Автор Тема: Омекотител на вода  (Прочетена 94184 пъти)

vdomov

  • Гост
Омекотител на вода
« -: Март 15, 2009, 02:26:48 pm »
Твърдата вода става причина машинката за кафе след по-продължителна употреба да заприлича на сталактит. И не само машинката за кафе. Затова и новата схема на омекотител на вода ще бъде интересна за мнозина, въпреки че науката не е дообяснила всичко докрай.
Както се разбра вече, става ду¬ма за електронен омекотител, в чието електромагнитно поле калциевите кристали нарастват до по-големи късчета, които не се отлагат повече върху водопроводните тръби и стените на котлето. Този феномен е потвърден от научните списания, но не е обяснен.
В най-общия случай около или над водопроводната тръба се разполага мощен магнит (от високоговорител например) и това е всичко. Електронният вариант на омекотителя пък използва правоъгълен сигнал с честота 2кНz и амплитуда 15V. Схемата му е показана на фигурата. Таймерната схема 555 задейства с изходните си правоъгълни импулси две увити около водопроводната тръба бобини. Всяка от тях съдържа по 20 навивки от меден изолиран проводник с ф1mm.
За захранване може да се използва и напрежение 9V, но тогава амплитудата на сигнала ще бъде ограничена от това.
Източник:сп.Млад Конструктор 1/91септември

« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 12:28:24 am от altium »

Dex

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #1 -: Април 29, 2009, 09:07:15 pm »
Браво. Това ще ми е от полза. Мисля, че принципът се основава на преструктурирането на водните клъстери. Намотките не са свързани галванично, нали? Ако не са, то това със сигурност е преструктуриране на водата.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Омекотител на вода
« Отговор #2 -: Април 29, 2009, 09:47:40 pm »
Преди две години попаднах на фирма (българска), която предлагаше подобни устройства за омекотяване на вода. Бяха с постоянни магнити и най-евтините бяха на цена 160 лв. :o
Тогава бойлерите бяха по евтини. :) Нищо особено - тръбичка с два щуцера и различни цолажи.
Чудя се дали да не си сложа на пералнята (изгоря ми нагревателя) нещо такова  - самоделно, вместо калгона  ???

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #3 -: Април 29, 2009, 11:26:18 pm »
Та, така...

Уважаеми съфорумци!

  Ако искате да видите устройства за омекотяване на вода, руско производство, моля вижте следния линк: http://samozdrav-bg.com/types_ipk.phtml . Във файла долу са дадени цените на омекотителите, изработени на базата на различни принципи. Като  види човек, че най-ниската цена е 75 лв. с ДДС, му се завива свят. А най-високата цена е 46 592 лв. с ДДС, която душа не ми дава да я коментирам. Естествено, високите цени са за промишлено приложение. Но не това е важното.
  И преди нова година писах в този форум как постигнах омекотяване на водата към бойлер пералня и тоалетно казанче в къщи. Направих това, защото ми е писнало да чистя варовик от тези места; водата ни е карстова, вадят я от 700-800 метра дълбочина и джипкана с варовик. Заплатката не ми позволява да се подмамя да си купя централен омекотител с постоянни магнити за водопровод, затова си купих плоски магнити от Прамиз, сложих ги на привличане около меките връзки или там където има пластмасови/силиконови тръбопрводи на водата и си реших проблема с варовика веднъж завинаги! На бойлера и пералнята сложих по две двойки пред десетина сантиметра и ги превързах с изолирбанд. Няма калгон, няма сода бикарбонат, ИМА САМО ПОСТОЯННИ МАГНИТИ! От октомври месец в тоалетното казанче няма и помен от варовик до момента... Магнитите, с доставката, за 25 лв. с ДДС-то на Прамиз. И хич не си мислете, че в руските омекотители има някакви по-различни постонянни магнити, от тези, които продава Прамиз. Може и да са по-калпави.
   През миналата година аз също срещах в нета и български производители на подобни устройства за омекотяване на водата в тръбопроводите, но вече съм запилял линка; затова сега показвам веригата магазини, за които имам информация в момента. Между впрочем, в тези магазини има доста добри устройства, също на висока цена, с които човек може да постигне отлично почистване на организма на клетъчно ниво!!!
   Не се лъжете да си купувате подобни скъпи устройства, защото малките магнити от прамиз дето струват по 0,80 лв бройката, ако си купи човек от 10 бр. нагоре, вършат същата работа.


Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Омекотител на вода
« Отговор #4 -: Април 30, 2009, 08:56:24 am »
сложих ги на привличане около меките връзки или там където има пластмасови/силиконови тръбопрводи на водата и си реших проблема с варовика веднъж завинаги!

А какъв ще бъде ефекта ако се сложат на стоманена тръба, и дали ще има ефект /както при пластмасовите/?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Омекотител на вода
« Отговор #5 -: Април 30, 2009, 09:24:26 am »
На неметал трябва да е... Определено.

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #6 -: Април 30, 2009, 10:03:28 am »
сложих ги на привличане около меките връзки или там където има пластмасови/силиконови тръбопрводи на водата и си реших проблема с варовика веднъж завинаги!

А какъв ще бъде ефекта ако се сложат на стоманена тръба, и дали ще има ефект /както при пластмасовите/?
На неметал трябва да е... Определено.

  Ами ако е върху метална тръба, нали силовите линии на магнита ще обтичат тръбата, ще се движат по конфигурацията й, няма да следват естественото си пространствено разположение, което имаме между два магнита, когато между тях има само въздух или неметал, и ще се съсредоточават върху метала на тръбата. А тези, които успеят да проникнат във вътрешността й, ще бъдат с много по-малка напрегнатост.
  Специално при мен, магнитите разположени странично/върху мека връзка с алуминиева оплетка, на привличане, или върху силиконов маркуч, работят идеално и не ми се трупа варовик в съда, където има реотан за затопляне на водата, или където имам водосъдържател с престояване на водата във времето.
« Последна редакция: Май 01, 2009, 06:06:41 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Омекотител на вода
« Отговор #7 -: Април 30, 2009, 11:48:36 am »
Железните търби пречат на магнитното поле да минава през тях и да отива във водата...
  Аз например на крана на мивката в кухнята имам малък филтър за частици (китайски за 50 стотинки  ;D ;D ;D) но отгоре му сложих малък неодимов магнит който директно се обтича от водата. Мисля че решението е идеално и има добър резултат. Има доста информация че магнитно обработената вода е по-мека и за няколко седмици разтваря камъните в бъбреците и жлъчката. Вкусът осезаемо се променя особено при магнитно-сребърния активатор при който посредством високочестотно електрически поле и постоянно магнитно поле се пренасят информационно свойствата на среброто върху водата...

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Омекотител на вода
« Отговор #8 -: Април 30, 2009, 12:19:50 pm »
Нещо им нямам вяра на меките връзки. ;)
Освен това бойлера, както е с меки връзки водата от него има вкус на гума.
Мисълта ми беше макар и с цената на повече магнити да се постигне ефект.
Най-добре да се резне малко от тръбата след водомера и да се замени с PVC например, но си е хамалогия.

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #9 -: Април 30, 2009, 12:41:01 pm »
Железните търби пречат на магнитното поле да минава през тях и да отива във водата...
  Аз например на крана на мивката в кухнята имам малък филтър за частици (китайски за 50 стотинки  ;D ;D ;D) но отгоре му сложих малък неодимов магнит който директно се обтича от водата. Мисля че решението е идеално и има добър резултат. Има доста информация че магнитно обработената вода е по-мека и за няколко седмици разтваря камъните в бъбреците и жлъчката. Вкусът осезаемо се променя особено при магнитно-сребърния активатор при който посредством високочестотно електрически поле и постоянно магнитно поле се пренасят информационно свойствата на среброто върху водата...

teofilius,
Сложи още един така, че да се привличат. Гледай да са от никелираните магнити. И гледай какво става след това...

Най-добре да се резне малко от тръбата след водомера и да се замени с PVC например, но си е хамалогия.
Но пък е тотално решение за цялата водопроводна инсталация, вместо да си играе човек да слага магнити към всеки консуматор /налагащо на всеки такъв мека връзка или пластмасов тръбопровод/, което спестява доста парички, които иначе бихте дали на алчните производители на магнитни омекотители. Малко повече труд, но пък си заслужава. Аз също мисля да направя това нещо, но не ми се занимава да лежа в малката шахта с водомера; ще си отворя работа за няколко дни наред.
« Последна редакция: Април 30, 2009, 12:44:08 pm от smsi-h »

ppg

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #10 -: Април 30, 2009, 03:44:32 pm »
На сайта на производителя http://samozdrav-bg.com/38.213.0.0.1.0.phtml е оказан материала от който е направено тяхното устройство: Корпус - Немагнитна неръждаема  стомана. Така че не се ограничавайте само в използването на PVC или силикон. Мислех си и друго-при домашните водопроводни мрежи, спирателните кранове, един преди водомера, един след него и самия водомер са от бронз. Вместо да режем и преправяме системата възможно е да се опита и вариант с по два магнита от двете страни на двата крана и водомера. Верно диаметъра им е доста голям и разстоянието между магнитите ще се увеличи, но за компенсация ще имаме 6 или повече магнита. Остава и да се експериментира :)

