Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 357605 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #960 -: Октомври 22, 2020, 12:21:31 am »
Не че нещо, но отдавна има индикации, че някое пиянде или наркоман могат да подпалят 3-та Световна  >:(
Не е един път, не е от вчера...
А те щото руските капитани на бойни кораби и подводници на най-заклетите трезвеници... :)
И какво точно може да направи пияния капитан? Да не носи ракетата лично на рамо, че да залитне и да я изпусне? Аз лично бих бил много по-притеснен от пиян матрос или кранист на пристанището...
Не че ракетата ще вземе да избухне дори и да я изпуснат ... те ги изпускат от самолети (по-точно ги изхвърлят нарочно) и пак не избухват...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #961 -: Октомври 22, 2020, 07:16:05 am »
Неотдавна имаше случай на дрогиращи се, стояли на бойният пост, изстрелващ американски междуконтинентални ракети. Това как е?

Никога не съм чел за пияни или дрогирани руснаци на такива места. Никога. От думата съвсем!

Мога да ти изровя (с много труд, че беше отдавна) как капитан на торпеден отсек на руска ядрена подводница обясняваше:
- ако наводниш торпедо с ядрена бойна глава (бие по цели на не по-близки от 10 километра), така се прави преди да го изстреляш,
после идва отбор юнаци с големи лупи и оглеждат всеки квадратен милиметър от торпедото,
а ти дока не изпишеш 1 кофа мастило,
няма да ти дадат да си дигнеш главата.

А като прочетат какво е написано, оттам следват други неща според как тръгне следствието...

На тоя пиян англичанин не разбрах нещо да му се е случило.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #962 -: Октомври 22, 2020, 08:47:42 am »
особеностите на националния риболов прекрасен руски филм. Много истина има там.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #963 -: Октомври 22, 2020, 10:25:02 am »
особеностите на националния риболов прекрасен руски филм. Много истина има там.
Така е. Гледаме игрални филми и разбираме, че в бъдещето само янките ще спасят Земята, Слънчевата система и Вселената като цяло.
Филма по-горе съм го гледал, типичен продукт на 90-те. Но това не значи, че първата версия за гибелта на подводницата Курск - "разгильдяйство" (небрежност) - е истина.
Истината се оказа съвсем друга.
И тя отново не е в твоя полза...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #964 -: Октомври 22, 2020, 12:32:19 pm »
Да но като се вземе в предвид истината за Чернобил. Реактор който не би трябвало да може да се взриви.... Все ми се струва, че ядреният армагедон по скоро ще започне от руска страна. И защо смяташ че Курск е потопена при акт на агресия а не при акт на защита на света от някой превъртял на борда и.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #965 -: Октомври 22, 2020, 01:43:03 pm »
1. За Курск документалният филм от 2020-та мисле бе постнат във форума. За глухите 5 пъти камбана не бие...
2. Чернобил е гръмнал поради човешка глупост. След аварийна ситуация, трябвало е по инструкция да се изчакат 2 дена, нещата в реактора да се утаят... Но последният е включен отново почти веднага, затова и гръмва.
3. Трагедията във Фокушима е много по-голяма, дебилизма съответно там също.
А познай сега, янките каква вина имат! И даже не 1, а 2 вини (меко казано).
Не можеш, нали?! Политкоректните медии никога няма да ти кажат.
Най-добре е да си останеш в политкоректно невежество, но ако искаш да те отстрелям по темата - заповядай...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #966 -: Октомври 22, 2020, 01:50:44 pm »
Все ми се струва, че ядреният армагедон по скоро ще започне от руска страна...
Не, от Украинска.
Тия реално са фалирали, своите АЕЦ не ги ремонтират, защото:
1. Нямат пари.
2. Трябва да купуват неща от Русия, а това за господарите им зад океана е смъртен грях.

Удължават живота на реакторите си само на хартия.

Още тия реактори не могат да работят с американски горивни елементи, но въпреки многото аварии,
са домаслили някакъв компромис - само и само да не купуват и руско ядрено гориво.

Не, че Хилъри Клинтън и компания не се ублажиха от продажба на част от урановата промишленост на САЩ на Росатом....

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #967 -: Октомври 22, 2020, 02:42:26 pm »
Новата ядрена сделка по същество е очертаване на червени линии. Отново ще се поделят разни проценти, и това се повтаря след всяко изтичане на сроковете на действие на важните договори. Прекрачването на тези граници ще е законен повод за употреба на ядрено оръжие. Ако не стигне до нова ядрена сделка, то тогава всяка страна сама ще преценя кога и къде да използва ядрено оръжие.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #968 -: Октомври 22, 2020, 03:59:46 pm »
Никога не съм чел за пияни или дрогирани руснаци на такива места. Никога. От думата съвсем!
Можеш да потърсиш в нета историята защо на руските подводници по време на учения някои торпеда изплували, някои други потъвали вместо да запазват неутрална плаваемост.
Ами защото в един период от време за да направят плаваемостта на торпедото нулева, част от него се е пълнела със спирт. Обаче руснака не може да издържи на изкушението, отлива и изпива спирта, и липсата запълвал или с вода (при което торпедото потъвало), или просто не я запълвал, там оставал въздух (и торпедото изплувало след пуска).

https://youtu.be/2n60QNltBe4

https://youtu.be/UUZKqpA5K20

https://youtu.be/ZtOmxdaoeII

Да не говорим за това: https://youtu.be/v9YnDirqwT4  Нали се сещаш, че този човек като президент е бил главнокомандващ на армията...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #969 -: Октомври 22, 2020, 04:04:13 pm »
1. Говорех за инциденти с ядрено оръжие.

2. Оня не беше главнокомандващ.
а) Имаше командващи, които не разстреляха Парламента в Москва, по начина, както им бе наредено.
б) Командваха 7 банкера. Няма да обяснявам кой стоеше зад тия люде...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #970 -: Октомври 22, 2020, 04:17:11 pm »
2. Чернобил е гръмнал поради човешка глупост. След аварийна ситуация, трябвало е по инструкция да се изчакат 2 дена, нещата в реактора да се утаят... Но последният е включен отново почти веднага, затова и гръмва.
3. Трагедията във Фокушима е много по-голяма, дебилизма съответно там също.

Я пак изгледай филма, или още по-добре прочети документи какво реално е било положението в Чернобил. Няма никаква аварийна ситуация, провежда се рутинен тест за изправност на системите за безопасност. И познай какъв е резултата... май целия свят разбра че реактора не е издържал този тест. Да ти имам и системите за безопасност...

А във Фукушима ако не се сещаш причината беше цунами...  Представи си какво земетресение ще предизвика 15 метрова вълна в океана. И реакторите са издържали самото земетресение, но дигата която трябва да ги защити от такива вълни се оказва ниска ...
Интересно ми е ако се случи нещо голямо и Дунава се заприщи, колко защитена ще е Козлодуй? Дали ще издържи и 2 метра над сегашното ниво?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #971 -: Октомври 22, 2020, 04:25:55 pm »
1. Говорех за инциденти с ядрено оръжие.
И кой смяташ че ще ти оповести а инциденти с ядрено оръжие в Русия? Само когато в Швеция и Норвегия от повишената радиация почнат да им светят на елените рогата през нощта, Русия с половин уста почва да съчинява някакви небивалици. Иначе си мълчат.

а) Имаше командващи, които не разстреляха Парламента в Москва, по начина, както им бе наредено.
... но все пак го направиха на швейцарско сирене. Изкючително демократично:

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #972 -: Октомври 22, 2020, 05:13:05 pm »
1. Заповедта на Елцин е била всичко там да бъде избито до крак. Такава е била заповедта по смисъл. Добре, че отговорният другар е проявил творчество.

2. Чернобил е захранвал директно руският HAARP. На пълна мощност никой самолет не е можел да лети на около 5000 километра наоколо в посока запад. Знам, че мощността на реактора е била дигната на 103% - а това не ти е ДВГ. Въпреки всичко, гърмежа иде след това - вече обясних защо.

3. Имаше документален филм за Фукушима. Политкоректните медии дори не го помирисаха. Ако никой тъдява не знае истината за Фукушима, то толкоз зле за тоз народ. Няма какво да образовам публика, на ниво на предаването "Мармалад" по bTV-то на културата.
Истината е доволно интересна и нелицеприятна!!!

Бих потрошил време (що трябва и аргументация + факти) да ви светна, но само, ако някой върл русофоб ме помоли. Иначе.... интернетът е ваш!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #973 -: Октомври 22, 2020, 05:31:01 pm »
Цитат
  Знам, че мощността на реактора е била дигната на 103% - а това не ти е ДВГ. Въпреки всичко, гърмежа иде след това - вече обясних защо.
Витане обяснил си тарантанци. Как обясняваш неща от които хал хабер си нямаш.
Когато реактора се разтопява е бил на 15% от максималната си мощност.

Цитат
  Няма никаква аварийна ситуация, провежда се рутинен тест за изправност на системите за безопасност. И познай какъв е резултата... май целия свят разбра че реактора не е издържал този тест. Да ти имам и системите за безопасност...
Юлияне това което са направили там може да се нарече всичко друго само не и "рутинен тест"
Този израз е наредено на журналята да го ползват за да замажат положението.
Ако го наречеш идиотски тест ще си по близо до истината. Мисля, че най точното би било: диверсионен акт прикрит под формата на тест за безопасност.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #974 -: Октомври 22, 2020, 05:36:56 pm »
Мисля, че най точното би било: диверсионен акт прикрит под формата на тест за безопасност.

Не исках да се меся в тоя спор, но Радико е прав според мен. Последното, което бях чел и слушал за Чернобил е именно това. Но иска ровене, за да разбере човек относителната истина. ДИВЕРСИЯ е точната дума и звучи най-логично.

И у нас има такива актуални диверсионни актове, колегата Христо ги спомена, няма да ги казвам, но само ме кара да правя изводи, че той е в час за какво иде реч - чува ги петлите  ;).