Автор Тема: Главния Проблем при Електромобила  (Прочетена 136066 пъти)

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #120 -: Януари 23, 2020, 09:14:02 pm »
Основния разход е килограм/ват. Другото е затворен цикъл - колкото одиш на горе, толкова слизаш на доле.
Като пиеш кенчета-редбулчета да ореш асфалта, си е за твоя сметка.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #121 -: Април 12, 2020, 12:01:51 am »
А Капандзе има две заявки за патент и безброй демонстрации, на които са присъствали много хора и хора от нашия форум. Е тогава няма кой да ви помогне..... Специало за Капанадзе какви аргументации, какво подковаване, той слага батерията от 9 волта и стартира устройството, маха я и на изхода получава 5 киловата, какви аргументации, то е очевадно.
  Не знам някой „учен“ да е направил подобно устройство. Така е защото в „науката“ е сбъркан фундамента, основите са грешни, същото се отнася и за изброените по-горе лаборатории.
Учените не оправят такива неща като Капанадзе: да лъжат хората, защото с мошеника Капанадзе съм общувал лично и естествено нищо не се получи.

А ти да не си бил един от отишлите при Капанадзе, ако е така - разкажи как беше, какво видя и колко киловата беше, сключихте ли  крайна сметка някакъв договор и т.н.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #122 -: Май 25, 2020, 04:53:56 pm »
https://technews.bg/article-125058.html 
Най после една автомобилна фирма да се заеме да прави нещо адекватно. И то Мазда.
На пръв поглед нищо особенно, само 200 километра пробег. Но интересното е оставено за втория етап когато ще бъде добавен малък роторен двигател за дозареждане на акумулатора. Това като чели е първият сериозен проект за хибрид с голям акумулатор и малък двигател. Като се има в предвид огромния опит на Мазда със Ванкеловите двигатели...
Идат лоши времена за Тесла.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #123 -: Август 30, 2021, 08:00:00 pm »
Не си спомням в коя точно тема написах една прогноза. Прогнозата беше за след десетина години.  Е оказа се, че доста съм сбъркал. Защото го написах преди година максимум две. Резултата:
https://technews.bg/article-136419.html 

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #124 -: Август 31, 2021, 12:37:28 pm »
Сега остава да се измисли и ножът с който да режат тока. Между другото руснаците отдавна разнасят ток с кораби, но си носят и тока и ножа

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #125 -: Август 31, 2021, 05:51:33 pm »
А отдавна. Преди година го направиха. Плаваща атомна електроцентрала. Това е нещи съвсем различно. Не казвам, че не е рационално, хеле оък за тия ширини. Но е съвсем друга бира.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #126 -: Септември 08, 2021, 11:19:34 am »
Кво стана с'я?
Промъкват се сведения, че заради преобладаващото въглеродно производство на ел. енергия, еквивалента на заряда на електромобилите е равен на 200мг/км.
Ако е вярно, това пак са невъобразими пари за зелената енергетика. Изклучвам рециклирането на батериите.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #127 -: Септември 08, 2021, 01:00:56 pm »
2046 това е последният срок след който не може да се използва въглеродно гориво след това нито природен газ нито нефт нито въглища ще се използват като гориво.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #128 -: Септември 08, 2021, 04:45:29 pm »
dmitarp, аз говоря за $елена енергетика, ама благодаря, че ми каза, до кога. :(
Ами с какво ще се прави ток? С панели не става, с перки не стига, ядрените реактори са "много опасни", а'м ся?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #129 -: Септември 08, 2021, 05:05:52 pm »
Вятър и слънце. Ядрената енергетика също трябва да затвори, не е достатъчно зелена.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #130 -: Септември 08, 2021, 05:53:02 pm »
Димитре аз мисля, че това са бленувания на някакви идиоти, повечето от тях на дереджето на Байдън и няма да доживеят до 2046та.  А ако някой имат потенциал да доживеят, няма да имат възможност да го реализират този жизнен потенциал поради принудително прекъсване. Най вееоятно, чрез обесване. Предстоят много интересни години. Нищо няма да се случи така както е било запланувано. Вече се вижда.
Финландците пуснаха току що нов вид бира. Ечемика бил опушен със смес от торф и говежда тор. И твърдят, че такова ще е "постапокалиптичното пиво"
Прави си извода.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #131 -: Септември 08, 2021, 06:36:00 pm »
Не знам фактите са такива преди срокът беше до 2050 сега е до 2046 вероятно след 5 години ще го смъкнат до 2040. Засега само италианските супер коли оспорват срока за край на ДВГ като искат срок до 2035 вместо 2030, така че нещата вървят по план.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #132 -: Септември 08, 2021, 08:24:23 pm »
Да бе да всичко върви "по план"  ама на документи, демек на теория. На практика имаме смях в залата.  Беше време когато и други едни оравеха планова икономика е видяхме ги. Така и тия ше ги видиме.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #133 -: Септември 09, 2021, 09:53:17 am »
Бъдещето е само и единствено в ядрените технологии. Въпрос на време е да се внедрят новите технологии, в които се използват ядрените отпадъци от сегашните централи. До колкото ми е известно в Русия е започнало изграждането на безотпадъчен ядрен реактор с бързи неутрони.
Според мен все още сме много далеч от използването на реалния потенциал на ядрената енергия. За ядрения синтез пък да не говорим.
Въпреки това смятам, че ядрената енергетика няма аналог, който да я замести. Остава да стане достатъчно "зелена" и безопасна.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #134 -: Септември 09, 2021, 11:25:31 am »
Остава да стане достатъчно "зелена" и безопасна.
Последното поколение, което механиката без ток сама погребва реактора е такова.

Единия вид реактор дава отпадък, който този с бързи неутрони оползотворява. После отпадъка на втория е гориво за първия... (+ бонус за военните). Естествено не говорим за янки, китайци и французи.