Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 357611 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2018, 08:42:02 pm »
Според моите някакви разбирания от компютри, алгоритми и разпознавания май става на въпрос за доста голяма доза фирмена реклама.
Ако изгледате видеото ще видите, че разпознаването на кръстовището не е много точно. Меко казано. Първо не се идентифицират понякога малки обекти като деца. Второ пешеходци се взимат за колоездачи ако не са на пешеходната пътека. Ако толкова точно се разпознават и да не могат точно да се отделят контурите на коли и хора за мен е смешно. Първото на разпознаването е да отделиш контурите на обектите. Да не говорим, че отдавна си има софтуери, които в такава ситуация си разпознават номерата на колите.
За лицевото разпознаване - то си е нормално: стационарна камера търси от списък образи. Нищо ново и ненормално.
Не става въпрос въобще за мобилна версия на разпознаване- това са само стационарни камери.

"Тестовете на компанията показват, че устройството е успяло да идентифицира 10 000 души за по-малко от 100 милисекунди. Това е много по-бърз резултат от системите, които разчитат на стационарни камери."

За 100мS и с 10000 камери за всеки човек по една и без да се изпраща по мобилни системи няма как нещо да стане. Това е време за 2 кадъра. Някой нещо не е превел както трябва :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #16 -: Март 14, 2018, 05:43:16 pm »
Нема лабоо. Прозорецът се отваря. Онези не спят. https://www.vesti.bg/lyubopitno/sveji/ucheni-heteroseksualni-hora-ne-syshtestvuvat-6080290

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #17 -: Март 14, 2018, 07:42:02 pm »
Точно така! Прозореца на Овертон работи!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #18 -: Март 15, 2018, 12:14:59 pm »
Ха Ха Ха
Edin, вчера попаднах на тази статия и ти я качи тук.  :)
Веднага си казах, прозореца на Овертон работи и Кузмов го написа. Мдаа.
Остава въпросът, колко хора имат сходни мисли и в каква степен е налице противодействие.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #19 -: Март 15, 2018, 06:01:00 pm »
Егати...излиза, че не съществувам... :o

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #20 -: Март 15, 2018, 06:23:43 pm »
Интересно, до сега никой не обърна внимание на това! Обичам музиката (че кой ли не обича), за това следя всяка неделя по btv "гласът на България". И сега се чудя, това за плашене ли е? Бях стресиран подобно на менторите!
https://www.youtube.com/watch?v=on6ypxcexfA
Ето ви и пресата какво пише:
http://www.kliuki.bg/402783/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%8F/

https://fakti.bg/life/289164-kak-sona-ot-burgas-stana-djak-i-vtreshti-glasat-na-balgaria-snimki-video

https://www.blitz.bg/layfstayl/za-damite/potresavashchata-istoriya-na-sonya-koyato-stana-dzhak-i-shashardisa-zhurito-na-glast-na-blgariya-snimkivideo_news583821.html

От мен без коментар!!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #21 -: Март 15, 2018, 08:14:01 pm »
Въпросът е дали всичко е случайно?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #22 -: Март 15, 2018, 09:43:49 pm »
Да, вече не съществуват хетеросексуални хора, но все още ни наричат хора, засега. А след време се очаква хора да се наричат само евреите, а ние ще бъдем гои. Някой се опитва да приложи в действие „Кодекса на ционските мъдреци“, но ще му излязат криви сметките. Малко остава до рестарта, на там отиват нещата.....
« Последна редакция: Март 16, 2018, 01:59:22 pm от atos »

Robinzon

  • Гост
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #23 -: Март 16, 2018, 01:30:42 am »
Не се отчайвай mito_kupona, знаеш ли защо си слагат полушапки на главата, а
другата я кълцат?  ;D

И се пише евреите, без й  ;)

  Споко, рестарта е даден вече.  Един, двама или трима не могат да преобърнат нещата, чувстват се слаби и прилагат гнусни тактики, но
както казваш няма да им се получат нещата.  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #24 -: Март 16, 2018, 06:30:11 am »
Колеги, мислех, че за "джендърите" пишехме в друга тема.  Тази беше за много по-сериозната киберзаплаха.  Да, тези хора са неприятни "понякога" с държанието си, но по същество са изключително миролюбиви хора и не виждам с какво би трябвало да ни плашат. Някой да е срещал из новините:
Група разбеснели се джендъри пребиха минувач или нещо от сорта?
Дори и онова нещастно същество дето е похарчило 60000$ за да заприлича на змия и то въздейства на себе си, а не на околните. Други са хората, които трябва да ни плашат.
Мисля, че последните няколко коментара трябва да бъдат преместени.
« Последна редакция: Март 16, 2018, 02:00:52 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #25 -: Март 16, 2018, 02:02:28 pm »
Не, няма да местим коментари!
Ако споделената информация е наистина нещо, което някой смята, че трябва да ни 'плаши', мястото и е точно тук!


Друг е въпросът - дали; или; защо...?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #26 -: Март 16, 2018, 02:16:06 pm »
Според мен Радико е прав,  грозното патенце е било различно и поради това е гонено отвсякъде, и от него ли трябва да се плашим?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #27 -: Март 16, 2018, 02:28:08 pm »
Според мен Радико е прав,  грозното патенце е било различно и поради това е гонено отвсякъде, и от него ли трябва да се плашим?
Зависи...някои са по-плашливи, други - по-смели, кой е критерий ;D
Заглавието на темата предполага споделянето на общи страхове и опасения, за различните хора е различно!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #28 -: Март 16, 2018, 04:16:57 pm »
Според мен Радико е прав,  грозното патенце е било различно и поради това е гонено отвсякъде, и от него ли трябва да се плашим?
В случая изобщо не става въпрос за "грозно патенце", а за чудовищно извратено съзнание, опитващо се с всякакви средства да се приравни с нормалното.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #29 -: Март 16, 2018, 04:47:06 pm »
Не ме плаши няква си личност. Плаши ме процесът и задкулисието, което прозира зад това същество. То е просто авангарда на социалния инженеринг, който е нещо брутално гадно.