Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 362913 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1140 -: Ноември 28, 2020, 04:15:56 pm »
Хулио,
прекомпилирал съм ядро на Линукс толкова отдавна, че вече не си спомням точно годината.
Нито ме мързи, нито ме е страх, нито ме гони параноя, нито ме гони безпаричие.
Не ми приписвай своя си начин на мислене.

Това го постнах заради тия, които попадат в моята категория "бройлери", а в тази на Киро Брейка: "джуки".
Компютри Apple съм продавал и сервизирал в средата на 90-те, когато наистина бяха голямата работа.
Хората бяха основно на Intel 286 и 386.
Сега Apple са фукня за наивници.... А се и оказа - червейче за балъци.
Щом си толкоз напред, трябва да ти е ясно че това е практика от много години. И също така трябва да ти е ясно защо се прави - няма нищо общо със следенето на гражданите и ровенето в мръсните им тайни.
ЧУдя ти се ... знаеш защо се први, но караш "джуките" и "бройлерите" да настръхват и да заливат Фейсбук с глупости.
Или може би не знаеш...? :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1141 -: Ноември 28, 2020, 04:31:10 pm »
....няма нищо общо със следенето на гражданите и ровенето в мръсните им тайни....
Да бройлера не е интересен, особено, като малък.
Виж, ако иска да стане голям петел, всичко за него се пази от времето на яйцето му.
Но ти си вярвай в светлото бъдеще!

Комунизма си отива, спете спокойно деца...

П.п. Не знам дали знаеш, но ФейсФук нищо не трие. Gmail също - само се правят, че трият.
Но няма да ти го доказвам, едното лесно се проверява на практика, другото го пише в една дебела книга, посветена на ония,
с вече отхвърленият девиз: не бъди зъл!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1142 -: Ноември 28, 2020, 04:36:56 pm »
Няма се в учебника...това наистина трябва да ни плаши!
Браво Векторе, това наистина е пост с акъла си както СЕ казва, но в тази ситуация и в тази тема няма да му обърнат внимание. Но същевременно искам малко и да те коригирам, ако разрешиш. СЕ-то в учебниците е разписано, но по такъв начин, че и списващите даже са СЕ чудели как може да сме толкова „гениални”.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1143 -: Ноември 28, 2020, 04:43:19 pm »
Война!

<a href="https://www.youtube.com/v/iNFZ6u41W9Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/iNFZ6u41W9Q</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1144 -: Ноември 28, 2020, 10:01:35 pm »
Ми купувай си един комоютър базиран на АМД или Интел, слагаш си линукс и си свиркаш безгрижно. Ако си съвсем параноично настроен можеш да си прекомпилираш кернела на линукса, като махнеш всичко дет те съмнява.
Ама то се искат усилия за това ... а ти искаш нещо дет да е хем безплатно, хем да е така както ти го искаш... е не става.
Юлияне не е решение това. Вече писах за юилролода за директно управление на процесора. Има само един вариант за момента:
Два компютъра единият от които "важният" никога да не се свързва със интернет.
Това разбира се е за момента защото в следващия момент....
Вече демонстрираха софтуер които кара видеокартата да работи на различни честоти, ту овърклокната ту на по ниска честота. Това създава паразитен шум около компютъра който може да се модулира от програмата и да бъде прихванат от приемно устройство.
В случая постигаха 15-16 килобита в секунда, но не това е важно а принципа на работа.
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1145 -: Ноември 29, 2020, 12:17:56 am »
Радико, начини за следене много. Но информацията която се обменя в нета е наистина гигантска като обем. Да се следи и съхранява всяка дума на всеки от милиардите човека и още толкова автоматични устройства е непосилна работа.
Пак ти казвам - в къщи телевизията върви по същия кабел по който ми върви нета. Някой трябва да отсява БНТ1 за телевизора ми от Порнхъб на компа ми, което просто не се сещам как ще стане. На същия кабел е и малкия с видео и аудио връзката си заради дистанционното обучение, мобилните ни телефони... Да, ако съм само аз - задачата е решима, но за 1 млн само в София вече става страшна.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1146 -: Ноември 29, 2020, 09:15:20 am »
Юлияне защо си мислиш, че такова следене трябва да става, чрез допотопно "механично" подслушване. Да обема данни е доста сериозен, но обема на този тип данни който ги интересува "ония" е доста по скромен. Демек тези дошли от клавиатурата и евентуално при интерес от микрофона. Та този обем данни дали ше бъде проблем да се обработи от вече хиперогромния разпределен компютър наречен Биткойн.
Парадоксално, робите които коват вериги се състезават кой ще направи по дълъг и по здрав синджир. И въобще не вярват, че това е техния синджир.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1147 -: Ноември 29, 2020, 09:41:37 am »
Отново има доста проблеми, изобщо не е толкова просто колкото си го представяш. Няма как да разбереш откъде са дошли данните, тръгнали по кабела из нета.

...Та този обем данни дали ше бъде проблем да се обработи от вече хиперогромния разпределен компютър наречен Биткойн.
Показваш липса на знания относно блокчейн технологията. Данните, които се пресмятат от всеки един компютър за валидирането на биткойн транзакциите са открити и всеки един от "копачите" може да види точно какво "копае". Вътре няма мейли от Мосад и разговори на талибани.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1148 -: Ноември 29, 2020, 10:03:11 am »
Цитат
Отново има доста проблеми, изобщо не е толкова просто колкото си го представяш. Няма как да разбереш откъде са дошли данните, тръгнали по кабела из нета. 
Верно ли така си мислиш. Това е вече наистина демонстрация на липса на познания.
Всеки един дейтаграм демек пакет данни съдтржа информация за това от къде е тръгнал, за къде е предназначен, след колко хопа да бъде унищожен ако не е пристигнал до получателя и Т.Н. ако не може да се разбере от къде е тръгнал как аджеба получателя ще върне потвръждение, че го е получил успешно. Ако са ти такива и познаният за биткойните няма какво да спориме повече, безсмислено е.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1149 -: Ноември 29, 2020, 10:28:15 am »
Имам предвид че няма как да разбереш пакета който е тръгнал от компютъра ми дали е с данни от клавиатурата, или от хард диска, или от някакво друго устройство по компютъра - микрофон, камера, отдалечен достъп... Ще е трудно дори и ако преглеждаш съдържанието на всеки пакет, а без да гледаш какво има в пакетите е абсолютно невъзможно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1150 -: Ноември 29, 2020, 12:53:36 pm »
Парадоксално, робите които коват вериги се състезават кой ще направи по дълъг и по здрав синджир. И въобще не вярват, че това е техния синджир.
Остави го. Сега вярва в светлото бъдеще. След време, като научи, що е то метаданни и имат ли те почва у нас, как се събират и защо се събират, може и да почне да се замисля.

И да чакаме, като стане голямата работа, да му подхвърлят точната за него кака,
да го снима как се е проснал на леглото и колко кила злато има в чекмеджето, и колко пачки по 500 евракис.  8)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 399
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1151 -: Ноември 29, 2020, 06:45:06 pm »
EDM electronics -към война ли призоваваш?
Не плашете хората така.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1152 -: Ноември 29, 2020, 06:51:33 pm »
Не плашете хората така.
Бау!

Ама хайде да разлаем кучетата как си требе:

1. https://strogosekretno.com/303/2/COVID-19-%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5.html
Не е необходимо да четете всичко подред, нито да вярвате на всичко...

2. https://strogosekretno.com/304/33/%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D0%B9-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8.html
( Остани в леглото, изпоти се и пий течности )
"....Но модерното лечение за трески, настинки или грип е преди всичко да се свали температурата на тялото. Това е грешка. Не го правете никога.

Със свалянето на температурата под 37,5 градуса вирусът може да се възпроизвежда и да се разпространява в тялото. Ако премине кръвната или мозъчна бариера, резултатът е висока температура, която причинява смърт. Това често се нарича вирусен енцефалит, което обаче не е болест, а резултат от погрешно лечение с аспирин или други средства за сваляне на естествената вирусна температура....
...
...Но вместо да легнете на топло вие започвате да взимате лекарства за сваляне на температурата, с което помагате на вирусите да се възпроизвеждат. С по-ниска температура можете да ходите на работа и да заразявате колегите, семейството и т.н. Ставате източник на епидемия. Една седмица се чувствате зле, докато най-накрая отидете на лекар. Но тогава може да е късно....
...
...Даже индианските лекари, които първи са открили дървото Аспен (дядото на Аспирина, моя бележка), не са го използвали при вирусни инфекции, а само за бактериални инфекции, които обикновено са причинявани от рани по кожата или на тъканите. Индианците са ги посипвали с прах от дървото Аспен.

Но срещу вирусните инфекции са имали друго лекарство – предизвиквали са треска с горещи камъни и водна пара. След като пациентът е преспивал в гореща и парна шатра на сутринта е бил напълно излекуван. Индианците не са знаели нищо за вирусите и бактериите. Те само за знаели какво върши работа след стотици години опити и грешки."

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1153 -: Ноември 29, 2020, 08:29:16 pm »
Индианците не са знаели нищо за вирусите и бактериите. Те само за знаели какво върши работа след стотици години опити и грешки."
То и не е нужно изобщо да знаеш за вирусите и бактериите за да се излекуваш. А индианците и шаманите са знаели нещо което съвременната наука ще научи след 200 години.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1154 -: Ноември 29, 2020, 08:33:32 pm »
...индианците и шаманите са знаели нещо което съвременната наука ще научи след 200 години.
Само 200 ?! М'а верно?!