Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Електромагнитна индукция & Импулсен Ток

<< < (8/10) > >>

Михаил Кузмов:
Едно баба знае, едно бае! Не може да се обясни нещо на човек, който е ограничил мисленето си само с Тесла! Губя си времето!

Радико:

--- Цитат ---Тесла е искал да въведе импулсния режим но е имало противопоставяне от вече утвърдени индустриални интереси.
--- Край на цитат ---
Aaaaaaaaaaaaa Това ме изкефи,предизвика направо духовен оргазъм. това ми прилича на вица за руският учен Попов как открил радиото; Почиствал си мазето и изведнъж гледа едно радио така го открил. Та и Тесла открил асинхронния двигател за който имало вече утвърдени индустриални интереси. така така прав си. Ти току що постави Тесла на мястото му ДРЕБЕН РАЦИОНАЛИЗАТОР  намрил известно практическо приложение на някой вече УТВЪРДЕНИ ИНДУСТРИАЛНИ ИНТЕРСИ. По правилно е да се каже "индустриални стандарти"
locco Стига писа тия глупости. Когато Хенри Форд започва срийното производство на автомобили Те вече са били наложени в европа като стандарт Форд просто е копирал европейците въпреки, че сега американците с грандоманската си наглост се опитват да изкарат нещата наопаки, точно както дно време се опитвха и руснаците. Точно пък по времето когато се опитва да помогне на Едисон да направи електромобил Форд вече е бил едноличен господар в цяла америка. Първия и единствен в света успял да срине и подчини банковата им система. Реално той е "виновник" за голямата криза защото е успял да прибере половината от паричната маса в обръщение в америка, но това е друга тема. Факта, че се е оттеглил от проекта говори за неговата бзнадеждност.
Електромобилът и сега е безнадежден проект разработван единствено от страх за безпетролното бъдеще което е съвсем близо. За справка виж това:
https://greentech.bg/archives/75399 и си прави изводи. Освен това за бгла справка относно хронологията на автомобилната индустрия пред и зад океана:
Поинтересуваи се що е то "laurin & klement" и от коя година ги има. После виж Форд
За немските и англииски марки ще си затрая. А и да те питам ти провери ли коя година е първото рали Париж Лион. Той и Форд открил автомобила както Попов радиото ама не в мазето а в гаража на комшията си.
Относно безнадждността на втомобилите гарантирам ти, че при едно съ стезние между най добрият чисто нов "Тесла" и един съвсем нормален масов дизлов автомобил купен на старо тук в България 10-15 годишен. примерно Фиат 1,9 Д
Ако състезанието е примерно София-Алеко или Троян- Беклемето или Габрово-Узана.
От Теслта само на Тслата дръжката как въртиш я мъжката.
Просто няма шанс дори да завърши освен ако не се влачи с 15-20 км/ч а ако завали дъжд и се наложи да си пусне чистачките и това не я спасява.
Единствената причина индустрията да се ориентира към електромобили е липсата на друга алтернатива.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Радико в Април 01, 2018, 02:40:10 pm ---Ти току що постави Тесла на мястото му ДРЕБЕН РАЦИОНАЛИЗАТОР  намрил известно практическо приложение на някой вече УТВЪРДЕНИ ИНДУСТРИАЛНИ ИНТЕРСИ. По правилно е да се каже "индустриални стандарти"

--- Край на цитат ---

Предполагам че прочитането на следната препратка (ако имате такава езикова възможност разбира се), ще бъде полезна за да започнете да разбирате разликата между "индустриални стандарти" и "индустриални интереси":
https://en.wikipedia.org/wiki/War_of_the_currents
Трудно е да се предаде информация, или да се води добре обоснована дискусия, когато липсва обща гледна точка.


--- Цитат на: Радико в Април 01, 2018, 02:40:10 pm ---Относно безнадждността на втомобилите гарантирам ти, че при едно съ стезние между най добрият чисто нов "Тесла" и един съвсем нормален масов дизлов автомобил купен на старо тук в България 10-15 годишен. примерно Фиат 1,9 Д
Ако състезанието е примерно София-Алеко или Троян- Беклемето или Габрово-Узана.
От Теслта само на Тслата дръжката как въртиш я мъжката.
Просто няма шанс дори да завърши освен ако не се влачи с 15-20 км/ч а ако завали дъжд и се наложи да си пусне чистачките и това не я спасява.

--- Край на цитат ---

Тук (предполагам) сте прав, въпреки че една оптимална регенерация при спирачките помага много.
За съжаление вярността на твърдението произлиза от много по банална гледна точка, а тя е, колко е енергията в "резервоара" на автомобила. При стандартните батерии на колата Тесла има приблизително 100 КВт/ч (по-старите са 78 КВт/ч) или приблизително 360 MJ енергийно съдържание. За сравнение, дизеловия автомобили ( при 40 литра резервоар ) има "батерийна банка" със съдържание от приблизително 1456 MJ (1.456 GJ), тоест 4-ри пъти повече енергия.  Игнорираме тежестта на автомобила, въпреки че само батерията на колата Тесла е около 500 кг, което очевидно е сериозен недостатък. И точно затова, въпреки неефективността на ДВГ, за трансформиране на енергията на горивото към двигателната система, фиатчето, а и в тази връзка, всеки добре направен автомобил с ДВГ, има сериозно предимство пред който е да е електрически автомобил. Тази, неефективност може да се преодолее, само ако вместо ДВГ, имаме високо ефективен термодинамичен трансформатор, преобразуващ топлинната енергия на карбоните горива, в електрическа, тоест за оптимално подаване на ходовата част.

Радико:

--- Цитат ---Тази, неефективност може да се преодолее, само ако вместо ДВГ, имаме високо ефективен термодинамичен трансформатор, преобразуващ топлинната енергия на карбоните горива, в електрическа, тоест за оптимално подаване на ходовата част.
--- Край на цитат ---
Да така е, Но за съжаление няма време за масово преминаване към такъв агрегат. Ще трябва да се задоволиме със електромобилите което всъщност при подходяща инфраструктура изобщо не е лошо. Също така съвсем скоро и синусоидалното напрежение ще се отправи към историята защото вече има устройства "импулсни трансформатори" сиреч на прав ток със КПД 97%  повечето възобновяеми източници добиват по лесно прав ток и отгоре на всичко той се пренася с по малки загуби на големи разстояния. Поне на 2-3 места в света вече строят постояннотокови далекопроводи.

mi68:
Здравейте,
Импулсният ток има:
-постоянна съставка
-основен хармоник
-висши хармоници.
Предимства, ползва се батерия, и прекъсвач за добиването му, исторически това е първия етап на развитие, до ламповата епоха.

Променливият ток има:
-честота, липсва постоянна съставка, може да се ползва резонанса, да преговорим Тесла е любител на резонанса. 
При токов резонанс (паралелен трептящ кръг) имаме усилване на тока в кръга Q пъти (Q е качествен фактор на кръга).
Ако качествения фактор е 10 то 10.100%=1 000% (хиляда %) усилване по ток. Този усилен ток мога да го включа в безиндуктивна бифилярка, която има електрогравитационно поле, но липсва електромагнитно.
Така комбинация от паралелен трептящ кръг, резонанс и безиндуктивна бифилярка, се постига усилвател на енергията, без необходимостта от импулсен ток.
Аз също съм любител на резонанса, а импулсния ток се ползва само в транзисторите, за ключов (релеен) режим на работа в схемата. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия