Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 361013 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #450 -: Март 20, 2020, 09:26:54 am »
 :) :) нямаше да пиша ама......
Добър пример! Щом разбираш от геометрия, образно си го представи така, пирамида с най- малка височина!!!!!!!!
Демек, основата да е с възможно най голяма площ, а височината да е възможно най-малка. Какво се получава?????????????
За да внеса повече яснота и образност във праволинейното ви мислене, нека да приемем че, височината на тази пирамида е функция на тъпотията човешка, а площа е функция на осъзнатостта! Тоест колкото осъзнатостта на отделният човек е по-голяма, толкова тъпунгерщината по-малко ще се извисява и богатството по-равномерно ще се разпределя! :) :) :)
Да видим това как ще го разберете!?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #451 -: Март 20, 2020, 11:22:39 am »
При пирамида с най-малка височина ще имаш огромен брой хора на най-ниското стъпало. Т.е. огромния брой тъпунгери клечащи и хленчещи на най-ниското ниво ще пречат на не-тъпунгерите да се издигнат до височината на която са способни - просто защото последните ще трябва да влачат огромна маса баласт със себе си.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #452 -: Март 20, 2020, 11:56:24 am »
При пирамида с най-малка височина ще имаш огромен брой хора на най-ниското стъпало. Т.е. огромния брой тъпунгери клечащи и хленчещи на най-ниското ниво ще пречат на не-тъпунгерите да се издигнат до височината на която са способни - просто защото последните ще трябва да влачат огромна маса баласт със себе си.

Като се има впредвид съвременото състояние на осъзнаване на индустриализираните роби, да така е!
Предпазният клапан за тази твоя концепция е осъзнатостта на отделният човек!  За това използвах тази дума в примера! Но осъзнатостта за която говоря, не е тази осъзнатост която ти си представяш(втълпената от соца идеализирана ценостна система) а нещо съвсем друго! Което в момента нямам време да обяснявам и е дълга история.....................пък не ми се пише, така че забрави!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #453 -: Март 20, 2020, 02:04:51 pm »
Но осъзнатостта за която говоря, не е тази осъзнатост която ти си представяш(втълпената от соца идеализирана ценостна система) а нещо съвсем друго! Което в момента нямам време да обяснявам и е дълга история.....................пък не ми се пише, така че забрави!
plcsoft, така като гледам проблема е че точно ти нямаш ясна концепция за това което говориш, и за това и не можеш да обясниш а не че не искаш. Няма как да поставяш осъзнатоста отдолу а тъпотата отгоре, осъзнатоста е нещо висше и затова я няма в основата тя никога не е била масово явление. Разбира се нещата могат да се подобрят, но само със знанието за човешкия ум и промяна в началното обучение.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #454 -: Март 20, 2020, 02:48:00 pm »
  Разбира се нещата могат да се подобрят, но само със знанието за човешкия ум и промяна в началното обучение.

Именно за това говоря............

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #455 -: Март 20, 2020, 03:41:52 pm »
plcsoft, аз имам картата и знанията които са необходими на човек да стане по интелигентен и по осъзнат. Но дори и това да стане то никога няма да се получи това изравняване за което говориш ти, защото просто неравенството между хората си е изначално заложено.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #456 -: Март 20, 2020, 07:07:18 pm »
plcsoft, аз имам картата и знанията които са необходими на човек да стане по интелигентен и по осъзнат. Но дори и това да стане то никога няма да се получи това изравняване за което говориш ти, защото просто неравенството между хората си е изначално заложено.

Не говоря за изравняване!
Да го обясня като за "вишисти"! :D
Само да уточня нещо, явно Юлиян разглежда примера, от друга камбанария, няма лошо това внася колоритност.За това нека да приемем за аксиома, че "рибата се вмирисва от към главата" тоест върха на пирамидата там са господарите на системата недосегаемите велможи на благата човешки и който ни плашат с мурафетите си!!! ;)
Та от тази аксиома вадя логическото заключение което не противоречи на геометрията напротив потвърждава я, а именно, когато осъзнатостта на хората в едно общество е по-голяма, демек основата на пирамидата се увеличава, то височината(тъпотията) измерена по-вертикала ще намалява, при един и същи обем, тоест блага на системата. Това значи, че центъра на тежеста ще е във възможно най-ниската си точка, а тази 1/3 от народа ще е възможно най-голямо число, тоест със възможно най-голяма площ. За това става дума! Ако нямаш образно мислене направи си макет и виж.........
« Последна редакция: Март 20, 2020, 07:29:18 pm от plcsoft »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #457 -: Март 20, 2020, 07:38:07 pm »
Та от тази аксиома вадя логическото заключение което не противоречи на геометрията напротив потвърждава я, а именно, когато осъзнатостта на хората в едно общество е по-голяма, демек основата на пирамидата се увеличава, то височината(тъпотията) измерена по-вертикала ще намалява, при един и същи обем, тоест блага на системата. Това значи, че центъра на тежеста ще е във възможно най-ниската си точка, а тази 1/3 от народа ще е възможно най-голямо число, тоест със възможно най-голяма площ. За това става дума! Ако нямаш образно мислене направи си макет и виж.........
Т.е. твоята мечта е да си възможно най-далеч от върха, от концентрацията на тъпотията? Да те успокоя - в основата си :)
И тъй и тъй си на основата - какво ти дреме колко висока е пирамидата? Ти ще си на нулата независимо колко е височината.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #458 -: Март 20, 2020, 07:45:47 pm »
Ако нямаш образно мислене направи си макет и виж.........
Добре, интересно ми е след като ти имаш образно мислене защо това което си мечтаеш досега никога не се случило и няма и да се случи.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #459 -: Март 20, 2020, 09:35:05 pm »
Абе пичове, що все ме провокирате!  :) :) :)
Май си правите бъзик с дъртият кретен! Или ми правите профилна снимка в писмен вид!?!?  :D
Та да отговоря, и без това затвориха градската градина и няма да има разходка!  >:(

Т.е. твоята мечта е да си възможно най-далеч от върха, от концентрацията на тъпотията?

Къде прочете, че това е мечта? Това което се опитвам да кажа с толкова търкане на клавиатура е природен закон! Не, обществен, не закон на структурата,  не е закон на системата в която мишкуваме, а природен!За това използвах такива думи в примера с пирамидата, за да стане по-ясно.Това се опитвам да поясня! Ама, не успях! Сори!

И тъй и тъй си на основата - какво ти дреме колко висока е пирамидата? Ти ще си на нулата независимо колко е височината.

Ако щеш ми вярвай, но Не ми пука къде съм, можеш да ме сложиш където ти отърва, и там ще съм си добре! Винаги  ще съм в  златната си среда, тоест около центъра на тежестта! Това е осъзнаване! А ти ако искаш ме смъкни десет нива под основата, няма проблем, не ми пречиш......  :)
Това разбира се няма да отмени природните закони те ще продължат да действат въпреки вменената ни ценостна система! :D
 
 
Добре, интересно ми е след като ти имаш образно мислене защо това което си мечтаеш досега никога не се случило и няма и да се случи.

Да имам определена култура на образно мислене, но това не означава че говоря за мечта - мечтите не се сбъдват, желанията не се реализират! На 50 години съм, дет се вика с единият крак в гроба а другият се клати, какви мечти!!! Тук и на всякъде във вселената действат природните закони, колкото и да ги отричаме. Опитвам се да обясня един най-прост природен закон! А това че не го разбирате, Ок! Ваш е проблема, не мой! Нямам повече какво да кажа..........
 Лека вечер, на всички мечтатели! :D :D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #460 -: Март 20, 2020, 10:27:49 pm »

Ако щеш ми вярвай, но Не ми пука къде съм, можеш да ме сложиш където ти отърва, и там ще съм си добре! Винаги  ще съм в  златната си среда, тоест около центъра на тежестта! Това е осъзнаване! А ти ако искаш ме смъкни десет нива под основата, няма проблем, не ми пречиш......  :)
Да това е осъзнаване и в твоя случай точно това е проблема, тука законите са доста по сложни от това което си представяш защото се налага да се събират противоположни неща. Осъзнаването винаги е индивидуален акт и първото което идва с него това е осъзнаването на собственната индивидуалност, и тука идва главния проблем защото осъзнаването на собственната индивидуалност автоматично те изхвърля от стадото изобщо от цялата ти пирамида. Осъзнатите индивиди не стига че са много малко но винаги са встрани, дори и да изглежда че са сред другите реално те не са там. Така че навсякъде в твойта пирамида ще си остават единствено неосъзнатите, което пък проваля всякакви шансове за промяна.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #461 -: Април 15, 2020, 11:21:28 pm »
Попаднах на едно видео с шокиращи данни от кратера на ада - САЩ.
Заради Covid-19 си спряха цялата икономика с 20 000 загинали, я от вируса, я от нещо друго, а знаете ли колко деца изчезват безследно там всяка година и за какво?

В България децата до 15 г. са 1 мил. - уж, аз мисля, че са доста по-малко, а в САЩ всяка година изчезват 460 000 деца за сексуални престъпления, робство, органи и извличане на хормони на стреса от деца, което американските вампири използват, като най-силния наркотик. Няма да се учудя, да има и канибали, които живи да ги ядат. 20 000 загинали от Covid-19 срещу 460 000 деца, долу-горе колкото са всичките български деца до 15 г. възраст.

Плашещо е и това наистина ме плаши. Сега разбирам защо колегата epwpixieq-1 се е върнал и спасил от ада в бедна посткомунистическа България. Правилно е направил, въпреки, че се усеща носталгията му по аУмеУрикУан дЖриийм;) - дано ми е добър акцента  ;)

Гледайте видеото, трябва да знаете какво става по света, църква на дявола, страшна педофилия и робство:

<a href="https://www.youtube.com/v/M3IoORyaSH4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/M3IoORyaSH4</a>
« Последна редакция: Април 15, 2020, 11:40:58 pm от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #462 -: Април 15, 2020, 11:28:50 pm »
....Няма да се учудя, да има и канибали, които живи да ги ядат....
Останало ми е в паметта, че около Амазонка е останало някакво автентично диво племе - канибали. Стотина екземпляра.
И екозащитниците надали вой, да се спре напредъка на цивилизацията, зер тия канибали да не изчезнат  >:(

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #463 -: Април 16, 2020, 02:40:18 pm »
Имайки предвид заглавието на темата, мен лично ме плаши ужасната, отчайващо ширеща се простотия сред масите! :)
Измислят се некви нови физики и конспирации, вярва им се сляпо в тях без да има каквито и да било доказателства.

Разбирам да има доказателства, но да вярваш на 100% като кон с капаци на нещо дето я го има я го няма, не е много умно.
Много по-умно е да вярваш в него на 50%, нарича се хипотеза.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #464 -: Април 30, 2020, 04:56:02 pm »
https://youtu.be/IqokEeoKKtc?t=5192 времето е нагласено, само се пуска...