Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Джон Уоррел Киили - Пионерът

<< < (2/8) > >>

Аtos:
Щом мислиш, че не трябва да се пропуска - защо го пропускаш?
Нормално е, когато някой отвори нова тема, да постне някой друг линк или собствена мисъл, поне насока за размисъл, материал някакъв?

Твоят първи пост малко прилича на "Здравейте, баба Ванга е велика пророчица" (не, че го оспорвам) и...толкоз?
Повярвай, в този форум има хора, които са добре запознати с работата на Джон Кийли, но...какво от това, след като ти самият не пишеш нищо съществено?
Все едно аз да отворя тема в раздела за Тесла и да ви кажа - "Ей, знаете ли, че Никола Тесла е голяма работа? Но...вие там вижте, намерете си сами каквото ви интересува!"

Малко безпредметни са подобни теми, които не предполагат развой на обмен на информация или на обсъждане!
Реклама на сайт ли правиш?

Питър:
Изключително се радвам, че във форума има добре запознати! До сега не му личеше.
Да продължим от някъде, при такава любезна покана :)
В един момент Киили започва да записва правила - стига до 40. Ето въпрос към внимателния и запознат читател - Кой друг именит физик взаимства от Киили основите си ? След това до края на живота си опитва по свой начин да постигне това , което Киили му дава на готово и ... не успява.

по русски :  https://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=64

on english : http://www.svpvril.com/fortylaw.html



Питър:
Добра вечер отново, в момента нямам някаква по-важна работа така че ще напиша още няколко реда - колкото да продължа разговора , нищо специално.
Не бих казал че Вангелия Гущерова е велика пророчица. За това че е пророчица - да , но чак пък велика.
В светлината на форума - Слава Севрюкова е нещо съвсем различно.
Но това не всеки би го разбрал. Все пак на тази сцена сме сред широката публика и е добре да се равняваме и да не излизаме от ритъма.
Взимам си бележка и ще се опитам да спазя обичая, да кажа нещо конкретно - Слава Севрюкова ни дава един малко различен на пръв поглед "атомен модел". На втори поглед коренно различен !
Т.е. тя ни дава 'инструмент'. Малко по-късно, след момента, в който тя ни напуска Иво Лозенски се отказва от този модел. Жалко.
Може би аз не съм запознат достатъчно добре , но нека леко ме поправят ако Вангелия Гущерова ни оставя някъде 'научен инструмент'.

Лично за мен, какво интересно намирам в модела на Севрюкова, което не го срещам още никъде. Също така тя казва, че няма да бъде признато от официалната наука 50 год. след смъртта й.
Севрюкова въвежда в атомния модел понятието 'неунищожим вихър'. И обяснява това онова за него, каква е ролята му и какво би станало ако 'това нещо' липсваше.
И т.н.  ... и т.н. - нека всеки чете сам и върви по собствен път, до колкото му е интересно и такива занимания го повличат по следите оставени от 'пионери'.
Понеже сме в темата за Нико Тесла - да се опитам да вържа нещата примерно с последното за Севрюкова. Дано ми се получи ..  :)
Негово е обяснението - пиша по памет и по смисъл - те и двете при мен са в ужасно състояние .. та според Нико 'едно нещо' (за момента непризнато) се движи във вихри - 'второ нещо' се движи по линия - тогава съвсем правилно наблюдавания 'резултат' във вид на ел. магн. вълна се движи скокообразно.

.. но това са неща на прага на оградата ,  популярните форуми реално са електропастири.

juliang:
Питър, аз претендирам че поназнайвам руски език, но ти изобщо погледнал ли си писаниците тук:

--- Цитат на: Питър в Май 02, 2018, 08:57:44 pm ---по русски :  https://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=64

--- Край на цитат ---
Аз лично не мога да си преведа поне половината от написаното. Превеждам думите, но те нямат никакъв смисъл.
Ща ма прощаваш, но ако се опираш на такива източници... по добре не ни губи времето.


--- Цитат ---2. Закон Материальных Колебаний:
Все последовательные совокупности когда изолировано от подобных тел, или когда погружено ограниченного в средствах информации, составленных из вопроса в различном состоянии, вибрируют в данном ascertainable периоде.
--- Край на цитат ---
Моля те, кажи ми ти какво разбираш от това?

Разбираш ли ... ако ме пращаш да чета такива неща, не искам да си представям какво ти самия можеш да напишеш, и как бихме могли да водим дискусия с теб ...

Аtos:
Питър, ако ще говориш за първичните етерно- енергийни торсионни вихри, пресичането им с информационните вълни и проектирането на материя оттам...моля! Давай смело, никой няма да те линчува!

Обаче...ако ще продължаваш с подобни недомлъвки, като "обяснява това онова за него, каква е ролята му и какво би станало ако 'това нещо' липсваше."...ще ме принудиш да затворя темата!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия