Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 362946 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #660 -: Юни 14, 2020, 01:04:55 pm »
"Не се очаква Флор да се наложи да плати тази сума от джоба си, защото той има медицинската застраховка за възрастни "Медикеър", отбелязва вестникът  "

1. Медикеър няма да покрие тия $ 1 122 501. Дълбоко се заблуждаваш!
2. Ако болницата нямаше надеждата, че поне половината сума ще я изкрънкат от държавата, щяха да го оставят и нямаше да се занимават.
3. Познай на тия пари, поне 1 милион им е печалбата. $ 122 501 и за САЩ са много пари!
4. Там няма здравооапзване, има здравни услуги. Т.е. бизнес.
5 САЩ не са държава, САЩ също е бизнес!
6. Офертата ми за доживотен еднопосочен билет до САЩ още важи.
7. Ти си печен и оправен у живота, квалифициран, ще правиш яка пачка. А ако дойде до болница, ще имаш застраховка  8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #661 -: Юни 14, 2020, 01:51:50 pm »
Витане Витане всичко това от точка едно до точка пет е абсолютно вярно. Вярно е , че застрахователната компания няма да плати цялата сума вярно е, че държавата ще поеме част от разходите. Вярно е, че САЩ не са държава а бизнес. В допълнение също е вярно, че от твоя гледна точка това е много лошо и гадно. Само от твоя гледна точка обаче. От гледната точка на господин Флор нещата изглеждат доста по различни. Той влиза на носилка в болницата, излиза си на крака. ПОД АПЛОДИСМЕНТИТЕ НА ПЕРСОНАЛА. За разлика от България. На въпроса какво дължи на болницата получава отговор:
Подпишете се тук, че декстеително сте ползвали тези услуги другото е работа на застрахователя. И човека отива при журналистите да се похвали, че НЕГОВАТА СТРАНА не се е поколебала да похарчи над един милион за него. А тук?
Тук аз преди седмица се вдигнах на 100 километра да ходя да давам кръв защото имам внук който се роди осмият месец и има нужда от преливане на кръв. Обаче за да стане това трябва някой да даде кръв. Иначе детето си отива.  Баси шибаната територия наречена "държавата българия"  БЕЗ ГЛАВНА БУКВА не заслужава.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #662 -: Юни 14, 2020, 02:06:29 pm »
Народна Република България нямаше такъв проблем.
Защо Република България има?

Понеже нямаш вътък да ми отговорищ, ще ти кажа верният отговор: евроатлантически ценности.

И тук ще запецнеш, ако ми дадеш вярно определение на евроатлантически ценности.
Пак ще те светна. Определението не е мое, а на наш професор, до колкото си спомням (за авторството):

1. Да обичаш всичко освен добродетелите.
2. Да прощаваш всичко освен величието.

По т.1 започваме с егоизма, по т.2. започваме да плюем по..... (тест за интелигентност)

П.п. Да бе дал 30-40-50 кинта, винаги щеше да се намери някое бедно циганче да даде кръв, вместо твоята антична такава :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #663 -: Юни 14, 2020, 04:38:56 pm »
Цитат
П.п. Да бе дал 30-40-50 кинта, винаги щеше да се намери някое бедно циганче да даде кръв, вместо твоята антична такава 
Това че винаги ще се намери не е оправдание. Болният въпрос е защо трябва да се иска и да се търси.   евроатлантическите ценности "както ги наричаш ти" не са обяснение на въпроса ти.  Защото същите тези ценности ги има и в Полша, Чехия, Унгария, защо в тези държави положението е различно при същите евроатлантически ценности
За хора които имат способност да разсъждават и да правят логически изводи е очевидно, че причината е другаде. Търси я там където израза:
Цитат
израснах в бедност и нищета защото и двамата ми родители са лекари

Не предизвиква дълбоко учудване а се приема като нещо нормално.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #664 -: Юни 14, 2020, 06:09:47 pm »
Политически неграмотен си човече.
Защо сравняваш круши с ябълки?
И понеже не разбра питам:

1. Защо в началото на "демокрацията" САЩ опростиха на Полша огромен за онова време дълг?!
2. Защо Полша получаваше от ЕС най-дълго и най-тлъстите субсидии.

И понеже форума НЕ е в основата си за политика - приключвам. Отговора не го знаеш, затова не се и опитвай. Темата приключена.

П.п. Чехия е друга бира, в Унгария имат топки и не изповядват евроатлантически ценности (поне за момента).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #665 -: Юни 14, 2020, 07:06:52 pm »
Както винаги пак грешиш не е правилният израз " политически неграмотен" за мен нито пък "политически грамотен" за теб.
Правилната дума за мен е "политически недресиран" даже неподлежащ на дресура. Ти си в другата крайност. Върху теб са си свършили перфектно работата. Превърнали са те в еталон.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #666 -: Юни 14, 2020, 07:51:13 pm »
Радико, няма по-дресиран политически от теб в тоя форум от американските марксисти - неолибералните соросоиди. За мен ти си еталон на дресурата и много скоро ще бъдеш силно разочарован от дресьорите си.

Препоръчвам ти да изгледаш това видео с интервю на американец и ще разбереш какво ти говоря. Не се плаши от вида му с татуировките, този е изключение от стереотипа на татуираните откачалки - нехарактерно интелигентен амрканец и е в час с много неща. Ето тези американци обичам аз. На места този американец ме просълзи.

<a href="https://www.youtube.com/v/dD1MoSsaCsw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/dD1MoSsaCsw</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #667 -: Юни 14, 2020, 09:08:40 pm »
Цитат
Радико, няма по-дресиран политически от теб в тоя форум от американските марксисти - неолибералните соросоиди. За мен ти си еталон на дресурата и много скоро ще бъдеш силно разочарован от дресьорите си. 
Твърде повърхностно ме анализираш. И си във същата голяма грешка като Витан, чак почвам да се чудя двама ли сте или един.
Причината е в твоята дресура. Теб са те обучили да мислиш дуалистично:
Щом не съм от вашите значи съм от другите от противниците. За теб има само това два отбора нашите и противниците. Бялото и черното. Топлото и студеното. Как не забелязахте, че дори в  тази територия телевизията не е чернобяла  вече повече от четиридесет години.
Иначе изгледах доста от клипа признавам не целия прекалено дълъг е. Предпочитам по сбита информация. Във общи линии не ми каза нещо което не знам. Аз съм на същото мнение за Америка. Само че това, че не харесвам америка не означава че явтоматично трябва да съм фен на Русия. Както и това че не харесвам Русия не означава, че трябва да съм фен на Америка.
АЗ СЪМ СВОБОДЕН ДА МРАЗЯ И АМЕРИКАНСКОТО И РУСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО Не говоря за хората а за управляващите. Не говоря дори за Тръмп и за Путин. Говоря за тези над тях. Тези за които говоря са една шепа хора женили се десетки пъти помежду си и вече изродени и С психически проблеми и с власт да затрият света. За тях е тази тема ама вие сте прекалено недоузрели да разберете за какво иде реч.  Пишете така патетично за Русия, че е ясно, че получавате нещо.  Има два варианта или оргазми или пари. В единия случай сте за връзване в другия... Ми пак за връзване ама в друго заведение.
Стигам до извода, че вие сте това което най много трябва да ме плаши защото дали умишлено дали неумишлено отклонявате вниманието от най голямата заплаха. Ако го правите заради оргазма пак имате някакво оправдание.
Цитат
прости им господи те не знаят какво вършат

Но ако го правите за 40 стотинки... Просто нямам думи. Спирам.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #668 -: Юни 14, 2020, 09:09:45 pm »
Понеже днеска го пишем дъждовно, нека и аз да хвърля две стотинки по-тази боклукчийска тема. :D
Първо нека не се самозалъгваме че, всички ние пишещите тук в този форум в по-голяма или по-малка степен сме деца на вече "бившият социалистически лагер". И тъй, като всеки друг лагер и неговите методи не са от най-свободолюбивите то явно тази "дамга" е станала част от битието и съзнанието на голяма част от форумните воини. Щем не щем! Дет` се вика няма на къде! Та погледната от тази позиция всички сме жигосани с клеймото на пост комунистическият манталитет. Е някой в по-голяма степен други в по-малка степен, но все пак продължаваме да живеем с тези стериотипи. И именно битката на двете крайности виждам в буквоизказаните дуели на този и други форуми. Като се започне с подривна шумкарска деятелност и се свърши с тубарските изгъзици на един или друг "взел се на сериозно" келеш от двете страни на барикадата. Лошото е че нито едните се предават, нито другите :) много настървени брей :) :) и така психическата енертгия на уж технически насочените умове се пропилява във нищоправещи писаници. Но това е работата на високонапереният писач да превърне съществуващите само в неговият ум митове и легенди в остойностени лъжи и да ги вмени като вековни истини в абсорбиращите такава материя умове. Интересно е да се наблюдават различните приоми за печелене на аудитория. Най-настръвените и бранещи с невиждан хъс своето величаво его, маниакопитеци ярко се открояват сред тълпата по-разпуснати форумисти. :)  Сред който и моят милост.  ;D Та тези два лагера ярко озаряват теченията и поведението на голяма част от народонаселението преживяващо по-тези земи и пропито с манталитета на социалистическата лагерна дресура. Но докато народонаселението бързо се топи като пролет сняг на ярко слънце в тази държавица то, форумните келеши настървено продължават да се замерват с информационна кал и да трупат с нищо не подплатено интернет величие.. Тука вече влизат в употреба приомите на подмолна и неприемаща нищо по-различно, концлагерна пропаганда и жалките опити да се отклони вниманието на форумният капацитет от неудобните страни на информационата битка която се води. Много сте тарикати бре, аферим, ашъколсун, машала. ;D Само че, тези така вглъбени в клавиатурата и интернет джама разбирачи не осъзнават че, света е много по-просторен и от най-развинтените им концлагерни приумици. Само трябва да се смали егото на маниакопитека. Продължавайте в тоя дух! Понякога и в най-голямата тиня се появява нещо ценно, стойностно и човешко! А вие не пречите, на никой, само износвате клавиатурите правени в някой Дженджърски завод а не в Мамаша и така създавате оборот на тези така омразни капитало- комунисти и на продуктите който те създават!?  :) :) А те това искат, да има потребители!!! 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #669 -: Юни 14, 2020, 09:18:26 pm »
Пишете така патетично за Русия, че е ясно, че получавате нещо.  Има два варианта или оргазми или пари.
Не съди за другите по себе си.

Стигам до извода, че вие сте това което най много трябва да ме плаши защото дали умишлено дали неумишлено отклонявате вниманието от най голямата заплаха.
Да бе, и ние сме срещу системата, вече не предимно
Федералният Резерв,
а FAGMA = FAcebook Google Microsoft Amazon
Новият нефт е човешкото поведение, т.н. Big DATA
Ама щом сме русофили сме откачалки, н'але?
-
Филм: Картата на новият свят. "Петте столици" на глобалната цифрова империя.
-
<a href="https://www.youtube.com/v/kQ5VDkGLz5c&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/kQ5VDkGLz5c&amp;feature=youtu.be</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #670 -: Юни 15, 2020, 08:57:40 am »

Причината е в твоята дресура. Теб са те обучили да мислиш дуалистично:
Щом не съм от вашите значи съм от другите от противниците. За теб има само това два отбора нашите и противниците. Бялото и черното. Топлото и студеното. Как не забелязахте, че дори в  тази територия

Когато става въпрос за идеология - политическа и икономическа, то светът е разделен на глобалисти и антиглобалисти, както казваш дуалистично, само в твоята глава съществува друга идеология, някакъв цветен комунизъм, капитализъм или др., и те преследва именно тоя комунизъм от миналия век, преследва те постоянно и той е твоята причина за всичките ти несгоди, било то като отидеш на лекар да даваш кръв или където и да било.

Ако пък имаш предвид ЕС, то той е ОБЕКТ на геополитиката /колониална територия/, а не субект /тоя който я прави/, също като България, целият ЕС е американска колониална територия. ЕС няма думата за нищо, така че няма цветно в него, има равнис-мирно, слушам, тъй вярно и опъване на канта пред началника от посолството, това има само. В Русия нещата стоят по същия начин - глобалисти и антиглобалисти. Там няма никакви комунисти или и да има, то те нямат никаква власт или са в коалиция с глобалистите, но не упражняват никаква власт в държавата. Не познавате политическия живот в Русия! В Китай положението е абсолютно същото. Син Дзин Пин е антиглобалист и патриот, а противниците му са соросоиди.

Та днес разделението в света, във всяка държава е не на комунисти и капиталсти, както ти архаично мислиш, защото си нямаш хал-хабер не само от геополитика, а на соросоиди /такива като теб/ и антисоросоиди /такива като мен/. И тези понятия нямат национален характер, а глобален, става въпрос за идеология.

