Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

CNC машини на пазара - препоръки и мнения

<< < (2/2)

Vector:
Най добре си направи-вложи 1000 лв. За конструкция ,но ще си по доволен от колкото ако си купиш....теми за направа има бол.

caduceus:
Робинзон
Пак благодаря - четвъртата ос явно ще свърши работата  :)
Вектор
Не мога да си направя, нямам познанията, а виждам от четенето на темите тук че нещата не са много прости - по-лесно ми е да ползвам готово решение, макар и по-скъпо. Проектът трябва да се завърши до края на годината, времето е истинския проблем /парите по-малък/.
Предстои ми купуване и на 3D принтер, както и някои прибори... Няма как да знае човек всичко, затова има специалисти. Моята област е друга - аз прототипирам, организирам производство и създавам продукти, които работят и се продават успешно и навън. А добър дизайн и стандартизация без съвременна техника е трудна задача  :)
Поздрави!

montanar:
всичко речено от колегите е вярно - ще допълня да обърнеш особено внимание на възлите ако решиш да купуваш - тоест - винтовете да са СВД не триещи лагерите на направляващите да са съчмени не плъзгащи шпиндела да не е пиклив - с извинение :)
и с 1000лв няма да минеш за машина на която можеш да разчиташ

Номак:
гледах днес части за цнц от алиекспрес ,и са на много добра цена!//. ко има мераклии .,

alvion:
Ето добър български магазин https://www.vallder.com/bg/magazin

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия