Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has

<< < (3/4) > >>

montanar:
по ком порт ще береш много ядове - подобре мини на USB

Vector:
Аз си подкарвам моторите през голямата букса май е за принтер....

montanar:
Vector тебе те знаеме - ти си пич - по-добре си мълчи по тия теми преди да направиш машина че само идиотизми ръсиш.
твойте можеш да ги подкарваш и по магическа връзка :P

Сега очаквам този пост да ми бъде докладван :D/А/

montanar:

--- Цитат на: montanar в Август 26, 2018, 01:55:46 pm ---Vector тебе те знаеме - ти си пич - по-добре си мълчи по тия теми преди да направиш машина че само идиотизми ръсиш.
твойте можеш да ги подкарваш и по магическа връзка :P

Сега очаквам този пост да ми бъде докладван :D/А/

--- Край на цитат ---

А така atose да докладва момчето :P нищо че елементи като него излагат целия форум с дебилизмите де ръсят

montanar:
Сега относно ком/паралелните портове.
След 2005г. протоколите за комуникация на тия портове на хардуерно ниво са променени което ще рече че дънните платки след тая година започват да работят по малко по-различен начин.
А той се състои в следното - приоритета за обслужването им се променя на нисък и честотата се променя на плаваща, вече се разчита на буфериране на данните по тия портове - а това води до нестабилна работа и се случват обикновено следните неща - когато се запусне комуникация (а тя е еднопосочна - комп. -> устройство без обратна връзка) докато няма високоприоритен процес в компа нещата вървят нормално, но в момента в който на компа му бръмне да обслужи високоприоритетна заявка от някоя програма комуникацията се забавя или напълно прекъсва за някакво време и после тая загуба на време се компенсира с повишаване на скоростта (честота) на порта - а тъй като в контролера от типа паралелен порт -> драйвер няма буфериране на данните се случва претоварване на драйвера и това води до пропускане на стъпки.

Ако ще се ползва тоя тип комуникация най добре да се ползва winows XP в комбинация с старо дъно тогава нещата работят сравнително стабилно

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия