Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 360615 пъти)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #975 -: Октомври 22, 2020, 05:38:52 pm »
...
Този израз е наредено на журналята да го ползват за да замажат положението.
Ако го наречеш идиотски тест ще си по близо до истината. Мисля, че най точното би било: диверсионен акт прикрит под формата на тест за безопасност.

Точно така е. Навремето бяха публикували какво се е случило. Поредица от идиотски грешки - поне 3 бяха, на всеки етап е можело да се предотврати, но идиотските решения продължават. Затова и аз си мисля, че е публикуван нескопосан журналистически опит за замазване на истината - просто ми изглежда невероятно оператори в АЕЦ да правят идиотщини, които никой друг не би направил.
Или външна диверсия или нещо друго е.
« Последна редакция: Октомври 22, 2020, 06:00:59 pm от tobo1 »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #976 -: Октомври 22, 2020, 05:55:02 pm »
Когато реактора се разтопява е бил на 15% от максималната си мощност.
Естествено, ако не мож от 103% да го смъкнеш на 0,
това и се получава. Вярвайте в каквито си % си искате, не ви преча.

За диверсията - много вероятно. Вече обясних какво е захранвал Чернобил. И то само в ролята си на смутител на УКВ-то.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #977 -: Октомври 22, 2020, 06:43:32 pm »
Рядко взимам участие в теми, като тази и подобни на нея, но в случая леко ме дразнят някой свободни съчинения относно аварията в Чернобил. Принципно винаги има човешки фактор при подобни аварии, но в голяма степен става дума и за сериозни технологични пропуски и грешки в самата технология на реакторите от тип РБМК. Предполагам, че малко от вас знаят, че в Чернобил е втората голяма авария, случила се с реактори от същия тип и за жалост с много фатални последици. Първата такава е в Игналинската АЕЦ. Там се допуска същата грешка в опит да бъде спряна реакцията, при което вместо понижаване на мощността се получава обратен ефект, но там реактора оцелява за разлика от този в Чернобил. Порблемът в случая е не толкова в неправилно взети решения от страна на операторите в Чернобил, а фактът, че тези хора са били абсолютно сигурни в технологията и са били абсолютно убедени, че могат да спрат аварийно реактора, каквото и да се случи. И Витане преди да пишеш глупости вземи прочети малко за въпросната авария. Достатъчно изследвана и документирана е цялата авария, както и причините за нея.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #978 -: Октомври 22, 2020, 06:53:03 pm »
Тия факти в общи линии ги знам.
Ако може ред по ред - къде точно бъркам.

Това, че са били убедени, че действат правилно и че могат да овладеят нещата - вероятно е така.
Не ми е ясно обаче, къде моето виждане се различава от твоето - в конкретни изречения.

Ако трябва ще търся документални филми по въпроса - има немалко. И съм гледал немалко...
Естествено руски.
Начиная от тук: https://www.youtube.com/watch?v=UWEj_VaXejI&list=PLSXu8tLLwbPLokN1ITE-t8ixggnMEj8Pg
176 серии, в няколко от тях има точно Чернобил.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #979 -: Октомври 22, 2020, 07:04:56 pm »
Цитат
2. Чернобил е захранвал директно руският HAARP. На пълна мощност никой самолет не е можел да лети на около 5000 километра наоколо в посока запад. Знам, че мощността на реактора е била дигната на 103% - а това не ти е ДВГ. Въпреки всичко, гърмежа иде след това - вече обясних защо.

Тези глупости от къде дойдоха. Аварията е в следствие на проведен тест имитиращ авария, при която реактора остава без товар и без захранване от съседните централи. Мощността на реактора е трябвало да се понижи от 3200MW типични за този реактор до 1000MW, но вместо това мощността спада чак до 30MW, да продължавам ли да обяснявам или...

Не ми се прави анализ изречение по изречение, нямам време за това и не виждам особен смисъл...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #980 -: Октомври 22, 2020, 07:11:08 pm »
Тук има едни картинки, разгледай ги. Ако трябва ще ти дам по-големи.

http://2012god.ru/chernobyl-2-sovetskij-haarp/
   __Чернобыль-2. Советский HAARP?__

Зачетох се и по текста - и той става.

Ако искаш, ще потърся повече, но ще ми отнеме време - това на прима виста...
-

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #981 -: Октомври 22, 2020, 07:17:10 pm »
5000 километра дойдоха от ония 176 серии - там имаше документалистика по темата >> в ролята на смутител на УКВ-то, блокиращо комуникацията >
самолет - контролна кула.

103% и експерименти на учени в 3 часа през ноща - това го помня някъде от края на соц-а. Само за него не мога да ти дам
"касова бележка".

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #982 -: Октомври 22, 2020, 07:26:53 pm »
Значи истината е следната, тя е написана де, но винаги се акцентира върху други неща.
Първо такъв подобен ин инцидент никога не е имало и няма и да има втори.
Та има проверка по точно Учение. Учение за действие на персонала при авария. Навсякъде се провеждат учения дори и при военните. До тук е "рутинното" сега обаче начините и целите на учението:
Всеки котел, дали ядрен, дали въглищен, дали на друго гориво има помпи наричани питателни помпи. На такъв реактор има не една помпа а група помпи които се включват по толкова помпи от групата колкото са нужни за съответната мощност. Тази група от помпи е двойно резервирана, тоест има три идентични групи помпи.  Всички електрически захранвани от три независими места. Демек поне едната група се захранва директно от съседния генератор. Освен тези три групи има и супер аварийна помпа която е на дизелов двигател. Сега учението: заданието е, че поради някакви причини и трите групи помпи са напълно отказали. В този момент трябва автоматично да се включи дизеловата помпа. Но по сценарии тя не успява да запали и персонала който е в командна зала трябва да "изтича" до помпеното помещение и да запали дизеловата помпа ръчно. Разстоянието обаче е такова че са необходими 15-20 мин. на персонала за да стигне до там. Общо осем етажа денивелация и около 400 м. Разстояние по права линия. И това безумие някой решава, че трябва за по голям достоверност на учението да се случи в реални условия. Реактора се е стопил преди персонала да успее да стигне до помпата. Всичко друго което четете са замазвания на истината със употреба на сложни думи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #983 -: Октомври 22, 2020, 08:11:57 pm »
Витане, а защо си се хванал за тия 103%? Това не е проблем. Козлодуй от 3 години има одобрение за постоянна работа на 104%. Постоянна, не пикова: https://kozloduy-bg.info/73645/shesti-blok-na-aets-kozloduj-poluchi-odobrenie-za-rabota-na-104/

А това на снимките е радар. Радар който може да "надзърне" зад хоризонта (нищо че земята не е кръгла, ма другите радари продължават да имат проблем да видят над 50-100 км), а също така и да следи обекти с много малки размери в Космоса. Под "много малки размери" разбирай примерно ... да може да намери гайка М12 която е изпуснал астронавт около международната космическа станция... и даже да засече дали е изпуснал една или повече гайки...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #984 -: Октомври 22, 2020, 08:32:56 pm »
Не съм се хванал за 103%:
- Казах кой в какъвто % иска да вярва.
- Чернобил мисля е по-старо поколение реактор от Козлодуй.

Още казах, че това е едно от приложенията: да смущава УКВ-то на авиацията.
Естествено това е задхоризонтен радар. Уникален за времето си. И естествено това му е основното приложение.
Руснаците никога не са разчитали като янките да спират ядрени ракети с плазмени облаци/лещи в йоносферата...
Не ми се обясняваше що е то задхоризонтен радар... и що е то крилати ракети летящи с бръснещ над земята полет.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #985 -: Октомври 22, 2020, 09:44:13 pm »
Истината е следната. НАЗДАРЬОВА, НАЗДАРЬОВА... (мноо са, СЕ напили..)
 Добре, че не беше, някоя ядрена ракета. Към САЩ..

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #986 -: Октомври 22, 2020, 10:06:35 pm »
Не съм се хванал за 103%:
- Казах кой в какъвто % иска да вярва.
- Чернобил мисля е по-старо поколение реактор от Козлодуй.

Още казах, че това е едно от приложенията: да смущава УКВ-то на авиацията.
Естествено това е задхоризонтен радар. Уникален за времето си. И естествено това му е основното приложение.
Руснаците никога не са разчитали като янките да спират ядрени ракети с плазмени облаци/лещи в йоносферата...
Не ми се обясняваше що е то задхоризонтен радар... и що е то крилати ракети летящи с бръснещ над земята полет.
Витане, Витанеее.
Кво е туи нещо туи чудо тоз съветски ХААРП. Чернобилската АЕЦ е била 4000 мегавата. И всичко това да блъска в някаква антена. Всяко семейство което изразходва по 1 киловат постоянно всеки ден по 24 часа плаща 150 лева месечно. Хиляда такива семейства се нуждаят от един мегават мощност съответно 4 милиона такива семейства могат да се обезпечат от Чернобил по онова време. Ако са тричленни то стават12 000 000, дванадесет милиона човека. Баси харпа дет е харчел като за две Българии.
Аре посмали малко, че отгоре иде детската градина. дано го знаеш вица.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #987 -: Октомври 22, 2020, 10:15:58 pm »
Само недебил може да предположи, че всичкият Чернобил е блъскал за тия антени.
Дебил не може.

Апропо HAARP-а на Аляска също се захранва от АЕЦ >> 2000 MW.
Това го помня от моите разследвания едно време по HAARP-ове и Тесла открития.
И данни йок, всичките 2 гигавата да са захранвали HAARP-а.
А в Аляска мисля антенните полета са на много по-голяма площ, макар и да са по-ниски.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #988 -: Октомври 22, 2020, 11:25:03 pm »
А това на снимките е радар. Радар който може да "надзърне" зад хоризонта (нищо че земята не е кръгла, ма другите радари продължават да имат проблем да видят над 50-100 км)....

Ха, усетих  ви сарказма.. :)
Ей тъй, на бързо, че нямам време да пиша по-темата, а не трябва да замира...

" Мощност на излъчване варира между 1 и 25 ват, като дава максимален обхват до около 60 морски мили (111 км) между антени монтирани на големи кораби..."
http://www.unicad.bg/boat_radio.htm

На това разстояние пропадането е 950 метра !
Нещо гравитацията ги придърпва тия радиовълни или в горния сайт лъжат?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #989 -: Октомври 22, 2020, 11:43:17 pm »
Ха, усетих  ви сарказма.. :)
Ей тъй, на бързо, че нямам време да пиша по-темата, а не трябва да замира...
" Мощност на излъчване варира между 1 и 25 ват, като дава максимален обхват до около 60 морски мили (111 км) между антени монтирани на големи кораби..."
http://www.unicad.bg/boat_radio.htm
На това разстояние пропадането е 950 метра !
Нещо гравитацията ги придърпва тия радиовълни или в горния сайт лъжат?

А как става светло преди слънцето да се покажа над хоризонта (сарказъм)?