Автор Тема: Батерии  (Прочетена 21537 пъти)

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Батерии
« Отговор #15 -: Април 11, 2019, 09:15:05 am »
турска фирма, която изгради голям завод в Турция.

Не случайно Тесла ползват батериите на Панасоник!
Бихте ли потвърдили информацията, че Тесла вървят с Панасоник? И ако може да посочите града или областта на завода в турция?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Батерии
« Отговор #16 -: Април 11, 2019, 01:35:40 pm »
Tesla правят (или вече са направили) собствен завод за батерии. Старите модели (вкл. тесла модел Х) са с батерии 18650 на Панасоник. Новите им батерии са с елементи които са малко по-големи от 18650 елементите които познаваме:


Tesla и Панасоник имат дългогодишна успешна работа, видно от туита на Мъск:
https://twitter.com/elonmusk/status/1058444531190747136

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Батерии
« Отговор #17 -: Април 11, 2019, 01:46:47 pm »
Благодаря за информацията!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Батерии
« Отговор #18 -: Април 11, 2019, 02:12:30 pm »
Бихте ли потвърдили информацията, че Тесла вървят с Панасоник? И ако може да посочите града или областта на завода в турция?
Ами не знам подробности. Но бяха го обявили още в началото на производството, че имат договор с Панасоник за батериите. Но да, те правят завод за собствени батерии, вероятно да са прекратили отношенията с Панасоника. Какво обаче представляват техните, по каква технология, също не ми е известно.

И аз се интересувам живо от новите технологии за батериите, защото ми се налага да ги ползвам. Трябва ми батерия с много голяма енергийна плътност, безопасна, с голям брой цикли, но за сега няма такава. Само литий-йона отговаря на основните критерии.

Убеден съм пробив в технологията на батериите ще има, въпросът е кога?