Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 372924 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #825 -: Септември 04, 2020, 07:42:53 am »
Отново да попитам: Колко струва да се добие това злато, някой има ли идея? Или по друг начин - колко е печалбата, а не колко е оборота?
Ако питаш > на някой, колко му е струвало да подработи тоя и оня, и накрая да ограби банка < после колко му е печалбата -
то значи не си със всичкия си!

"Дънди Прешъс" се отказа от проучванията в региона за добив на полезни изкопаеми

https://dariknews.bg/regioni/stara-zagora/dyndi-preshys-se-otkaza-ot-prouchvaniiata-v-regiona-za-dobiv-na-polezni-izkopaemi-2229883

"
„Дънди Прешъс Металс Челопеч“ няма да пристъпи към подписване на договор за търсене и проучване на площ „Свети Никола“ и няма да се реализират бъдещи възможности, свързани с добив на злато.

Позицията си канадската компания изрази в писмено в становище, което стана ясно в края на срещата между кметовете от региона и областния управител Гергана Микова.

В официално становище, изпратено до Областна администрация, от дружеството заявяват: „“Дънди Прешъс Металс Челопеч“ ЕАД няма да пристъпи към подписването на договор за търсене и проучване на площ „Св. Никола“ с Министерството на енергетиката. Изразяваме съжаление, че така една възможност за добавяне на знание към Националния геофонд на страната и бъдеща възможност за региона няма да бъде реализирана“.

Кметовете на Стара Загора, Казанлък, Павел баня, Чирпан и Братя Даскалови заявиха своето категорично несъгласие с  намеренията за проучване на компанията за добив на злато в региона, на площ от 155 кв км и настояха да се прекрати даденото за това разрешение на компанията....."

Лично аз съм се шматкал началото 90-те години из община Братя Даскалови по тамошниоте реки с гаванката да промивам злато.
Чел съм това-онова, знам какво говорят хората.

Щом и до там са я опрели аркадаш, то тия печелят ужасно много!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #826 -: Септември 04, 2020, 07:46:57 am »
Цитат от предният линк:

"Концесионната такса е престъпно ниска. В Германия и Испания тази такса е 30%, в Индия – 45%. В България при правителството на Костов таксата е 1,5%, при Шулева – 0,75%, при Станишев – 2-3%, но не повече от 8%. Реално обаче "Дънди Прешъс Металс" плаща 1,5%."

Аркадаш, църните африканци не падат под 3% !!! Да не говорим за другите обиколни далавери!!!

Има престъпник, има и съучастник в престъплението. Всички защитаващи пладнешкият грабеж са съучастници.
Простичко е.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #827 -: Септември 04, 2020, 09:27:48 am »
То е резонен и въпроса, а от колко добив ни плащат тия 1,5%?
Доколкото ми е известно се пресява грубото, остава една обогатена маса, товари се на вагони, кораби и се носи в Канада за извличане на металите.
А де, каква им е печалбата и добивът, кой да ти каже?
Ще ти каже, ама колкото му хрумне от кумова срама, да не е без хич.
Кой проверява добива от българска страна - никой.
Това е съдбата на всяка колония - суровинен придатък. И те колониите имат колониален сатут: роб, по-голям роб, най-голям роб, тотален роб. Ние сме винаги в дъното на класацията.
Е, не им харесва на някои да се казват такива неща, но щом е американско, лайно да е, хубаво е. А щом е руско - няма нищо хубаво.

А колко печели България от пладнешкия грабеж на злато, също както колонизатора в момента ограбва петрола в Сирия и го казва директно, без да се притеснява от международната общественост. Ама като е американско ограбване, то това не е нещо лошо, това е то демокрацията им.

1.5% от някакви измислени мижави добиви не може да покрие екологичните последствия от добива.

Не сме можели ние да добиваме злато?
Ами навремето бяхме едни от първенците в Европа в това отношение и България, ако не се лъжа е 2-рата или 3-тата страна в Европа по залежи на злато, след Гърция.

Това да си даваш подземните богатства за жълти стотинки е престъпно и безотговорно отношение към бъдещите поколения. Какво ще им оставим? Американска демокрация?
Ще опоскаме де що има и ще останат голи камъни.
Печалбата ни от транзит на руски газ щеше да е в пъти по-голяма от 1.5% американска демокрация. Само преминаването на една тръба, нищо повече. Спряхме проектите заради тяхната диктатура. Германия може да транзитира де що има газ, ние не. Сега ще внасяме под давление и с 30% по-скъпа американска газ. Пропуснахме ползи за милиарди. Кой управлява всъщност тая държава, някой съмнява ли се?

Дори наглия колонизатор и диктатор се намесва в търговските взаимоотношения на Германия и Русия. Вика ембарго, няма да си продавате газ, нашия ще купувате, скъпия, нашие е по-хубав, той не ви прави зависими, другите газове ви правят зависими, нашия не, не.
Тия въобще не се съобразяват, че всеки е свободен да търгува с когото и както си иска. Нали това уж беше американската демокрация?
Ква стана тя, заменихме една диктатура с още по-страшна. Поне предната беше наша, а тая е вносна.
« Последна редакция: Септември 04, 2020, 09:56:27 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #828 -: Септември 04, 2020, 10:03:54 am »
Фактът, че се изнася концентрат от добива в чужбина, а не се извършва в България самото извличане на металите, означава, че им е по-изгодно да возят до другия край на света тая обогатена земна маса с огромни транспортни разходи и им излиза хисапа, отколкото да направят тук завод и да извличат металите. Но тогава ще е ясно какъв е реалният добив. А те не искат това да се знае. Те ти го казват и ти трябва да им вярваш. Имаш ли друг избор? Ами хич, ами хич...като в Сирия?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #829 -: Септември 04, 2020, 01:53:04 pm »
Упорството на някои аркадаши е за завиждане. Извинявам се, технически форум, технически форум, но дори
масон е помогнал на СССР да влезе в България преди САЩ + Англия + Гърция => и така след Втората световна да не загубим територии.

Дали съм комунист? Не, антикомунист съм.
Дори навремето скачах за събаряне на системата. В цирка "кой не скача е червен" естествено не съм влизал, що отвсякъде бе упражнение за дебили.
Защо съм антикомунист? По една основна причина - ако няма Бог, то няма и дявол.
Ако няма дявол, то всичко е позволено. И, каквато и система да строиш, що тя рано или късно ще се събори...

Аркадаши, ето ви едно четиво, кое навремето ми прати EDM:

http://kzone.blog.bg/novini/2020/08/27/mrysni-komunisti.1725208

МРЪСНИ КОМУНИСТИ!

Ние не ги молехме, а те строяха за нас санаториуми, и училища, и детски градини, и заводи! ГАДОВЕ! Представяте ли си как ни караха безплатно да се лекуваме? Безплатно ни караха и да се учим, И на всичко отгоре пращаха родителите ни в платен отпуск. МРЪСНИЦИ! Ами 8-ем часов работен ден си беше подигравка направо! И мислеха даже да намалят пенсионната възраст! Добре че не успяха! Тези паразити ни караха да се занимаваме със спорт. Даже и организирани туристи имаше. Комунистите се гавреха с народа! Апартаменти безплатно от предприятията даваха. Цената на тока и водата им бяха смешни! Бензина стотинки, а нафтата без охрана в цистерни седеше по гарите. Хитри комунисти долни! Даже и терористи и бандити нямаше. Сигурно не им е било интересно да живеят в такава свобода. Подли комунисти! В който и град да отидеш все работа ще си намериш. Даже и купони за стола ще ти дадат. Децата изпращаха на лагери на море или планина тези гадове.

И тъпите комунисти даваха ордени не на олигарсите, а представете си на някакви краварки, шивачки, шлосери. Вкараха неграмотните в училищата. Вкараха електричество по селата и индустриализираха страната! Тоя ток изкриви зрението на хората. Сега щяха да са си на свещи още. А те? Десетки електроцентрали построиха. Мръсници. Превърнаха селска България в индустриална.

Не може никой да ги разбере тези комунисти мизерни- защо направиха такава държава никому не нужна? Само за 40 г. при това ........ с една дума задници!

Я виж как за 27 г. само успяхме да се върнем там където сме били. Роби, клошари, мизерници........

-

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 288
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #830 -: Септември 04, 2020, 02:09:16 pm »
И сега какво? Да се върнат на власт и да започнем отново. Предложи нещо друго ако не си съгласен!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #831 -: Септември 04, 2020, 02:20:39 pm »
Много съпо беше през социалистическото управление, не ми го хвалете, един светодиод струваше 5 лева, а сега за 5 стотинки си купуваш поне десет.  ;D, а ако случайно ти попадне високо честотен транзистор моментално те обевяваха за диверсант.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #832 -: Септември 04, 2020, 02:26:56 pm »
И сега какво? Да се върнат на власт и да започнем отново. Предложи нещо друго ако не си съгласен!

Кузмов, аз винаги съм давал предложения, но кой ги разбира.
Разрухата не идва от частната собственост или дългата ръка на комунистите от гробищата, а от колониалната зависимост. Не може да се върнем в миналото. Няма как без частна собственост да се произвеждат разнообразни и качествени стоки и услуги.
Проблемът е, че не ни дават свобода, тази за която всички говорите. Свобода държавата да взема самостоятелни решения за външната си политика.
Нямам нищо против американците, но не и да имаме отношения равнис-мирно. Когато един ден това свърши и започнем да имаме нормални отношение с всички, не да заемаме геополитическа позиция в една чужда нам вражда, ей тогава и всички ще имаме консенсус и нещата ще тръгнат.

Нормално е да пъддържаме търговски отношения с Русия, както с държавите от ЕС и САЩ поради исторически, антропологични, религиозни и куп други причини. Но щом ни налагат насила да заемаме чужда позиция, щом най-редовно изпълнителната власт ходи в американското посолство за издаване на заповеди, е няма как голяма част от народа да се примири с това.

Стана ли ясно?
Не комунизма или капитализма пречи на развитието ни, а колониалния ни статус.
Разбра ли се къде е проблема според мен и какво предлагам аз?
Като си извоюваме тази свобода, като вземем да не пропускаме ползи за икономиката ни, като спиране на ядрени реактори, прекарване на проекти, които ще ни носят големи печалби, като търгуваме с който ние решим, а не с когото те ни кажат, ей чак тогава мисля конфликта фили-фоби ще заглъхне от само себе си.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #833 -: Септември 04, 2020, 02:29:03 pm »
И сега какво? Да се върнат на власт и да започнем отново. Предложи нещо друго ако не си съгласен!
Нищо не може да се направи с народ, който има робско колониално мислене.

Много съпо беше през социалистическото управление, не ми го хвалете, един светодиод струваше 5 лева, а сега за 5 стотинки си купуваш поне десет.
Не лъжи, не беше 5 лева.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #834 -: Септември 04, 2020, 02:43:53 pm »
Много съпо беше през социалистическото управление, не ми го хвалете, един светодиод струваше 5 лева, а сега за 5 стотинки си купуваш поне десет.  ;D, а ако случайно ти попадне високо честотен транзистор моментално те обевяваха за диверсант.

dmitarp , ти си ми фаворита във форума, който винаги е давал смислени и компетентни отговори, дано се бъзикаш.

И аз преди бях на 20, ама сега съм на 30. И преди в САЩ едно жилище струваше 40 000 $, а сега същото струва 800 000 $. И те ли да искат да се върне студената война и социализма, че да им е по-евтино?

Светодиода е струвал еднакво навсякъде, не е виновен Тодор Живков, че бил 5 лв., пък и не е бил толкова, щото по заводите беше пълно за без пари. Много стоки поевтиняха не щото си е отишъл социализма, а защото поевтиняха технологиите и се пови голяма конкуренция в лицето на Китай.

