Автор Тема: Главния Проблем при Електромобила  (Прочетена 136028 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #15 -: Април 28, 2019, 08:19:22 pm »
Цитат
Лукойл е един от големите консуматори на ел. енергия.
Разлика правиш ли?


И колко потреблява Лукоил за една година?
Цитат
Тесла Модел С й дават със 100 киловатова батерия пробег от 300 км. Тоест средно тази кола харчи 300 вата на километър.

Правят и реклама, а ти се хващаш като шаран  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #16 -: Април 28, 2019, 08:56:36 pm »
Колега,и ти май бъркаш с тези 108 GJ...
Абсолютно сте прав, имам грешка, трябва да са 108 МJ. Един kW/h има 3.6 МJ по дефиниция, или по скоро един 3.6 МJ са дефинирани като kW/h. Благодаря за поправката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #17 -: Април 28, 2019, 09:11:37 pm »
epwpixieq-1  това е някакво съвсем примерно усреднено число за евентуалната консумация на електромобилите. Съгласих се за него със Ксурнев защото ми се вижда съвсем реалистично все пак повечето превозни средства изминават под 100 километра дневно. Въпреки, че намаляването на цената за кклометър придвижване неминуемо ще увеличи средния пробег. 
Технократ нещо имаш грешка в сметката и ти. Не знам какво точно смяташ. Тези 3750 мегавата МОЩНОСТ които съм посочил е необходимо да работят всеки ден по 24 часа за да осигурят по 30 киловатчаса за всеки от трите милиона автомобила или със други мерки това са лев и петдесет дневно на автомобил при сегашна цена на тока.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #18 -: Април 28, 2019, 09:36:00 pm »
 
Технократ нещо имаш грешка в сметката и ти. Не знам какво точно смяташ. Тези 3750 мегавата МОЩНОСТ които съм посочил е необходимо да работят всеки ден по 24 часа за да осигурят по 30 киловатчаса за всеки от трите милиона автомобила или със други мерки това са лев и петдесет дневно на автомобил при сегашна цена на тока.

Ми ква става тя, производството на АЕЦ, няма да стигне и за ден, за да се заредят тези електромобили.

Към март 2018 г. в АЕЦ „Козлодуй“ работят само 5-ти и 6-ти реактори с общ капацитет малко над 2000 MW

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #19 -: Април 28, 2019, 09:42:51 pm »
Тази информация от уикито не уточнава за мегават часа ли става дума.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #20 -: Април 28, 2019, 10:34:47 pm »
Тази информация от уикито не уточнава за мегават часа ли става дума.

http://www.eso.bg/?did=32#%D0%A0%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%95%D0%95%D0%A1

Данни за електропроизводството в реално време. Турбините на двата реактора дават по 1000 мегавата всяка, и за 1 час произвеждат 2 000 мегаватчаса. Както се сещате работят абсолютно непрекъснато в продължение на години (между зарежданията).

Правят и реклама, а ти се хващаш като шаран  ;D
Да, и от 10 години стотици хиляди шарани се ловят на тая въдица...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #21 -: Април 29, 2019, 07:45:38 am »
Цитат
Да, и от 10 години стотици хиляди шарани се ловят на тая въдица...
Ми не са много, само някои които имат симпатии към електричките като по безшумни и видимо незамърсяващи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #22 -: Април 29, 2019, 10:20:09 am »
Технократ, ти знаеш ли че за да си купиш нова Тесла модел С се чакаше на опашка? И то се чакаше месеци. Всички коли които се произвеждаха бяха вече продадени и за тях беше платено капаро.
Нещата с новия завод и с новия модел 3 вече се нормализираха до известна степен и сега се чака само 1-2 седмици. Но пак се чака - почти невъзможно е да намериш нова Тесла на витрината, да платиш и да я вземеш веднага.
Говоря за Щатите.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #23 -: Април 29, 2019, 12:00:19 pm »
Гооворя за изразходвана енергия за час. Не сте прочели поста ми като хората.
Добре имаме 3000000 автомобила които харчат по 30 киловатчаса дневно
Не говоря как и през каде ще се зареждат. Говоря колко трябва да заредят.
В кая на краищата като идеш на бензостанциятя, не те питат колко време ще зареждаш, с какъв дебит да бъде...
Питат колко гориво искаш ("колко киловатчаса") в крайна сметка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #24 -: Април 29, 2019, 12:36:22 pm »
Гооворя за изразходвана енергия за час. Не сте прочели поста ми като хората.Не говоря как и през каде ще се зареждат. Говоря колко трябва да заредят.
В кая на краищата като идеш на бензостанциятя, не те питат колко време ще зареждаш, с какъв дебит да бъде...
Питат колко гориво искаш ("колко киловатчаса") в крайна сметка.
Добре говориш за триисет киловата изразходвана на час. А през колко часа от денонощието ще изразходва такава енергия един автомобил. През всичките 24 ли. Според мен 30 киловатчаса дневно е нормален разход това са около 90 - 100 километра дневно. Не знам ти как ги смяташ.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #25 -: Април 29, 2019, 05:03:22 pm »
Според този сайт https://www.actualno.com/cars/registriranite-avtomobili-v-bylgarija-sa-nad-4-mln-news_552154.html
Регистрираните автомобили в БГ са 4 130 195 умножено по 30 kw/h, прави 123 905 850 kw/h. Тези автомобили обаче няма да се зареждат по едно и също време в денонощието. Ако приемем че средно всеки от тези автомобили изминава по 100 километра, за час, и харчи за това 30 kw/h излиза че в светлата част на денонощието от някъде 12 часа лятно време, когато трафика е най голям, ще се зарежда на всеки час по един автомобил, което значи 12 часа умножено по 123 905 850 kw/h прави 148 687 200 kw/h консумация на ел енергия, за един ден.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #26 -: Април 29, 2019, 05:09:36 pm »
Всъщност, които карат по магистрали ще харчат по 30 киловатчаса електроенергия , щото се движат средно с по 100 километра в час, ама те колко са ? но в градски условия ще е зареждането на през всеки 2 часа щото има ограничаване до 50 километра в час. Така че горните ми сметки няма да са верни. А в провинцията ще е още по малко, щото градско 2 часа няма кой да върти. Точни сметки не знам как може да се направят.
« Последна редакция: Април 29, 2019, 05:26:50 pm от технократ »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #27 -: Април 29, 2019, 06:12:47 pm »
Технократ електромобилите за разлика от автомобилите няма нужда да се зареждат на бензиностанция  може и в къщи може и с отложен старт както при пералните. Което означав, че ще се зареждат не 12 а 24 часа. Освен това не се умножава а се дели, както казах по горе на 24. И не става дума за 100 км/час а за 100 км изминати на ден.  Ти колко дни в годината изминаваш 100 км. За един ден.  Защото аз лично а и поне още два милиона шофьори като мен изнинаваме по не повече от 20 киломерта дневно. И няколко пъти годишно по малко повече от 100. Както и да е. Основната ти грешка е, че умножаваш по 12. Трябва да делиш на 24.
Отделен въпрос е, че малко по масовото навлизане на електромобилите ще тласне всичко живо да инвестира в солари перки и каквото се сетиш. Защото ако енергото неще да ти купи тока от солара комшията с електромобила ще го купи като му се налага пътуване. Дали някой си дава сметка какви огромни ниши се отварят за съпътстващ бизнес покрай навлизането на електромобилите. Като гледам с какви темпове арабите инвестират в соларни паркове, бас ловя, че до няколко години, но не повече от пет. Ше чуем за първия танкер прекборудван в батериовоз. Донеси една кофа ток сега звучи като шега но скоро докарай три танкера ток ще е съвсем сериозно.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #28 -: Април 29, 2019, 06:39:14 pm »
Радико няма значение къде се зареждат, все черпят енергия, а ние искаме да сметнем за един ден тези близо пет милиона автомобила какво потребляват. Дали ще изминават 100 километра за час или за два, те ще харчат еднакво , но натоварването на мрежата няма да е едно и също, но имай в предвид, че интензивният трафик в големите градове и по магистралите ще натоварва мрежата в пъти, та затова и се умножава, не знам ти защо делиш, няма такъв филм, имаш примерно 10 автомобила потребляващи на час по 10 киловата, ето ти 100 киловата за час потребление. В малките градове където трафика е по малък, потреблението на ел енергия естественно ще е по малко за час, отколкото в по големите градове и по магистралите. Проста аритметика, но не може да се сметне с точност поради редица фактори, които няма да изброявам като за на малко дете.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Главния Проблем при Електромобила
« Отговор #29 -: Април 29, 2019, 06:59:07 pm »
Технологиите напредват, момчета.
Не след дълго ще има електромобили, които притежават собствени фотоволтаици, позволяващи известна автономност...само пазарът да се насочи натам - пазарът определя напредъка на дадена технология, не друго! ПАРИТЕ!
И батериите ще са други, далеч от сегашните ни представи за капацитет и бързо зареждане!

П.П. Първата глоба за превишена скорост е...за 13 км/ч (безумно "безотговорна" за времето си)... ;D ;D ;D

Не си мислете, че светът е започнал с нас и ще свърши с...нас...