ако къщата е по-голяма, например) - съдомиялна машина, тоалетно казанче, пералня... - се поставят допълнителни магнити в самия уред, който е във вид на магнитна топка или пръстен, като последните се продават за по 5-6 евро.

Упътването е написано от електроинженер, който го е приложил, съдържа  снимки и връзки към производители на магнити на немски и английски.
За съжаление мъжът ми не е "майстор" и аз съм принудена да си купя от скъпите магнити за нашата къща. Говорила съм с много наши сънародници в България за тази възможност, но никой не ме чува...
Всичко добро ви желая.
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 11:41:11 am от bserafimova »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Омекотител на вода
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2015, 01:23:09 am »
Честно да ви кажа...не мога да ви разбера???
Защо намесвате разни магнити в темата?
Имам чувството, че всеки тук е писал за нещо свое (като мисъл) и няма общ език?
Първо - трябва да се дефинира - какво е МЕКА вода? Оттам да тръгнем?
Полезна ли е и защо?
После всичко останало ще си дойде на мястото.
Важното е да се отсее - само за уреди ли става въпрос или и за приложение върху организма?
И променената по такъв начин вода как влияе върху биологичните показатели? Все пак човек си мие ръцете, взема душ и т.н....

Имайте в предвид, че магнитите не винаги действат полезно - важен е интензитетът, посоката на силовите линии, поляризацията и...т.н.
Да се опитваш да ползваш магнити, за да действаш позитивно върху вода е все едно да се назобиш с антибиотик срещу проста настинка, вместо да си комбинираш сауна с масаж и билки...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Омекотител на вода
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2015, 02:51:35 pm »
И така по същество: "мекота" или "твърдост" на водата доколкото знам касае съдържанието на карбонат в нея. Как магнит влияе на карбонат за мен е интересна тема (и дали).

Някакви устройства се предлагат готови - http://www.thermoeconomic.com/magnitni-omekotiteli-mag-i-mag-mini-p63/ ако някой има информация моля да сподели.

Предлагам да действаме с конкретика по темата.

Дано не е устройството от подобен клас като "лепенка за неутрализация на вредни излъчвания" :o

bserafimova

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2015, 07:47:25 pm »
Ами четете темата поред и ще видите какви неща са били разисквани:


smsi-h

    Подготвен
   

Re: Омекотител на вода
« Отговор #3 -: Април 29, 2009, 11:26:18 pm »

    Цитат

Та, така...

Уважаеми съфорумци!

  Ако искате да видите устройства за омекотяване на вода, руско производство, моля вижте следния линк: http://samozdrav-bg.com/types_ipk.phtml . Във файла долу са дадени цените на омекотителите, изработени на базата на различни принципи. Като  види човек, че най-ниската цена е 75 лв. с ДДС, му се завива свят. А най-високата цена е 46 592 лв. с ДДС, която душа не ми дава да я коментирам. Естествено, високите цени са за промишлено приложение. Но не това е важното.
  И преди нова година писах в този форум как постигнах омекотяване на водата към бойлер пералня и тоалетно казанче в къщи. Направих това, защото ми е писнало да чистя варовик от тези места; водата ни е карстова, вадят я от 700-800 метра дълбочина и джипкана с варовик. Заплатката не ми позволява да се подмамя да си купя централен омекотител с постоянни магнити за водопровод, затова си купих плоски магнити от Прамиз, сложих ги на привличане около меките връзки или там където има пластмасови/силиконови тръбопрводи на водата и си реших проблема с варовика веднъж завинаги! На бойлера и пералнята сложих по две двойки пред десетина сантиметра и ги превързах с изолирбанд. Няма калгон, няма сода бикарбонат, ИМА САМО ПОСТОЯННИ МАГНИТИ! От октомври месец в тоалетното казанче няма и помен от варовик до момента... Магнитите, с доставката, за 25 лв. с ДДС-то на Прамиз. И хич не си мислете, че в руските омекотители има някакви по-различни постонянни магнити, от тези, които продава Прамиз. Може и да са по-калпави.
   През миналата година аз също срещах в нета и български производители на подобни устройства за омекотяване на водата в тръбопроводите, но вече съм запилял линка; затова сега показвам веригата магазини, за които имам информация в момента. Между впрочем, в тези магазини има доста добри устройства, също на висока цена, с които човек може да постигне отлично почистване на организма на клетъчно ниво!!!
   Не се лъжете да си купувате подобни скъпи устройства, защото малките магнити от прамиз дето струват по 0,80 лв бройката, ако си купи човек от 10 бр. нагоре, вършат същата работа.