Ти не я разбираш - видно и знаеш ли защо, защото такива като мен в тая държава са мнозинство, особено в провинцията. Аз такива като теб срещам изключително рядко. Но не си разбрал какво е мулти-култи и глобализъм, защото все още не си мил краката на някой черен сач и не си му пил чорбата /както напоследък в митрополията правят соросоидите с промит мозък/. Чак тогава ще разбереш за какво ти говоря.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #671 -: Юни 15, 2020, 05:55:13 pm »
Шефът на банката G. P. Mogran (до колкото знам банка на Ротшилд)
паднал на колене на черните.

PR или не, започва в САЩ Перестройка.
Перестройката навремето след началото си за 5 години стана Перестрелка, но всичко по реда си...

И понеже нишката се казва: това наистина трябва да ни плаши,
а няма: това някого плаши, някого радва -
едно поздравче...
<a href="https://www.youtube.com/v/z4JTvnu5aGs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/z4JTvnu5aGs</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #672 -: Юни 15, 2020, 07:46:31 pm »
Цитат
  Когато става въпрос за идеология - политическа и икономическа, то светът е разделен на глобалисти и антиглобалисти, както казваш дуалистично, само в твоята глава съществува друга идеология,

А дали е така, или просто в твоята глава няма място за това:
https://www.sciencedirect.com/topics/social-sciences/information-society 
Или това:
https://ec.europa.eu/jrc/en/science-area/information-society 
Или това също:
https://www.google.com/amp/s/whatis.techtarget.com/definition/Information-Society%3famp=1   
Мога да ти извадя още стотици такива. Дали пък не съм създал аз тези сайтове с болния си мозък за да се убедя сам себе си. Как мислиш??? Странно ако наистина е така второто ми аз на страдащата ми от циклофрения душа знае перфектно англииски и при това даже не допуска правописни грешки. ЛЕЛЕЕЕЕ КОЛКО СЪМ БИЛ ГЕНИАЛЕН КОГАТО НЕ СЪМ АЗ.
Благодаря ти EDM, че ми отвори очите за този факт.

Това бяха накрая шеги и закачки а сега за малко сериозно:
Моля те EDM влез си във функциите на юодератор защото във последната публикация на Витан блика зле прикрит расизъм. Това е в грубо противоречие със правилата на форума. Поне да беше в тема която се вижда само от потребителите. А то е достояние на целия свят.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #673 -: Юни 15, 2020, 08:19:26 pm »
Каузата BLACK LIFE MATTERS, искаш да помогнеш на афроамериканците
(малиии, как съм политкоректен),
даваш им дарение.
А основните дарения отивали за..... бледоликите.
Бледоликите кандидат презиценти.
Айде стига с тоя расизъм, ето ти ЛИЦЕМЕРИЕТО 1 към 1:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/DdjBSmEWUSE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/DdjBSmEWUSE</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #674 -: Юни 15, 2020, 08:58:18 pm »
Радико, соросоида ако не го преследват комунистите от гробищата, даже насън, или ще се обиди, че някой бил хомофоб /примерно като мен  ;)/, или съзира расизъм, ако се спомене черен цвят. Защо белия цвят не е расизъм, Радико?

Чета VITAN е писал "черните". Е кои са черните? Аз не знам той какво асоциира с "черните". За някой това са черни ангели паднали от небето, за други коминочистачите, за трети "черните панталони", ти къдЯ го видя тоя расизъм?

Успокой се, вземи някакво успокоително и ще ти мине. Аз под "черните" разбирам сачовете. Сега да не се стресираш от думата "сач", че била расизъм?  :D

А,бе я ми кажете вие "бял" или "българин", че и аз да ви обвиня в расизъм.  :D
И последно, Радико, да не мислиш, че се оплакваш на гущероликия Сорос, все пак пишеш на EDM electronics, а нали знаеш какво ми е отношението към соросоидите?

Да ти кажа и една притеснителна за тебе новина:
На есен, след изборите в САЩ, предполагам, че ще победи моят фаворит Тръмп, след това Сорос ще бъде наврян в кучи гъз и забрави за всичко, за което се оплакваш днес.  :D
След това ще се оплакваш за расизъм на арменския поп.  ;)
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 09:30:26 pm от EDM electronics »