Автор Тема: СЕ от "Контакта"  (Прочетена 46310 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #15 -: Юли 01, 2018, 04:45:10 pm »
Това е просто превод на руски на продукт от китайска фирма в Aliexpress.
 Wuxi Fengteng Wind (вятър) Generator Store

и с цената леко дали не се бъзикат - 100$ за 100 вата при условие, че има за около 227$ 600 ватни.

alan

  • Гост
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #16 -: Юли 01, 2018, 05:47:45 pm »
    Не знам, както казва един руски колега - "я пас"  ;)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #17 -: Юли 01, 2018, 06:27:36 pm »
За съжаление качеството на мислене и измерване на резултатите  в така показаното видео е под всякаква критика. С това не искам да коментирам критично върху възможността за използване на някакъв неосъзнат феномен. 
Начините по които се представят нещата са под всякаква критика за такъв тип "бомбастични" изказвания, или по-скоро неразбирания, за разпределение на енергията, но поне да направи малко по-сносна презентация като човека тук:

https://www.youtube.com/watch?v=aDjWwoD83Rk

или тук:

https://www.youtube.com/watch?v=UNUGGBI55Hc  (това може би е единствената серия от експерименти на нета, в това направление, където човека, използва собствен първичен двигател в експериментите и вижда как отразената енергия влияе върху него, при промяна на схемите от консумативната част )

Това не е СЕ, а една безкрайно неикономична конструкция. 0.4 ампера без товар ... това са 100-тина вата, които без товар само греят въздуха.

Абсолютно правилен коментар.

Това че загубите падат като се натовари не означава че енергията е фрий. Просто не я изхвърляте.

Ако трябва да се изразим по-точно, слагайки товар, човека променя импеданса в системата, тоест разпределението как и къде енергията се проявява като изразходвана, да не говорим как точно се променя ъгловото изместване между напрежението и тока ( фактора на мощност ), което е всъщност това което определя използваната мощност, и доколкото си спомням имаме цяла тема в тази насока.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #18 -: Юли 01, 2018, 08:54:52 pm »
Ееей омръзна ми да повтарям:
РЕАКТИВНА ЕНЕРГИЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Това е термин измислен за по лесно обяснение на взаимодйствието между генератор и консуматор при променлив ток. Това обаче е само термин това не е някакъв вид енергия различна от "другата" активната енергия.
Вода или айде ракия за по лесно преглъщане.
Кръчмаря ми дава в бутилки по литър ракия. Аз изпивам половината от бутилката и му връщам бутилки пълни до половинта с ракия. Платил съм по 10 лв. за кило и после си искам 5 лв. ресто за неизпитото количество. Те това е активна и реактивна ракия.
Да обаче ако купувам по 10 000 бутилки на месец кръчмарят ще ревне че ангажира един камион месечно да превози до мен 5 тона алкохол и после да го върне обратно. И съответно със право ще иска или да си изпивам бутилките до капка или да си платя аз на камиона дето ми мъкне неизпитият алкохол.
Всички обяснения и мнения които са в разрез с това обяснение са празнодумство на разбрали недоразбрали недоучили индивиди.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #19 -: Юли 01, 2018, 09:20:38 pm »
Много ракия, много нещо бе човек, държиш на пиене!
Ама защо пишеш че не съществува, след като по долу с ракията, обясняваш че съществува. Тук вече се обърках ;D!
Пък както забелязвам, има осцилоскопи на снимките. Този човек щеше да е по убедителен ако показваше графики на PF.
Абе доброжелателен е човека, да му пожелаем успех в икономията, щото сега като вдигнат тока, пенсията може да не стигне за ракия!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #20 -: Юли 01, 2018, 09:32:12 pm »
Много ракия, много нещо бе човек, държиш на пиене!
Ама защо пишеш че не съществува, след като по долу с ракията, обясняваш че съществува. Тук вече се обърках ;D!
Пък както забелязвам, има осцилоскопи на снимките. Този човек щеше да е по убедителен ако показваше графики на PF.
Абе доброжелателен е човека, да му пожелаем успех в икономията, щото сега като вдигнат тока, пенсията може да не стигне за ракия!
Ако активната енргия беше ракия а реактивната мастика тогава всичките тези празнодумства биха придобили известен смисъл, Но за съжаление на ндоучилите ще трябва да си доучат, че е все ракия. Тоест все една енергия. въпроса опира до това дали си я изпил или си я върнал ресто. А и не се заблуждавайте електромерите са прилежни счетоводители и внимателно изваждат количеството върната ракия от количеството докарана. Тоест вие си плащате само изпитата ракия.
Това че на финала сервитьора надписва сметката е съвсем друга бира А тя бирата не е ракия.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #21 -: Юли 01, 2018, 10:04:11 pm »
Елементарно Уотсън! А транспорта кой го плаща, напред пълен, назад полупълен?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #22 -: Юли 01, 2018, 10:27:52 pm »
Това е един нищожен ревранс който държавата е направила към малките потребители семйствата демек. За битови нужди лошият косинус  е за смтка на енергото. Нищожен рвранс зщото при битовото потребление индуктивните товари са нищожна част от общото потребление. Не така стоят нещата обаче при индустриалните потребители там се плаща и цената на транспорта че и цната на "евентуалните глоби на шофьора" нищо че не го е спрял катаджия.
Това е сриозно има глоби за лош косинус. Ршението на индустриалните потребители е със монтиране на регулируеми конднзаторни батрий за компенсиране на косинуса.
Това дето му викате реактивна енергия. При включване на подходящ брой кондензатори тя изчезва, губи се. А са де нали в природата нищо не се губело.  Ми щом може да се губи може и да се създаде.
Аре дерзайте, както дерзаят крепостните бурлаки по съветските форуми. Ловете я тази призрачна реактивна енергия дто ту я има ту я няма  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #23 -: Юли 02, 2018, 09:17:36 am »
Та за СЕ-то. И охлюва може да го докопа, АКО ПОГЛЕДНЕ В КОНТАКТААААА!!!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #24 -: Юли 02, 2018, 04:58:47 pm »
Да използвам случая, че са се събрали всякакви специалисти по реактивна енергия за да попитам нещо. Според вас как реагира мрежата/електромера, когато връщаме енергия в мрежата?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #25 -: Юли 02, 2018, 06:29:00 pm »
Да използвам случая, че са се събрали всякакви специалисти по реактивна енергия за да попитам нещо. Според вас как реагира мрежата/електромера, когато връщаме енергия в мрежата?
Старите механични електромери започват да се въртят на обратно. Някой от тях обаче имат "контра" Механизъм който блокира обратният ход на диска, не всички го имат.
Елктронните електромери при тях е въпрос на настройка. фискалните на които в паметте може само да се записва твърдо са направени да не отчитат такива импулси.
Проблемът е, че повечето електромери използвани от операторите могат да се настройват по нежелание на клиента демек по желание на оператора  ;)
Защото реално не са със фискална памет.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #26 -: Юли 02, 2018, 07:55:20 pm »
Радико,
Какво означава фискална памет на електромер?
Според мен това, което съм виждал и знам всички "електронни" електромери отчитат реактивната енергия енергия като активна. Тоест пише ти се на сметката.
А механичните електромери пак си отчитат капацетивната енергия като активна. Че даже и с по-голям коефицент.
Механични спирачки имат трифазните механични електромери.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #27 -: Юли 02, 2018, 08:31:02 pm »
Говоря за новите цифрови. Доколкото съм чел, електромера отчита посоката на енергията, отчита PF. Тъй като в БГ казват, че домашните клиенти не плащат за реактив, това за мен означава, че електромера може да вади от входната енергия. Toва ще рече, че може да въртим електромера и назад, например точейки малки импулси енергия между периодите на дискретизация и връщането на тази енергия в мрежата в периодите на дискретизация.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #28 -: Юли 02, 2018, 09:37:52 pm »
Радико,
Какво означава фискална памет на електромер?
Според мен това, което съм виждал и знам всички "електронни" електромери отчитат реактивната енергия енергия като активна. Тоест пише ти се на сметката.
А механичните електромери пак си отчитат капацетивната енергия като активна. Че даже и с по-голям коефицент.
Механични спирачки имат трифазните механични електромери.
Ами предполагам, че този термин е вече доста остарял и се използва друг, но фискална памет е такава памет в която може само да се записва. от клтка в клтка в слдващата и така докато свършат наличните клетки и записа си остава там во веки веков. сега обаче чета 30 - 50 дни живот на записа без наличие на енергия.
Значи ако един едночипов уред има два аналогово цифрови преобразувателя работещи с един тактов генератор "измерват едновременно"  единият измерва тока другия напрежението в една верига  и като ги умножи урда се получава някаква мощност. за всяко мерен което е с продължителност няколко милисекунди "а може и микросекунди да е" Каква мощност е измерил уреда реактивна или активна или и двете на куп.
Аааа да и за обикновеният електромер той наистина малко ще почне да надписва ако мери капацитивна енргия ама ти чувал ли си за битов консуматор със капацитивен харктер. Щот аз не съм.  освен това при преминаване на една доста тясна граница от положителн косинус ще започне още повече да се забавя. същият ефкт се наблюдава и при пускане на монофазн двигател със преоразмрен пусков кондензатор.


nizo
Няма да се получи заради това кото обяснявах току що на valex

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: СЕ от "Контакта"
« Отговор #29 -: Юли 02, 2018, 10:37:40 pm »
1/ на въпроса на nizo! Никаква енергия не връщаме в мрежата! Ние (потребителите) не генерираме енергия за да я върнем. Ние сме само консуматори.  Т.е. енергията винаги е еднопосочна. От доставчика към консуматора. Идеалният PF е =1. Т.е. Напрежението и тока са във фаза. Това се случва когато консуматорите ни са обикновени крушки, печки с реотани обикновени котлони и др. които не съдържат в схемите си индуктивности и кондензатори.
В действителност обаче, далеч не е така! Поне при мен, повечето консуматори са реактивни товари. TV, компютър, пералня, микровълнова, хладилник, осветление, инд. котлон и т.н. Всички тези консуматори, в схемите си съдържат индуктивности и капацитети.
Ако според директивите производителят не е оскъпил устройството с PFC, то тези консуматори влошават PF под 1.
Тогава се получава изместване на синусоидите на тока и напрежението, според характера на товара. При това изместване, устройство с влошен PF дърпа повече ток от устройство с PF=1 (да речем реотан) при една и съща изходяща мощност. Респективно, електромерът отчита този повишен ток по RMS стойност независимо че има импулсен характер. Разместените фази на тока и напрежението, от своя страна товарят мрежата и генераторите.
Един хипотетичен пример: вземаме два консуматора с еднаква изходна мощност, първият с PF=1, вторият с PF=0.5! Двата консуматора вършат една и съща  изходяща работа, обаче първият ще дъпа ток от мрежата 10А а вторият 20А.
Потрудих се да го обясня възможно най просто.
справка: PF=ФМ=фактор на мощността        PFC=КФМ=коректор на фактор на мощноста