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2015, 08:21:43 pm »
Брей-й-й-й-й-й-й...

Той Дядо Господ - bserafimova, се сетил за мене бе! Тц-тц-тц-тц...

Сега, уважаеми съфорумци, сме лето 2015-то. За тез години, откакто съм сложил магнитите на казанчето и пералнята, казанчето основно го проверявам /без да чистя варовик от него/, пералнята не е ходила на ремонт за подмяна на лагери, като имате в предвид, че е купена през далечната 2003 година, а тук при нас, варовик мно-о-о-о-го. Миналата година идва техник да подменя нещо в платката й, и каза, че лагерите са като нови.

Подробност. От три години имам наблюдението, че варовикът изтича от тоалетното казанче и упорито се натрупва в тоалетната чиния, но казанчето няма нужда от подръжка и почистване.

Преди имах магнити на бойлера, но ги махнат, щото го сменихме. Не съм му ги слагал наново. И май трябваше.

Преди три седмици сложих тръба преди водомера за преобразуване на обикновената чешмяна вода в изворна. Тръбата се прави от шуменеца Филип Апостолов по профил на Виктор Шаубергер. Тъй като водопроводната ни система има доста метри част от оргона се губи по тръбите, но веднага след поставянето на тръбата усетих промяна вкуса на водата, стана по-вкусна, и при миене на ръцете, миенето е толкова изкусно, след подсушаване чувствувам почти всяка една пора на пръстите си, когато ги допирам един в друг. Имайте в предвид, че и в банята имам такава тръба от около две години. Какви качества има тази вода може да прочетете тук:
http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/

При добър опит всеки може да си направи такава тръба. Впечатленията си няма ги казвам сега, щото съм писал мнения в цитирания блог, всеки може да ги прочете. Пиенето на вода, преминала през такава тръба е истинско удоволствие, а къпането, хм... не знам дали скоро сте се чувствували като новородени.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Омекотител на вода
« Отговор #28 -: Ноември 13, 2015, 10:09:56 am »
Smsi-h, искаш да кажеш, че магнитите не омекотяват водата, т.е. не премахват съдържанието на варовик и магнезиеви соли от нея, а само предотвратяват отлагането им на определени места?
Това звучи много по-логично, отколкото мистичните хипотези с изчезването на варовика от водата, поради които изобщо избягвах да коментирам по темата...

А супер-скъпите инсталации, за които споменаваш в писанието си от лето 2009-о, правят точно това - чрез специални йонообменни смоли отстраняват калциевите и магнезиевите йони, и ефективно омекотяват водата. Тези смоли с времето изчерпват капацитета си и трябва да се сменят, което струва пари и време, съответно системите трябва да се поддържат, а не да се оставят на самотек.

С други думи - чрез постоянните магнити ти си намерил решение на проблема с отлагането на котлен камък в казанчета, тръби и перални, но не и действителното премахване на варовика от самата вода, което всъщност е истинското омекотяване. Ако изпариш една кофа такава вода - на дъното ѝ ще намериш и премериш същото количество котлен камък, каквото ще излезе и от кофа от същата вода, която обаче не е минавала покрай магнити.
Ако наблюденията ти са верни, то магнитите просто активират варовиковите частици по такъв начин, че те временно губят способността си спонтанно да се отлагат по стени, тръби, барабани и лагери. Но пак повтарям - не ги премахват от водата.

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2015, 04:52:45 pm »
Точно така PyroVeso.
Варовикът не изчезва. Той си остава във водата, която е с структурирана, т.е. променени са качествата й, клъстерите й са много по-малки, отколкото ако не е минала през магнитно поле. Водата става съвсем леко по-мека на вкус и варовикът временно не се отлага по стените на съдовете.