Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 361039 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #585 -: Юни 01, 2020, 05:44:14 pm »
... Забелязал съм, че всеки който е пропуснал да получи висше образование има комплекси. Все ще измисли някаква причина, че или не било нужно, или комунистите му пречели, или нямало никакъв смисъл, че тези дето учили били много по-прости от тях  ;), друго си е да се образоваш от Интернет и като отидеш да кандидатстваш за работа, за която се изисква диплома, да кажеш: моята е от Интернет, като гарант за най-добро качество.  :D

Ааааа... не генерализирай :)
Аз диплома за висше нямам, и това никога не ми е било проблем. Да, един път кандидатствах за държавна (т.е. общинска) службица, и не ме взеха щот съм нямал тая хартийка ... но продължавам да си мисля, че това не беше провала на живота ми, и едва ли щяха да направя кариера в някаква общинска фирма. То не че сега кариерата ми е невероятна ... :)

И аз също шпакловам, боядисвам, редя гранитогрес и теракот, ремонтирам горелки, автомобили, програмирам промишелни контролери, пиша разни нещица на С# и не само... неща дето не се преподават във ВУЗ и няма дипломи за тях.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #586 -: Юни 01, 2020, 07:48:51 pm »
juliang, аз също поставям фаянс и гренитогрес и то на ниво топ-гън  ;), от бълдър години  ;), но само за собствени нужди. Така и с гипсокартона, и всичко що е строителство, доставя ми удоволствие. Поставял съм и под от керамзит + гипсофазер - плаващ под. Ако някога ти се наложи - питай.

Ето какво ноу-хау си поръчах от Алиексперс за бързо нивелиране на гранитогреса, че скоро ще поставям в гаража - Ладата ми иска да стои на гренитогрес, не на голия цимент  :D:
Виж видеото
https://aliexpress.ru/item/33046114632.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.470533edsEGKe9





Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #587 -: Юни 01, 2020, 09:05:41 pm »
Аз ползвам тази система:

Има я в железарията до нас :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #588 -: Юни 01, 2020, 09:09:36 pm »
Представете си въвеждане на електронна валута и обявяване на сегашните валути за невалидни. Кой ще намаже. Америка дължи на Китай трилиони. Ние дължим на ЕС некви изкуствени трилиони имащи за цел да ни окрадат труда. На края долара ще стане доеврал и ще е електронна единна валута, Където е удобно заемите ще останат, където не е ще се премахнат и толкоз. И ей ти контрол! Могат да карантинират целия свят, защо да не могат и това?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #589 -: Юни 01, 2020, 09:30:07 pm »
svetlio760 ,
1 трил. = 1 000 милрд.   :)
Много ги речИ тия трилиони...
И не ги дължим на ЕС, а на кредитори - банки.
Мисля, че външният ни дълг е около 30 млрд., но може и да греша някой друг милиард.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #590 -: Юни 01, 2020, 09:38:42 pm »
Представете си въвеждане на електронна валута и обявяване на сегашните валути за невалидни. Кой ще намаже. Америка дължи на Китай трилиони. Ние дължим на ЕС некви изкуствени трилиони имащи за цел да ни окрадат труда. На края долара ще стане доеврал и ще е електронна единна валута, Където е удобно заемите ще останат, където не е ще се премахнат и толкоз. И ей ти контрол! Могат да карантинират целия свят, защо да не могат и това?
Светльо според мен пропускаш нещо важно. А именно: Безусловния Базов Доход.
На много хора това им звучи прекрасно. И нещата лека полека отиват натам са има няколко дребни пречки но ще ги отстранят
 Примерно миграцията. Ама ей на обявиха карантина и спряха миграцията. Урежда се. И с другите пречки така ще стане. И после Рай. Рай ама дали. Нещо на мен този ББД ми прилича на червейчето на кукичката.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #591 -: Юни 01, 2020, 09:42:45 pm »
Юлиане, как я вадиш тази джаджа от фугата после?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #592 -: Юни 01, 2020, 09:59:31 pm »
Юлиане, как я вадиш тази джаджа от фугата после?
Оранжевото е нарочно отслабено долу, и като цимента стегне просто го ритваш, и то се къса точно там. Парче остава под плочката, но е много дълбоко и не пречи на фугирането.





Така че едната част е консуматив, само клинчетата са за многократна употреба.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #593 -: Юни 01, 2020, 10:11:17 pm »
Може ли някой от специалистите да помогне с реденето на тия плочки

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 513
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #594 -: Юни 01, 2020, 10:18:40 pm »
А може ли да си отцепите нишката?!
Тук е за друго.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #595 -: Юни 01, 2020, 10:34:01 pm »
Ами аз съм написал че е за друго ама вие колко време възхвалявахте баташкото клане и съветските освободители. Аре отцепете си ги тех първо.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 513
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #596 -: Юни 01, 2020, 10:35:04 pm »
Новина от последният момент:

Хората от Далас излизат с оръжие в ръка да си бранят града от мародери....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #597 -: Юни 01, 2020, 10:51:59 pm »
Не са мародери а са протестиращи срещу убийството на негъра от полицая. Тия хората с оръжията не знам дали са на страната на справедливостта. По скоро не са. Ку клус клан. Лошото е, че може да се разрастне неимоверно. Даже извън Америка. Да не стане следващият удобен повод след короната.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #598 -: Юни 02, 2020, 11:43:47 am »
Представете си въвеждане на електронна валута и обявяване на сегашните валути за невалидни. 
Даже и да са глупави да опитат такова нещо ( а те може и да са ), никой няма да им вземе вяра. Трите причини поради която долара е бил избран ( и все още е) световна резервна валута са:
1. Когато се основава като резервна валута САЩ (края на 40-те) е била най-голямата продуктивна икономика в света ( приблизително 50% от глобалната продукция ) която е КРЕДИТИРАЛА, останалия свят.
2. ВСЕКИ долар е бил подплатен от Злато ( това сме го коментирали много по други теми )
3. САЩ ( и Северна Америка като цяло ) са били единствената индустриализирана зона незасегната от войната.

"все още е" (както написах) е най-вече инерционно явление ( както във всяка една динамична система ). Нещата са драстично променени:
(1) Започва бавно да се променя и сега (САЩ не са повече от 20% от световната икономика, на сегашните инфлационни статистики ), и което е по-важно сега останалия свят КРЕДИТИРА САЩ, не толкова директно като купува държавни облигации а като инвестира в капиталовите пазари и най-вече като приема долара без никакво покритие.
(2) От 1971г. долара вече не е подплатен със Злато, и затова през 70-години в САЩ е имало инфлационна вълна като тя се потушава през началото на 80-те с (18% годишни лихви). Но най-важното не са били тези лихви а че САЩ, с тогавашния директор на ЦРУ ( CIA ) Буш старши, (буквално) натискат (или заплашват с военен преврат) кралската фамилия на Суадицка Арабия да продават петрола САМО в долари ( оттам и Петродолара ). И точно това започва началото на кредитната система която сега ще колапса.
(3) Както всеки знае, САЩ ( и Северна Америка ) в момента произвеждат много малка част от световната (реална) продукция

Виждаме че 3-те условия които са били в основата на "резервността" на долара вече не съществуват и затова имаме сегашната колапсираща система на плаващите (без да са вързани към нещо реално) валутни курсове.

При сегашния колапс, някой трябва да е луд (за вързване) за да отиде на друга "резервна" валута, та била тя електронна или не, която няма поддръжка през икономическата система от нещо което е реално. Може да има такъв опит ( за електронни валути ) но те бързо ще пропаднат, понеже те още по лесно ще се надуват (една 0 в края и вече имаме 10x повече пари и всички са 10x по-богати  :) нали ... ). В крайна сметка света като цяло ще дойде отново до златния стандарт понеже това е единственото нещо което никоя страна или правителство не може да "надуе". Дали това ще стане след 1 или 5 години никой не знае, но ще стане това е еквивалентно на гравитацията, за да се стабилизира в един момент рушаща се икономическа система.

