Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 364832 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1245 -: Декември 05, 2020, 07:43:54 pm »
Малко съм изненадан за валежите, в софийско беше доста сушаво, а на село наистина вкараха воден режим, който преди това не е бил.
Не знам за софийско но аз съм от другата страна на Витоша и тука цяла година валя. То ясно се вижда и от това че язовира се напълни от почти празен. А за резервоарите си прав добре е човек да има. Нашето село се захранва от много дълбок карстов извор и сушата не му влияе но аз съм на високо и лятно време имах проблеми с  водата но си имам резервоар 5000л и това много ми помага.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1246 -: Декември 05, 2020, 07:59:15 pm »
Това, че в западна, югозападна и централна България е валяло и е така, защото редовно ходя на яз. Доспат - беше пълен догоре и ме валяха доста дъждове, не означава, че в останалата част на страната е същото, напротив. Капка дъжд не е паднал пролетта, лятото и есента от централна България до морето. Но язовирите не се изпразниха от липсата на дъжд, а от умишленото им изпразване, заради малки честни вецове, построени и незаконно под стените на язовирите. Редовно ловя риба до кулите, където се източва водата и дебита на източването беше огромен, водата падаше с по 10 см на ден.

Понеже ходя почти всеки ден и знам докъде е била водата предния ден на кулата, има един метър, който показва нивото, той стоеше все на едно и също показание, а метъра е подвижен. Това ще рече, че някой влиза с лодка и бута метъра да показва същото ниво.

Генералната идея на източването обаче не са някакви вецове, а зад това стоят съвсем други цели на чужди на страната ни сили. Пламен Пасков много точно описва за какво иде реч. Който се интересува, ще намери. Никакви естествени процеси не стоят зад безводието!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1247 -: Декември 05, 2020, 08:21:22 pm »
Когато дойдоха комунистите и ДПС на власт (няколко пъти) ДПС си подсигури на всички по-големи язовири  микро водни вецове. По европрограмите взимат пари като инвестиция и съответно еко добив на електоенергия. Това са фактите. А сега берем последствията.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1248 -: Декември 05, 2020, 08:22:02 pm »
EDM electronics, има едно такова съотношение при водата в язовирите, приход-разход. ВЕЦовете на тези язовири работят на друг принцип, там тока се получава само от водата за питейни нужди и колкото мощност изкарат толкова от това количество вода. И така когато прихода в язовира ти е малък а разхода голям какво друго очакваш. Тука при нас миналата година при сушата прихода в язовира беше 40л/с  при разход 950л/с при това само за питейни нужди. А ако слушаш Пламен Пасков и оня гологлавия брейкаджия няма как да не мислиш така, то и тука при нас изкараха че ВЕЦа е виновен та дори и Валя Ахчиева правеше разни сметки но пропуснаха един важен факт. ВЕЦа беше спрян на 6 юни (тогава язовира беше над 60%) заради очакван ремонт на водовземната кула и вече година и половина не работи. Та интересно как неработещ ВЕЦ може да източи водата на язовира за това питай Пламен Пасков той тогава много вещо обясняваше как става.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1249 -: Декември 05, 2020, 08:27:18 pm »
На яз. Жребчево, който най-много пострада от безводие, като остана на 20% от обема си, заприлича на река Тунджа, вецовете се построиха по време на това правителство, а то не е комунистическо, либерално е. Когато бяха ДПС и БСП на власт, не съм виждал такова чудо.

Не защитавам тоя или оная партия, защото и тия дето наричаш комунисти направиха най-много да станем роби на САЩ, те ни вкараха в ЕС и НАТО, а президента Първанов скъса 3 чифта цървули да ходи в Белия дом, да му набиват канчето и да получава заповеди.

Така ли не разбрахте, че няма никакво значение коя партия ще е на власт при условие, че всички те изпълняват нарежданията на диктатора-колонизатор. Комунисти били....поредните тъпотии...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1250 -: Декември 05, 2020, 09:36:01 pm »
EDM, виж реките какви са мижави в равнините... Искъро направо го нЕма, Марица и нея можеш да я прегазиш без да я забележиш. За Струма не съм обръщал внимание, но предполагам че ще е същата.
Ако ВЕЦ-овете източваха водата, тя трябваше да пълни коритата надолу. А надолу също няма вода. Къде отива?
Така че тезата че ВЕЦ-овете източват язовирите ми звучи несериозно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1251 -: Декември 05, 2020, 09:49:29 pm »
По принцип язовирите се пълнят предимно от снеговете, не от дъждовете. Няма ли сняг, няма и пълноводие. Снегът се топи бавно, а планината е като гъба. Тя бавно просмуква водите и така притокът на вода е постоянен. Вече няколко години няма почти никакъв сняг в планините. Миналата година едва валя на Боровец, да покарам 2-3 дни ски. Пистите бяха оголени. Това е основната причина на безводието.

Но въпреки малките притоци язовирите имат достатъчно обем да дават вода поне 1 год. Въпросът е как разумно да се харчи водата. Яз. Жребчево не е за питейни нужди, т.к. града се захранва с питейна вода от друг язовир, който е непосредствено над града и е по-малък. Въпреки това тая година имаше БЯСНО изпускане на язовира, което аз наблюдавах всеки ден. След 3-4 часа до към 9-10 съм там и имам доста ясен поглед на картинката, не някой чул и недоразбрал да ми обяснява.

Точно пролетта, началото на лятото беще най-бясното изпускане и се чудех защо? Когато рибата си хвърляше хайвера, водата намаляваше и той оставаше по камъните. Няма друго обяснение, освен веца. Пролетта не се пълнят каналите за вода, които са за напояване. Аз по шума на кулата разбирам за какво иде реч. Години, години наблюдения имам. Преди да построят ВЕЦ-а на Жребчево нямаше нито една година такъв проблем.

Ама и това не е основния мотив за изпускането. Казах ви, че Пасков го каза, ама той няма общо с ВЕЦ-овете. Има общо с политиката на колониално управление. Ама няма сега да ви развивам теории, щото преки доказателства няма, но косвени и то много. Та Пасков пак казвам за ВЕЦ-ове не е говорил, не импровизирайте, както с комунистите. Комунистите са ви ги набили в главите медиите на дядо ви Сорос, щото и в Русия няма такива.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1252 -: Декември 06, 2020, 08:44:06 am »
Та Пасков пак казвам за ВЕЦ-ове не е говорил, не импровизирайте, както с комунистите.
Напротив говори и то много, и то за ВЕЦ Студена, без изобщо да е стъпвал тука, ей така чул недочул, ама не ми се рови в тубата да търся. Та основния проблем на язовирите не е само сушата а пък ВЕЦовете изобщо не са проблем особено където язовирите са за питейни нужди. Основния проблем е че язовирите си остават с един и същ обем но градовете наоколо нарастват и нуждата от вода рязко се увеличава. От как се помня Перник е нараснал поне 5 пъти като население, изградиха се много нови квартали а други увеличиха населената си площ. И още по тошово време се наложи построяването на нова пречиствателна станция, старата беше само с два малки филтъра. Новата пречиствателна станция е със 7 големи филтъра (то са цели басейни) с капацитет повече от 100л/с всеки, сега старата станция до нея прилича на някакъв малък склад за дрехи. А и като за капак към пернишкия водопровод вече са включени и десетина от близките села и гр.Батановци. Е сега някой хора се питат ама навремето беше друго и стигаше водата, ама вече нещата са съвсем други и не виждам никакви колонизатори и американци.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 527
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1253 -: Декември 06, 2020, 09:43:41 am »
Що е това цензура и има ли тя място в евроатлантическите ценности....
-
<a href="https://www.youtube.com/v/0xSR6Rie7Kc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/0xSR6Rie7Kc</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1254 -: Декември 06, 2020, 11:36:02 am »
Цензурата в евроатлантическият свят е доста голяма, но все пак не е повсеместна и тотална както в така любимият ти НЕевроатлантически.
Приеми че това е сянката на огромната славяноимперска цензура.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1255 -: Декември 10, 2020, 07:30:42 pm »
По "демократичните" ви медии, националните, колониалните, не казват и не дават такива работи.

<a href="https://www.youtube.com/v/mVZUxV82dJs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/mVZUxV82dJs</a>

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1256 -: Декември 11, 2020, 04:32:15 am »
Интересни видеа прави, повечето съм ги гледал, спор няма. Но какво се очаква да направим, а в интерес на истината не знам кой и как прави дизайна на банкнотите.
Много неща има са си за страх в днешно време и въпроса е какво можем да направим, като гледам на къде вървят нещата с 80% от младежите, май нищо.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 527
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1257 -: Декември 11, 2020, 08:13:36 am »
Много неща има са си за страх в днешно време и въпроса е какво можем да направим, като гледам на къде вървят нещата с 80% от младежите, май нищо.
Отговор (от филма "Остров", 2006 г.):

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1258 -: Декември 11, 2020, 09:00:25 am »
Какво се очаква да направим?

Най-напред да се замислим какво се случва и какво ще се случи, после да започнем да си даваме равносметка и да мислим правилно.
Не след дълго хората ще станат излишни, защото роботите ще заемат местата им в повечето професии. Тогава питам аз, какво ще прави тоя капитализъм, който се основава на принадената стойност от експлоатацията на човек от човек? По-простичко казано, забогатява се не като си скъсаш задника от работа, да ти се износят хрущялите на ставите, а като впрегнеш ей такива, като Радико, които доброволно искат да бъдат роби и се износват техните хрущяли, а ти обираш печалбата, за тях остават проблемите - и всичко това в името на западната кола, щото преди нямало западни коли.

Изходът на западния свят /капитализма/ от роботизацията е в две направления: 1. или въвежда базовият доход, да храни държавата населението, както сега храни циганите, т.е. направо комунизъм /който иска ще работи, който не иска не/, или 2. съкращаване населението на земята, като ненужен паразит, щото то това население, като няма да работи и няма да извличат печалба от него робовладелците, не им е нужно, та то ще подяжда природните ресурси и ще ражда, като хлебарки за още повече базов доход. Ама той тоя базов доход трябва да идва от някъде? Ще го плаща тоя дето ще работи, демек баламата.

От друга страна Фурсов каза: "Капитализмът е такова нещо, че е способно да изгори всичко по пътя си". Има се предвид, че така бързо преработва природните ресурси, че нито човека, нито самата природа може да ги възстанови, т.е. реже клона на който седи. Съвсем друг е въпросът какъв е капитализма в България и защо вече 30 г. нямаме построен нито един цех дори за коли, един калник на кола дори не правим, а преди имахме заводи за: велосипеди, мотопеди, мотоциклети, автомобили, камиони, ремаркета, автобуси, трактори, електрокари, мотокари, вагони, кораби!- в съвсем малка България. Къде е сега всичкото това? А си мислехме, че ще станем като германците? То ако не бяха такива наивници, като нас, Германия днес нямаше да е това, което е - те това ни е европейското и прозападното партньорство - Германия, като наследник на Римската империя /митрополия/ и около нея сателитите колонии с колониалните роби. Чакайте да стигнем германския стандарт...

Най-големия проблем на капитализма е пазарът. Който владее пазара, той ще печели, останалите лапат мухите и се облизват на гладно. На пазара няма място за всички, местата /нишите/ са ограничени...
« Последна редакция: Декември 11, 2020, 01:58:16 pm от EDM electronics »

hristo

  • Гост
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1259 -: Декември 11, 2020, 09:28:21 am »
много искам да пиша но всичко вече е казано Клаус Шваб писмено в www.klissarov.eu , който не му се гледа видеото от mind: https://www.youtube.com/watch?v=zVyCcTZLgtE
<a href="https://www.youtube.com/v/zVyCcTZLgtE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zVyCcTZLgtE</a>