Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 357989 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1005 -: Октомври 24, 2020, 07:07:52 pm »
Радико, mind си мисли че веднъж завъртян, тоя жироскоп може в продължение на години да остане в същото положение...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1006 -: Октомври 24, 2020, 08:14:12 pm »
Радико, mind си мисли че веднъж завъртян, тоя жироскоп може в продължение на години да остане в същото положение...
Абе то за можене може, ама той даже си мисли, че жироскопа е ДЛЪЖЕН да остане в една ориентация до счупване.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1007 -: Октомври 25, 2020, 06:47:02 pm »
Това лято, въпреки тоталната липса на време, мислех да купя някои неща и да направя някой друг експеримент.
Обаче добре, че нищо не направих.
1. Някакви идиотски такси за доставка от световната работилница Китай.
2. Едно нещо вече май ми го чопардисаха нашите пощи - добре, че са само 17$.
3. Western Union и пр. западни финансови организацийки, на Ковид-19 са решили да ударят кьоравото.
Ако имате излишно време:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/l5UNkhCFkXA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/l5UNkhCFkXA</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1008 -: Октомври 25, 2020, 07:21:07 pm »
1. Някакви идиотски такси за доставка от световната работилница Китай.
Абсолютно идиотски такси. Как така ще ми искат пари, за да ми доставят нещо от някакви си 10 000 км... И то ми искат толкова пари, които няма да ми стигнат за такси от аерогарата до центъра на София...

1. Едно нещо вече май ми го чопардисаха нашите пощи - добре, че са само 17$.
Ми почти всички продавачи предлагат доставка с DHL или TNT. Е... едни 50-150 долара са... ма там няма как да изчезне, ил иако все пак изчезне, куриера ще ви възстанови парите. Обаче за да ги възстанови, трябва да бъде обявена реалната стойност, а ако пък я обяви, ще трябва да се плаща мито, ДДС... отново някакви капиталистически такси...

3. Western Union и пр. западни финансови организацийки, на Ковид-19 са решили да ударят кьоравото.
Пробвай да пратиш 500 грама пакет от България до Китай с Български пощи да видиш що е то "кьораво"...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1009 -: Октомври 25, 2020, 07:42:46 pm »
1. Таксите за доставка от Китай се увеличиха драстично.
2. Не работя евреин, изкарвам си парите. И нямам навика да ръся за щяло и нещяло едни "50-150$". А и зор за никъде нямам.
3. Western Union не праща пратки с 500 грама, нито с 500 тона... MoneyGram тоже.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1010 -: Октомври 25, 2020, 10:03:45 pm »
За целта косто говориш се ползва инклинометър който НЕ Е жироскоп.
Добре видяхме го жироскопичният инклинометър...
Много трудно се комуникира с такъв индивид.

До тук добре обаче ми направи впечатление една врътка..
Сега незнанието му (което приписва на мен) за функцията на една врътка, ме принуждава да му търся видео, в което се обяснява.
https://www.youtube.com/watch?v=pVaa9NyeQDw&feature=emb_logo

Ами като сте решили да се заяждате, врътка за страничния налкон има ли? Щото и там ситуацията е същата. Например летите на запад по даден паралел, но решавате да се отклоните леко на юг и слизате на по-долен паралел, спазвайки същата посока. Там какво ще показва страничният наклон? При лоша видимост ако решите да кацате и спазвате права линия на хоризонта, нали ще ви заоре дясното крило?

И този уред е направен ТОЙ да ви дава информация, а не ВИЕ на него.
И да, ДЛЪЖЕН е да остане в една ориентация в рамките на полета - 2,3,5 или там колкото часа трае.
Разбира се, при резки маневри можете да го извадите от строя и да се наложи да се ориентирате по другите уреди, но при нормален полет той не може да си променя положението. Иначе става безполезен и може да го изхвърлите през прозореца.

