Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 360150 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #540 -: Май 28, 2020, 10:13:10 pm »
Ако не докажеш лъжите, намирисва на лукавство.
Познаваш ли колегата лично бе отворен?!

Гласувам за: bann

А той познава ли ме?
А за бана! Все тая!?! Лека вечер!

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #541 -: Май 28, 2020, 10:14:17 pm »
ЕДМ
Само да те попитам от създаването на третата Българска държава " третата по тези земи"  коя държава е спомагала за разширяване на границите ни, за връщане на отнети територии. Дали я знаеш тя е само една. Жокер:
Не е СССР.
Германия  8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #542 -: Май 28, 2020, 10:19:21 pm »
Филчев Филчев не можа ли да почакаш още малко бе. Да беше дал възможност на ЕДМ той да го каже. Или викаш има да си чакам. Той е " не чиляк а ламаринта"  нема признаване.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #543 -: Май 28, 2020, 10:29:03 pm »
ЕДМ
Само да те попитам от създаването на третата Българска държава " третата по тези земи"  коя държава е спомагала за разширяване на границите ни, за връщане на отнети територии. Дали я знаеш тя е само една. Жокер:
Не е СССР.
За кои точно граници, предполагам говориш за съединението. Англия ли имаш предвид?
Знам само, че Русия е била против обединението с Източна Ромелия, защото Батенберг е бил прозападно настроен. Тия монарси тогава са се каращисвали из цяла Европа и семейството му е с роднини в Германия, Англия и Русия. Но като цяло това е била сагата около обединението с несъгласието на великите сили тогава - сфера на влияние. Нормално е Русия е водила войната, тя да бере плодовете, не Англия, която е била за Османската империя.

Англия е подкрепяла Батенберг. Не знам обаче дали тя е лобирала за съединението с Източна Ромелия.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #544 -: Май 28, 2020, 10:32:32 pm »
Когато се казва историческата  истина споровете, са излишни. Османско робство е имало, да били сме роби на Османската империя. Жените ни, са били изнасилвани, мъжете ни убивани, а мъжките рожби, са взимани за еничари, това също е истина и не ме интересува, какво се опитват да ни внушават евроатлантическите неолиберални неофашисти. Аз съм от поколението, което учеше истинската история на България. Баташко клане е имало и цифрите, са много точни, това се е случило преди , около 150 години, а не преди хилядолетия, за да се забрави и изкриви историята. На Сорос и на останалите международни престъпници и на техните почитатели мога само да кажа, да вървят на майната си. А те вече са тръгнали на там, неолибералните психопати и краят им се вижда. В България има 1000 души, безродници и агенти на чужди държави, които са за разстрел, има още 2000 души техни помощници, които са за обесване и още 5000 души охрана на предните, които, са за убиване с камъни. Българския народ е мъдър и търпелив, но вдигне ли се жална им майка на враговете му. А той ще се вдигне, защото вече няма на къде и тогава предателите и крадците, които за 30 години съсипаха България ще трябва да си платят сметката, няма да ги спаси ни Нато, ни Тато, ни Господ. И Възрожденците, са били една шепа народ, но са постигнали целта си да видят България свободна от Османския поробител. Българска империя е имало преди 33 000 години, не, не е грешка, простираща се от средното течение на Дунав до Охотско море на изток, северна Африка, северна Италия, Иран и други. И до ден днешен левия приток на река Амур се казва Болгар има и още реки, които носят същото име в Русия, река Волга включително. България е имало преди много хиляди години и ще я има още повече хилядолетия, защото българският дух е несломим.
 А за американците ще кажа само, че избиха коренното население на Северна Америка и още много милиони хора по целия свят, затова от тях акъл не искам.
Какво ли е чувството, когато скрина на пра-баба ти е по стар от САЩ. Аз знам, какво е това чувство.....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #545 -: Май 28, 2020, 10:44:57 pm »
история от преди 100 и кусур години при това подплатена със доста лъжи. Тъй че, по-културно, поне да не вони......... нали, всеки има право на Мнение!!!!!!!!!
plcsoft , като ти чета изказа /риториката/, като не ми отговори на сюблимния въпрос, неадекватната ти логика и пр. личностни параметри, имам чувството, че говоря не се човек, а с рязана карабина.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #546 -: Май 28, 2020, 10:55:30 pm »
... имам чувството, че говоря не се човек, а с рязана карабина.  :D
Ъмдам,
на Баташкото клане основните "играчи" са били както башибузука, така и помаците.
Турците на последните им стрували сеира, като им рекли нещо от рода:

- А бакалъм, да ви видим какви сте правоверни!