За ВЧ транзисторите и че те обявявали за диверсатнт също не е вярно, не ме карай да ти ровя старите руски СВЧ-та, правил съм и предаватели и т.н., радиостанции и пр. никой пострадал няма. Има огромен брой радиолюбители от онова време, правеха си всичко без проблем, само подлежаха на регистрация. Разбира се има забранени честоти и не трябваше да смущаваш ефира. Но това е по цял свят.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #835 -: Септември 04, 2020, 03:50:57 pm »

Стана ли ясно?
Не комунизма или капитализма пречи на развитието ни, а колониалния ни статус.
Разбра ли се къде е проблема според мен и какво предлагам аз?
Като си извоюваме тази свобода, като вземем да не пропускаме ползи за икономиката ни .......
Да взех да те разбирам, това можеше да стане доста отдавна ако Георги Димитров беше малко по умен и не беше се наврял в ръцете на Сталин да го утрепе като куче въпреки предупрежденията на Тито.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #836 -: Септември 04, 2020, 06:11:28 pm »
"Колония се нарича зависима в политическо и икономическо отношението на територия на земното кълбо, владение на чужда държава....
Много често жителите на колонията нямат никакви граждански права. Официалният език обикновено е езикът на колонизаторите и в много редки случаи местният език на кореннното население. "

Да видим:
1. Политичесто - и тогава, и сега - все тая.
2. Икономическо >  РСФСР (Русия) през 90-те с голям кеф изхърли от себе си Украйна, Белорусия и особено другите - защото дотираше всички!! За нас и не споменавам.
3. Можех да гласувам за 1 партия, сега за стотици, но не ми се гласува изобщо! Все тая.
4. Езика - толкова лудо руски не се е учило, както сега. А то надписите на много места - няма нищо българско...

В казармата (на учение) съм минавал покрай съветски генерал-летенант без да отдам чест. Факт!
Така че, основната разлика е: дали ще те грабят и скубят като индианец, или ще те дотират със суровините като съюзник.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #837 -: Септември 04, 2020, 09:27:37 pm »
Отново да попитам: Колко струва да се добие това злато, някой има ли идея? Или по друг начин - колко е печалбата, а не колко е оборота?
Щото е много лесно да кажеш "В България има 2 млн автомобила, всеки автомобил минава средно по 20 000 км на година, това прави 40 милиарда километра, разхода на автомобила е 10/100, това са 4 милиарда литра бензин, следователно Лукойла печели 8 милиарда лева на година само от леките автомобили". Ама не е така нали?
Отново ти отговарям. Имам не само идея.
Знам точно колко струва. НИЩО НЕ СТРУВА, НУЛА РАЗХОДИ.
Дънди Прешъс във Челопеч добиват МЕДНА РУДА Която продават СЪС ПЕЧАЛБА на Аурубис.
Златото което една част се добива в Челопеч още а друга в Аурубис си е чиста далавера и за двете фирми. Чиста далавера са и огромните заплати на миньорите. На загуба е само Русия която по рано прибираше златото а сега нищо. Тс за това натискат всички русофили да реват като вдовици за... По въпроса.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #838 -: Септември 04, 2020, 09:40:58 pm »
На загуба е само Русия която по рано прибираше златото а сега нищо.
"....Все нас тъпчат кой отдето завърни,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика: яман ни е нам хала,
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша..."
П. Р. Славейков

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #839 -: Септември 04, 2020, 09:53:43 pm »
"....Все нас тъпчат кой отдето завърни,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика: яман ни е нам хала,
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша..."
П. Р. Славейков
Щом го цитираш значи си съгласен с това. Във тскъв случай "понеже истината не е обида" не можеш да ми се сърдиш ако те нарека мършляк. Аз обаче няма да го направя защото не съм съгласен с цитата ти. Въпррки, че изповядвам максимата, че всеки е свободен да се чувствува такъв какъвто му е угодно. Кой Джендър кой мръшляк. Въпрос на личен избор. Жив и здрав.