Кой ще намаже.
Никой няма да "намаже" при идващите промени, това което ще стане ще има по-малко и повече страдащи. Местата където хората не живеят на кредит ще усетят промените много по-леко от местата къдео населението е потънало в кредити. Най-много са потънали в САЩ, така че на края на тези промени там ще ги удари най-лошо ( като няма да се учудя, макар че това не е задължително, ако САЩ се разпадне на отделни региони от щати, както СССР, като държава по време на тази крайна фаза ). Ще удари силно и Западна Европа, понеже голяма част от тяхната продукция отива за САЩ. Китай също ще бъде ударен както и Япония. Въпреки това местата където цеховете, машините и уменията на хората съществуват ще се възродят най-рано, понеже те са реално богатство а не хартиено или кредитно.

Според мен Китай, Русия и Източна Европа ще бъдат първите големи икономически зони които така да се каже ще се възродят, но не защото са по ефективи а понеже са (за сега ) са най-евтини от гледна точка на качество на продукцията по отношение на заплащане на труда и ресурсите, като този растеж ще доведе до преразпределение на икономическите сили. Моето виждане е че този процес който е вече започнал ще продължи до към 2030 година, като най-лошото очаквам да бъде към 2022-2027. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #599 -: Юни 02, 2020, 12:45:44 pm »
epwpixieq-1, това което си написал е вярно, но си пропуснал нещо много важно:
Донорството на американската икономика идва най-вече от централните банки на отделните държави. Законът за централните банки е почти един и същ навсякъде, като че ли са го писали едни и същи хора, все едно излиза от една фабрика  :D. Тази банка представлява нещо, като държава в държавата, т.е. тя е 5-тата финансова колона на САЩ, или хайде не точно САЩ, а световната олигархия.
Управителите на тези банки са основно евреи повсеместно. Там се съхраняват спестяванията на една държава. Законът не дава право държавата да се разпорежда с тия пари, да ги реинвестира обратно в икономиката /Русия сега иска да направи законодателни промени именно в това, да реинвестира тия средства в инфраструктура, не във валута/, а САМО да купува чужда конвертируема валута или облигации на богатите държави - да разбираме това са САЩ и западните страни. Т.е. ще се купува валутата на едни и същи хора. Това ще рече, че спестяванията на целия свят или това са материализирани права на стоки и услуги отиват в едни хора, които ти дават едни хартийки за това.

Китай е основният притежател на тия хартийки и мисля скоро време ще им ги занулят, не че те не са го очаквали, но нали трябваше да им спечелят доверието, за да им вземат бизнеса и пазарите.

Олигархията е решила да остави на произвола на съдбата щабквартирата си /САЩ/ и да се насочи в други места по света - Азия. Но в геополитиката се появиха нови субекти. Досега бяха държавите, а сега по-силни от държавите са корпорациите, по-богати. Те вече управляват всяка държава, в т.ч. и Русия и Китай.

Според големите геополитически анализатори системата на капитализма е в голяма криза. Кризата идва от липсата на пазари. Целият свят стана капиталист, да свръх произвежда, да продава, всички пазарни ниши са заети, кои да купува, де са баламите?
Това което се задава на хоризонта го определят, като технофеодализъм.
Големите корпорации ще обхванат световния бизнес в целия свят. За конкуренция вече дума да не става. Всички ще бъдат крепостни селяни на корпорациите, работа ще има само при тях - Дийп Стейт.
Това няма да се понрави на световната общественост и ще се появи алтернатива.

Не както повечето русофоби си мислят, тя ще дойде от Русия и ще се нарича социализъм. Според Фурсов традиционно всички системни промени са се раждали в Европа. Така ще е и сега, но новото време и система ще се зароди в южните държави от Европа: Италия, Испания, Франция.

САЩ едва ли ще се разпаднат, като СССР, но понеже богатите ще си сменят квартирата, там всичко ще стане посредствено.