И помаците пролели реки от братска кръв. Братска разбира се по род, не по вяра.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #547 -: Май 28, 2020, 11:58:29 pm »
За кои точно граници, предполагам говориш за съединението. Англия ли имаш предвид?
Не той говореше за средна и северна Добруджа и за Македония и Западните покрайнини, които земи са ни обещани и дадени след присъединяването към Оста - Рим Берлин и Токио.
Ако Хитлер не беше се полакомил да воюва на изток можеше още да са наши земи - от тия всичките земи след ВСВ ни оставят само средна Добруджа, а орязват Западните покрайнини и Македония, която поделят между сърби и гърци,а северна Добруджа връщат обратно на Румъния.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #548 -: Май 29, 2020, 06:32:21 am »
plcsoft , като ти чета изказа /риториката/, като не ми отговори на сюблимния въпрос,,,,,,,,

И кой беше той, че нещо съм го пропуснал в навалицата от коментари! ??? А не ми се връща на зад, да ти чета умизмите!?  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #549 -: Май 29, 2020, 04:14:14 pm »
В САЩ вече официално са 40 000 000 безработни.
Около всеки 7-ми работоспособен.
Ако има и 2-ра вълна на COVID-19, както се очаква есента...
чакайте гражданска война 2.0

В новините вече виждате как нещата се подгряват (пожарните се боят да ходят по пожарите - никой не ги гаси, където тълпата пали и разграбва). Доказателства бол, само не по СМРАД-овете за подробности.

Какво ни грее нас? О, изчакайте декември и ще видите...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #550 -: Май 29, 2020, 05:30:49 pm »
Филчев само ще си позволя съвсем малко да те поправя:
Цитат
Македония и Западните покрайнини, които земи са ни обещани и дадени 
Не е правилна думата "дадени" по правилно е да се каже "върнати"  и едно малко съвпадение:
Пътя между Пирот и Ниш. По които има около 40 тунела. И който до скоро беше единствен е построен от България по онова време. Сега магистралата в този участък отново беше построена от основно български фирми, главно "Трейс" със европейско финансиране главно немско.  Съвпадения.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #551 -: Май 29, 2020, 08:32:30 pm »
европейско финансиране главно немско.  Съвпадения.
Те немците си ни кльопат - и през двете Войни сме били с тях - проблема е, че и двете Войни сме ги загубили.
В тоя ЕС проблема е, че единствената военна сила остана Франция, а те са шовинисти и никого не бръснат за слива - ако нещо стане между нас и Турция никой няма да ни помогне но политиците са продажници - вместо това старо желязо от щатите можехме за същите пари да купим 2 ескадрили Грипени.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #552 -: Май 29, 2020, 08:42:59 pm »
Те немците си ни кльопат - и през двете Войни сме били с тях - проблема е, че и двете Войни сме ги загубили.
Какво значение има? Важното е, че Запада е искал да ни помогне - това е религиозно чувство!
А, че Сърбия 2 пъти не е сбъркала със съюзниците и от това много се е ублажила - подробности от пейзажа...

...вместо това старо желязо от щатите можехме за същите пари да купим 2 ескадрили Грипени.
На това му се вика колониална такса брат.
Познавам американец, който се отказа от американското си гражданство. Живее тук, в едно село. Иначе като американец - плаща данъци за САЩ, където и да се намира! Местните не се броят. И беше много щастлив, че е приел гражданството на баща си, което не е американско. Последното се оказало трудно упражнение :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #553 -: Юни 01, 2020, 08:21:58 am »
"Какова ныне задача международной верхушки капиталистического класса? Поскольку капитализм свое отработал, нужна новая посткапиталистическая система, в которой старые аристократии, монархии и капиталистические кланы сохранят власть, привилегии и контроль над населением, но уже не на основе присвоения капитала..., а на основе присвоения того, что Карл Маркс называл духовными факторами производства, то есть науки, образования и системы образов. Однако для того, чтобы эти факторы присвоить, нужно разрушить старые формы. Потому последние 30 лет совершенно сознательно разрушаются системы образования, элитарная наука концентрируется в закрытых структурах, а в массовую сбрасываются третьестепенные темы."
Андрей Фурсов, историк, публицист

П.п. Ако някой иска, ще го преведа на български, но за момента бързам (но бъдещето се очертава точно такова).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #554 -: Юни 01, 2020, 08:35:34 am »
Vitan-е, как очакваш от младеж който слуша Галена и Азис да има интерес към математиката или физиката?
Не ща и да отварям темата "Какво очакваш от население, което си избира Бойко Борисив за премиер 3 пъти"...
И имай предвид че тези които избират Бойко Борисов и слушат Азис в голямата си част са учили в онова, другото , "по-хубавото" време... Те са предали на синовете и дъщерите си тези "ценности"...