Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Нов български автомобил?

<< < (2/4) > >>

GreenHulk:

--- Цитат ---цените започват от 750 000 евро за базовия модел и достигат до 1,5 млн. евро за водещия RP5.
--- Край на цитат ---
едва ли е уместно да се искат такива пари за мото-култиватор, тоест има се  предвид хиляди киловати, а не части от киловата след десетичната запетая:)))

Тесла 3 е 435 к.с

А какво се знае за Ахмед Мерчев?

Аtos:
Батерията не е 180 кВт/ч.

Май не се чете внимателно?

"Задвижването използва батерия с графитени LiPo клетки с капацитет между 60 kWh и 180 kWh, като най-големият пакет осигурява до 1 020 километра при едно зареждане."

Несъмнено, става дума за хиляди конски сили...

Само не знам как трябва да са преоразмерени валовете в трансмисията, понеже за такава мощност, усукващият момент би бил огромен в съчетание с импулсното натоварване (което е далеч по-плавно при ДВГ-тата, обикновено с такава мощност - камиони, затова са "тромави").

Vector:
Само не знам как трябва да са преоразмерени валовете в трансмисията, понеже за такава мощност, усукващият момент би бил огромен в съчетание с импулсното натоварване (което е далеч по-плавно при ДВГ-тата, обикновено с такава мощност - камиони, затова са "тромави

Атосче тихо!
Когато мълчиш изглеждаш по умен!

Радико:
http://mazeto.net/index.php/topic,4910.msg92077.html#msg92077
Тук бях публикувал новината за най бързия автомобил в света който отгоре на всичко е и на ток. И неговата максимална мощност гонене 2000те коня. Така, че до там не е непостижимо и за българска фирма. По големите цифри обаче са в сферата на пожелания за бъдещето.

Има големи числа, но цифрите, с които се записват са лимитиран брой!
Най - голямата цифра е 9. Да се правят правописни грешки се дължи на недобра грамотност, но да се правят грешки за основни понятия в Българския Език говори за тотална недоученост!
То е, като да кажеш, че има "дълга буква", вместо "дълга дума"!/А/

Аtos:
Потребител с ник-нейм Vector!
Получаваш ПЪРВО  официално предупреждение за БАН!

Причините са видими за всички, а именно - последният ти пост!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия