Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has

<< < (2/4) > >>

DIDO112:
С един винт е.

montanar:
евала за старанието момчета :)
има бая забележки но важното е че действате нещо ;)
ако желаете малко градивна критика мога да съм полезен

DIDO112:
Не се обиждам от мнения на хора с които се занимават с това от дълго време.Все пак това е първата ми машина и не съм се занимавал с конструкции от тоя род.Мерак ми беше и го подхванах.

montanar:
добре - значи малкото критика :)
1вото важното е за какво я предвиждаш да я ползваш - ако е за слаборецизни изълнения е добре - ако гониш точност на един винт при тоя размер ще е трудна работа - но това както и да е - по-големия проблем ти е при лагерите на който стои портала - разтоянието между тях е твърде малко спрямо рамото което ще ги лашка - имам предвид височината на портала - вярвай ми твърде малко е съотношението между височина на портала и разтояние между лагерите още повече че винта е един - ъглови натоварвания дори за малки усилия върху шпиндела ще е много голямо и от това най вече ще срада точността - имам съмнения че в някой случай може да ти плува с половин милиметър ако не и с повече

2рото нещо е електрониката - изобщо не и е мястото върху портала - остави неговите недостатъци но тя добавя маса към цялата дъндания и хептем зле - другия аспект при нея е че ше отнася вибрационно натоварване - поне инвертора на шпиндела разкарай от там - той е обемна конструкция в него има тежък траф който китайчетата не са го вързали особено здраво и тукувишж след време тръгне да бяга на някъде

това са основните неща де трябва да ги имаш предвид

другите дреболии са
- разтояние между лагерите на Z възела ти е също малко
- ще имаш проблеми с гайките на тия трапци защото ще отнасят голям бой в предвид размера на машината и ако се работят големи детайли но знаем че пусти СВД са скъпи и по-добре сменяй често гайки - препоръчвам да не ползваш полиамид а бронзови
- като цяло за тоя размер конструкцията е слабичка и кофти оразмерена но това си зависи за какво ще се ползва

обаче факт е че като за 1ви опит добре са нещата - така че успех и реши нещата пъвите 2 точки че ще ти създават проблеми ;)

DIDO112:
Тези неща ги знам но реших да го направя така и ако има големи вибрации и неточности да ги коригирам.Корекциите в конструкцията ми са най-малкия проблем. Много ядове сега с лаптопа сега ми обещаха друг да видим какво ще стане.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия