Автор Тема: Re: CNC машини - препоръки и мнения  (Прочетена 39945 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #30 -: Март 11, 2020, 08:37:48 pm »
Следната грешка се появи при опит за публикуване:
Моля, напиши нещо.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #31 -: Август 07, 2020, 01:35:25 pm »
първата пробичка  8)
инструмента е свредло за дърво 6мм  :o

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #32 -: Декември 14, 2021, 08:21:47 pm »
Колеги, да питам:
Може ли на ЦНЦ рутер да се отрежат в кутия примерно 120х100х30 отвори на лицевата й част за ЛЦД-дисплей 80х25 и два отвора за енкодери? Не говоря за една бройка, но да станат абсолютно еднакви, защото отгоре ще има гъвкав панел с бутони?

Мога ли да разчитам на някой да ми свърши качествено задачата?

Предполагам трябва да има някакъв начин за еднаква фиксация, щото ако отворите се различават няма да се напасне панела. Трябва да стане, като швейцарски часовник, като го види японеца, да му паднат цайсите, да му стане неудобно.  ;)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #33 -: Декември 21, 2021, 09:19:45 pm »
  На всеки рутер грешката ще бъде по малка от твоята при поставянето на гъвкавата платка!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #34 -: Декември 21, 2021, 09:35:50 pm »
Аз търсих някой срещу заплащане да ми нареже отворите, но разбрах, че търся на грешното място.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #35 -: Декември 21, 2021, 10:06:47 pm »
  Не се и съмнявам!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #36 -: Декември 22, 2021, 08:48:26 am »
Колеги, да питам:
Може ли на ЦНЦ рутер да се отрежат в кутия примерно 120х100х30 отвори на лицевата й част за ЛЦД-дисплей 80х25 и два отвора за енкодери? Не говоря за една бройка, но да станат абсолютно еднакви, защото отгоре ще има гъвкав панел с бутони?

Мога ли да разчитам на някой да ми свърши качествено задачата?

Предполагам трябва да има някакъв начин за еднаква фиксация, щото ако отворите се различават няма да се напасне панела. Трябва да стане, като швейцарски часовник, като го види японеца, да му паднат цайсите, да му стане неудобно.  ;)
Аз мога да пробвам. Колко кутийки са и ако може направи чертеж или скица с размерите.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #37 -: Декември 22, 2021, 09:34:00 am »
Ами примерно 10 бр.
Благодаря за отзива преди всичко!

Мисля първо да направя панела и тогава мога да ти пратя кутийките заедно с панела, дисплея и два енкодера. Ще се ориентираш по панела и детайлите. Така, като са при теб, ще е по-лесно, отколкото да ти правя чертеж. Има само един правоъгълен отвор за дисплей LCD16х2 и два отвора Ф7 за енкодери. Основната трудност според мен е, да се фиксират кутиите винаги на едно място, за да не си играеш всеки път да настройваш машината или не знам, как точно става...

Малки кутийки ABS /120х100х40/, дебелина на стената около 2 мм. Отвора за дисплея трябва да стане плътно по външните му размери, ще го фиксирам с течно моментно лепило. Енкодерите се закрепят с външна гайка, тя се покрива от копчето.

Догодина вече /януари/ ще отида до Пловдив, да поръчам панелите и като станат готови, ще ти се обадя. Не съм метърджия, винаги си плащам, няма да ти отнема от времето гратис.

Ако разбираш и от 3D-принтери, може да ми предложиш модел, който знаеш, че работи качествено и да има обхват 30 см. По-нататък се налага да правя по-сложен /разчупен/ модел кутия. Да е възможно после с ацетонова пара обработка, да се заличат приливането на слоевете, да стане гладка повърхност за боя.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #38 -: Декември 22, 2021, 01:09:53 pm »
Ок. Пиши като имаш готовност. Пробвал съм няколко модела 3d принтери. Най много ми допаднаха Anycubic.

GMG

  • Гост
Re: CNC машини - препоръки и мнения
« Отговор #39 -: Декември 23, 2021, 08:19:20 pm »
Колеги, да питам:
Може ли на ЦНЦ рутер .......като го види японеца, да му паднат цайсите, да му..... ;)
   Еее, Едм  ;D, няма как на японеца да му паднат цайсите като види моментно лепило, може да му падне нещо друго.  ;D

За десетина бройки не ти трябва даже и CNC услуги, има доста различни начини за това.
На шести съм в Сливен, ако искаш може да разменим мнения и опит.  ;)
   Или пък успех в кутийките!

  П.П. Сега.....  atos може да каже, че се заяждам, но ти не му вярвай!
Някои хора завиждат, а аз съм искрен!