Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 364710 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 382
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #810 -: Август 30, 2020, 10:55:18 am »
krasias, в последното интервю бай Тошо казва колко заеми са ни опростили.
Аз говоря за всички пари: преки и непреки инвестиции, оръжие и доста друго.
Не си прочел в началото.
Аз го знам от Първа Ръка, не от Работническо дело.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #811 -: Август 30, 2020, 11:33:21 am »
Да ти казваш всичко като цяло, но имаше много неща втора ръка които ни даваха, като стара бойна техника, стари машини. Имаше доста случай в СССР разваляха стар завод, пребоядисваха машините и ни ги пращаха на нас. Повечето стратегически руди директно заминаваха за СССР, бил съм свидетел как медната руда веднага след флотация се товари на цистерни и заминава за Русия, на въпроса ми "ЗАЩО" отговора беше че видиш ли там имат много ВЕЦове и евтин ток, щот видиш ли тука нямаме. Златото също пътешестваше натам, на повечето златни мини там където излизаше рудата пазеха руски войници с калашници.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #812 -: Август 30, 2020, 01:46:37 pm »
какво сме давали на русия, чушки и домати, консерви. Руди или нефт не сме давали. Някои хора тролят, и се правят на улави. Русия има дори, още неразработени находища на нефт, газ, и руди. Кво ша ми разпраят разни шашавелковци. :P

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #813 -: Август 30, 2020, 02:07:00 pm »
какво сме давали на русия, чушки и домати, консерви. Руди или нефт не сме давали. Някои хора тролят, и се правят на улави. Русия има дори, още неразработени находища на нефт, газ, и руди. Кво ша ми разпраят разни шашавелковци. :P
Не са шашавелковци там е работата замисли се защо и до сега България продължава да е интерес на руски интереси. Зс разлика от други държави от бившия СИВ към които изгубиха всякакъв интерес.
А и да попитам "най вече Ксурнев знаете ли защо "случаят беше по онова време" се самоуби главният  мениджър на Тошиба???
Ксурнев, щом имаш информация от първа ръка за тези пари би трябвало да ти е известно и това.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #814 -: Август 30, 2020, 03:00:01 pm »
Ех ако ни бяха освободили още с първата руско-турска война, или айде петата шестата поне СЕга щеше да е едемската градина тук. А те на 13-та. Много обичаме да СЕ хвалим – руско-турската освободителна война, единствената. А как звучи само а - тринадесетата освободителна руско-турска война, най-малко респектиращо нали? До колкото съм чувал винаги има един нападащ и СЕ казва например турско-руска война….., но за съжаление този път е била завоевателна.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 382
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #815 -: Август 30, 2020, 04:09:58 pm »
А и да попитам "най вече Ксурнев знаете ли защо "случаят беше по онова време" се самоуби главният  мениджър на Тошиба???
Ксурнев, щом имаш информация от първа ръка за тези пари би трябвало да ти е известно и това.
За разлика от тебе, аз не съм от всезнайковцитте, само за това, което написах знам.
Повече знам за други неща, заради които не получих задграничен паспорт 90те години.
Ако го бях получил, сега щях да съм пенсионер от NASSA, или от  Nortrop Gruman.
Ако знаеш, раздухай, да знаем и ние - простолюдието.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #816 -: Август 30, 2020, 05:16:53 pm »
България закупи от Тошиба две турбини за ВЕЦ Чаира от тези със КПД 100%  във сделката обаче са включени и два ЦНЦ Рурера заедно със софтуера със които могат да бъдат изработени такива турбини. Със същите Рутери обаче могат да бъдат изработвани и безшумни гребни винтове за подводници. Рутерите са американски и тошиба ги закупува от американците под претекст че са за техни нужди понеже имат голяма поръчка от България и др. страни. Рутерите обаче през Тошиба идват в България и от тук в Съветския съюз. След нялолко месеца американците питат има ли проблем с рутерите нормално ли работят и Т.Н. От тошиба отговарят, да всичко е точно. И така американците разбират, че рутерите не са в Тошиба защото умишлено са внедрили грешка в софтуера и те не могат да правят турбини. Ако са опитали да правят турбини японците са щели да имат проблем ония да доидат да се извинят и да оправят проблема но не би. От там американците разбират, че има реекспорт към страна ограничена от КОКОМ. И така. И мениджъра дава фира в крайна сметка.
А40 г. По късно такъв рутер може да си направи и Вектора.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #817 -: Август 30, 2020, 05:29:30 pm »
Та мисълта ми беше Ксурнев, че тези милиарди въобще не са били подарени на България дори не са били дадени на заем. Те са били предназначени за закупуване на забранени технологии и за "износ на революция"  помощ на "братски" маймунски полумаймунски и други подобни републики

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #818 -: Август 30, 2020, 06:46:40 pm »
1. Насметоха навремето Андрей Луканов като министър председател през 90-те в Народното Събрание, че давал на Русия пилешко по цени на загуба. Он по телевизора рече нещо като: мило и драго давам да изнасяме за там пилешко на загуба, само и само да ни дават нефт по старите цени. Ама мандалото лопна!

2. Уважаеми балкански субекти, не изкривявайте смисъла на всяка важна нишка. Отворете си таква, например: Имало едно време... и, ако админа не ви я изтрие, си пишете за и против Тато, Тито и пр., и пр. Не балканизирайте моля.

3. Като станахме гъсти с американците тъдява имахме едни талантливи конструктори на РЕБ. И понеже Министерството на Отбраната са евтини на брашното и скъпи на триците, они си взеха цялото конструкторско бюро в САЩ. Супер за NASA и Northrop Grumman пенсионер, но не ми се връзва. "Нашите" услужливо си смъкнаха всички гащи....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #819 -: Август 30, 2020, 07:17:38 pm »
2. Уважаеми балкански субекти, не изкривявайте смисъла на всяка важна нишка. Отворете си таква, например: Имало едно време... и, ако админа не ви я изтрие, си пишете за и против Тато, Тито и пр., и пр. Не балканизирайте моля.

Я
 Витане това ти ли го пишеш???

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #820 -: Август 30, 2020, 08:36:13 pm »
За присмехулниците на тема конспирации и чипиране: Илон Мъсковски го сложил на свинка!...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #821 -: Август 30, 2020, 10:07:51 pm »
Тъдява разни аркадашлари ни хортуваха за руският ботуш. Ама ядец, топла карта, пари:

https://fakti.bg/world/506313-deputat-na-erdogan-pokaza-karta-na-turcia-v-koato-e-i-polovin-balgaria




Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #822 -: Август 30, 2020, 10:47:48 pm »
Буйрунус аркадашлар:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/HBm3Er_LA1s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/HBm3Er_LA1s</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #823 -: Септември 03, 2020, 10:57:00 pm »
Краят:
"Общата загуба е над 50 млрд. лева за периода от 10 години.
И така, зад въпроса "Къде е златото на България?" се крие едно от най-големите престъпления и отговорът на въпроса "Кой открадна 200 млрд. долара?"."

Началото: https://strogosekretno.com/301/8/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-200-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0-3.html

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #824 -: Септември 04, 2020, 05:24:19 am »
Отново да попитам: Колко струва да се добие това злато, някой има ли идея? Или по друг начин - колко е печалбата, а не колко е оборота?
Щото е много лесно да кажеш "В България има 2 млн автомобила, всеки автомобил минава средно по 20 000 км на година, това прави 40 милиарда километра, разхода на автомобила е 10/100, това са 4 милиарда литра бензин, следователно Лукойла печели 8 милиарда лева на година само от леките автомобили". Ама не е така нали?