Как един такъв, изцяло механичен уред, ще работи върху обла земя? Ами никак! Обаче е конструиран и се използва.
Спирам да пиша тук, понеже не е правилната тема и освен това не виждам и мислещи хора.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1011 -: Октомври 26, 2020, 06:01:32 am »
1. Таксите за доставка от Китай се увеличиха драстично.
2. Не работя евреин, изкарвам си парите. И нямам навика да ръся за щяло и нещяло едни "50-150$". А и зор за никъде нямам.
3. Western Union не праща пратки с 500 грама, нито с 500 тона... MoneyGram тоже.
1. Пич, колко смяташ че струва да се докара пратка от 100 грама? Или мислиш че Китайската комунистическа партия ти е длъжна? Да, до преди време държавата поемаше транспорта, сега вече не го поема.
2. Ми кат нямаш зор, к'во се оплакваш?
3. Western Union предлагат БЪРЗА и УДОБНА услуга, която естествено е и скъпа. Ако не те кефи - банков трансфер. Китайците не уважават Пейпал.
М/у другото, ако искаш да преведеш някаква сума пари в някаква човешка държава с по-малко такси, можеш да ползваш TransferWise. На 1000 лева взимат 5 лева за обикновена услуга и 10 лева за бърза. 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1012 -: Октомври 26, 2020, 07:29:58 am »
Дадох едно видео, но явно ти работиш милионер и да те чопнат 20-50 гущера "над нормата" не те бърка.
Щом си баровец, не си губи времето да ми разясняваш нищо...

hristo

  • Гост
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1013 -: Октомври 26, 2020, 08:09:17 am »
Това лято, ... мислех да купя някои неща и да направя някой друг експеримент.

Какви експерименти планирахте Vitan?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1014 -: Октомври 26, 2020, 08:20:45 am »
Какви експерименти планирахте Vitan?
Микробиология.

hristo

  • Гост
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1015 -: Октомври 26, 2020, 08:35:23 am »
Има много хубави микроскопи с камера към USB и не бяха скъпи до преди два месеца като ги гледах тогава. A гледах едно видео с Катушки Мишина:
<a href="https://www.youtube.com/v/BLTcZpwjlRA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/BLTcZpwjlRA</a>
Където се изследва подвижноста на кръвните клетки и влиянието на катушката на Мишин върху тях.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1016 -: Октомври 26, 2020, 08:38:13 am »
Реални 2000 пъти увеличение - ако искаш нещо истинско. Компромис: 1600.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1017 -: Октомври 27, 2020, 03:31:32 pm »
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/paradoks-li-e-che-za-tazi-godina-ima-po-malko-pochinali-otkolkoto-za-januari-maj-2019-g.html

Извод - дори в условията на епидемия по-малко лекарски "услуги" може да значи по-малко починали!
Случаенос? не мисла.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1018 -: Октомври 28, 2020, 04:12:30 pm »
Хълк, а ако прецениш, че данните са в числа, а не в проценти?
При този отрицателен прираст, разликата дори е по-голяма!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1019 -: Октомври 28, 2020, 07:14:28 pm »
https://bgr.news-front.info/2020/10/28/izvnredno-turski-samoleti-f-16-nanesoha-udari-po-grazhdanski-obekti-i-infrastruktura-na-stoliczata-arczah/

Извънредно! Турски самолети F-16 нанесоха удари по граждански обекти и инфраструктура на столицата Арцах

Столицата на Арцах, Степанакерт беше подложена на масирани обстрели с турски самолети F-16. Удари са нанесени по редица граждански обекти и инфраструктура.
По-специално, под обстрел е попаднал родилен дом, училище и центъра на Министерството на извънредните ситуации в Степанакерт.

Тези удари са предприети в отговор на неотдавнашното бомбардиране от руските ВКС по базите на терористи в сирийския Идлиб.

Източници на проекта @wargonzo в Истанбул съобщават, че турските ВВС атакуват градовете Арцах по лична заповед и разпореждане на турския президент Ердоган.

След като се установи в Азербайджан и въведе терористи -наемници от Сирия и Афганистан, Турция изобщо не се интересува от разрешаването на въпроса за помощта на „Азербайджан в окупацията на Арцах“.

Тази война, развихрена според собствената й провокация, е само предлог за хвърляне на терористи в дълбините не само на Азербайджан, но и на Русия и Иран, а предупрежденията, отправени от арменската страна за това, вече са потвърдени.

P.s. Ако мислите, че Ердоганя ни е френд и не пуска към нас мигранти-главорези, лъжете се.
Тест за интелигентност е защо не го прави...