Успех на всички!

FreeEnergy

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #11 -: Април 30, 2009, 07:33:04 pm »
А някой знае ли колко големи да са магнитите? Или колко силни?

ppg

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #12 -: Май 01, 2009, 07:59:18 pm »
smsi-h,

Би ли споделил кой модел магнити си използвал, за постигането на този положителен резултат.
« Последна редакция: Май 01, 2009, 08:18:38 pm от ppg »

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #13 -: Май 01, 2009, 10:25:36 pm »
smsi-h,

Би ли споделил кой модел магнити си използвал, за постигането на този положителен резултат.


Две двойки, разположени върху мека връзка, като разстоянието между двойките е по-голямо от двойната дължина на дългата страна на магнита /целта е да няма привличане между двете двойки/. Мисля, че го споменавах в горните си постове.

И май johnny_fx ще излезе прав, като каза в горния си пост:

Цитат
Най-добре да се резне малко от тръбата след водомера и да се замени с PVC например, но си е хамалогия.
При този вариант два или още по добре две двойки магнити ще омекотяват цялата водопроводна система на една къща или апартамент, което си е още по-евтин вариант от това да слагаш магнити на всеки консуматор. И в тази връзка искам да попитам дали магнитите ще оказват същото влияние върху водата, ако се поставят върху тръба от бронз? Утре ще пробвам дали има привличане между неодимов магнит и желязо, НО ПРЕЗ БРОНЗОВО ТЯЛО, и ако става ЩЕ СМЕНИМ МАЛКА ЧАСТ ОТ ПОЦИНКОВАНИТЕ ТРЪБИ С БРОНЗОВИ, хе-хе-хе-хе, а върху бронза, магнитченца...

Днес един комшия ми говореше, че щял да слага омекотител на вода на печка/конвектомат и ми споменава цифрата от 40 лв., нооооооооо... този омекотител работел само до 2000 литра вода. Малко му поприказвах, че има по-добър, почти безплатен И ВЕЧЕН ВАРИАНТ за омекотяване на водата, без никакви ограничения за коичеството вода. За доказателство за думите си, му показах вътрешността на тоалетното казанче. Видя магнитите, видя казанчето и веднага...:"Кажи от къде да си взема и аз?".
А в казанчето наистина нямаше и помен от отложен варовик. Това от октомври 2008 до момента!
« Последна редакция: Май 01, 2009, 10:33:10 pm от smsi-h »

smsi-h

  • Гост
Re: Омекотител на вода
« Отговор #14 -: Май 02, 2009, 11:44:23 pm »
smsi-h, извинявай, но така и не се разбра как са ориентирани полюсите на магнитите ти.
На привличане или отблъскване? Какво наричаш двойки магнити? Би ли дал все пак размерите на магнитите?

Магнити на "Прамиз" с кат.№ 06.015.

Двойка магнити са два магнита, разположени /както дойде/ около гъвкавия водопровод НА ПРИВЛИЧАНЕ /няма значение при поставянето на първия кой му полюс ще се прилепи към тръбата; вторият магнит или се привлича от първия, или се отблъсква/. ВАЖНОТО Е ПОЛЮСИТЕ НА МАГНИТИТЕ ДА СА РАЗПОЛОЖЕНИ ВЪРХУ ШИРОКИТЕ ПЛОСКИ СТРАНИ, за целта като се поръчват от Прамиз трябва да се уточни тази ВАЖНА ПОДРОБНОСТ. Трябва да са такива, за да има максимално навлизане като площ на магнитното поле във вътрешността на тръбопровода при контакта му с водата.

За по-сигурно съм разположил по ДВЕ ДВОЙКИ МАГНИТИ на мека връзка, което ще рече, на мека връзка четири магнита.