Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 357810 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
това наистина трябва да ни плаши
« -: Февруари 10, 2018, 08:49:26 pm »
Преди няколко дни  атос публикува в темата за истнбулската конвенция линк към статия в дира с коментар, че това го плашело, ето я:
http://it.dir.bg/news.php?id=26847349
Става дума за изкуственият интелект и възможните му приложения.
Едно приложение всяващо доста повече страх обаче вече е реализирано в Китай, според тази статия:
http://megavselena.bg/povsemestno-nablyudenie-politsai-v-kitay-nosyat-ochila-za-litsevo-razpoznavane/
Това вече наистина е плашщо. Аз се чудех защо Гугъл спряха очилата за виртуална реалност пък то май въобще не са ги спирали. Явно просто не могат да насмогнат на специалните поръчки. Като добавиме към цялата история и манията по копаенето на виртуални валути и нещата наистина стават не плашещи а ужасяващи.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2018, 09:06:16 pm »
Свали си протоколите на Гинсбърг, и ще разбереш че отдавна е планирано, макар не технически!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2018, 09:37:55 pm »
Чел съм ги доста преди да бъдат качени тук. Не знам до колко са автентични или ако са автентични до колко автора Гинсбърг е използвал на готово чужди неща, но факт е, че намирам много неща "копи и пейст" от Макиавели. Това обаче въобще не е от значение според мен. който и да е автора на това произведение той определено е имал за цел да предуреди хората за една много опасна угроза. Случващото се в момента потвърждава това.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2018, 10:06:58 pm »
Дори и да са манипулирани стилът си личи. Това което идва от Китай очевидно е нова манипулация, забележете пак от кого режисирана!
http://www.budnaera.com/2013-01/2013-02-16_02.html
http://www.budnaera.com/2014-01/140302-05.html
Не се ли получават много съвпадения?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2018, 01:17:00 am »
Чел съм ги доста преди да бъдат качени тук. Не знам до колко са автентични или ако са автентични до колко автора Гинсбърг е използвал на готово чужди неща, но факт е, че намирам много неща "копи и пейст" от Макиавели. Това обаче въобще не е от значение според мен. който и да е автора на това произведение той определено е имал за цел да предуреди хората за една много опасна угроза. Случващото се в момента потвърждава това.
Фалшификат са (йезуитски)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2018, 08:35:08 pm »
Никой друг ли освен мен не вдява кква е ролята на виртуалните валути в тази гадна работа.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2018, 12:59:22 am »
Радико, компютрите все още са много-много назад спрямо човека при разпознаване на лица. Не можем да си обясним как можем да намерим за десети от секундата лицето на познат човек в тълпа. Познаваме го и когато се е обръснал, и когато е с очила, дори успяваме да го направим през мътно стъкло... Тази задача е изключително трудна за компютрите, изисква огромни изчислителни ресурси и отново резултата е процент вероятност, а не твърдение.
Не виждам нищо лошо компютри да могат да разпознават хората. Други хора могат, така че ако някой трябва да се намери, ще го намерят по един или друг начин, просто тук не трябват хора.
Да, разбирам притеснението ти - правото да останеш анонимен, да се слееш с тълпата... но това отдавна го няма, от преди поне 20 години. Не че не можеш да прецакаш тази система, но ... не виждам смисъл. Така или иначе ти се появяваш на много места, начините да те намерят не са само по лицево разпознаване. От 100 години хората в полицията търсят чрез роднини, чрез парични потоци... За да "излезеш от матрицата" трябва да почнеш да живееш като в средновековието.

А криптовалутите не знам защо ги намесваш - те са един от способите да "заметеш следите" ако чак толкоз искаш, или поне да е малко по-трудно да те открият. Макар че и това не е точно така - валутата е анонимна, но в момента в който я обмениш за реални пари или блага - пак се показваш. И ако човек е наистина упорит и има ресурси - той може да проследи всеки един биткойн откъде е дошъл и накъде е отишъл. И за това не му е нужно позволение от държавата или от който и да било - това е общодостъпна информация, всеки който "копа койни" я има на хард диска си.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2018, 08:59:35 am »
От къде си толкова сигурен, че компютрите са назад? Дали ти не си назад с информацията?
Цял Лондон е опасан с камери, които могат да те следят постоянно, къде ходиш, ако ти сложат снимката в софтуера. Технологията е много по-напред, отколкото хората си мислят. Аз снимах от екрана на компа 45сек. от един филм и го качих в тубата. След няколко секунди, системата ми съобщи, че е блокиран, поради авторски права!
Какъв е тоя софтуер, дето разпозна какво съм снимал, в такъв кратък срок, при условие, че ежесекундно в тубата се качват гигабайти видео? Направих втори опит, без звук, да не би да разпознава звука, но пак ударих на камък.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2018, 09:20:03 am »
Edin, обърни видеото да бъде огледално на оригинала (чрез някакъв софтуер за видеообработка) - по този начин ще избегнеш авторските права ;)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2018, 09:47:55 am »
Огледални субтитри, малко трудно се четат  ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2018, 10:12:39 am »
А, това променя нещата :D Но винаги могат да се напишат наново, ако е наложително.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2018, 01:54:06 pm »
От къде си толкова сигурен, че компютрите са назад? Дали ти не си назад с информацията?
Цял Лондон е опасан с камери, които могат да те следят постоянно, къде ходиш, ако ти сложат снимката в софтуера. Технологията е много по-напред, отколкото хората си мислят. Аз снимах от екрана на компа 45сек. от един филм и го качих в тубата. След няколко секунди, системата ми съобщи, че е блокиран, поради авторски права!
Какъв е тоя софтуер, дето разпозна какво съм снимал, в такъв кратък срок, при условие, че ежесекундно в тубата се качват гигабайти видео? Направих втори опит, без звук, да не би да разпознава звука, но пак ударих на камък.
Прави разлика между задачите "това този човек ли е?" и "това кой човек е?". За едното се изисква грубо казано едно сравнение, в другия - много.
За филмите и другите произведения - приложението "Шазам" е налично от десетилетия и се справя прекрасно с разпознаването на музикално изпълнение за нула време - буквално за няколко такта от мелодията. Също така политиката на Ютуб е доста консервативна - при подозрение свалят, а после ти доказваш че притежаваш авторски права...

zxsec

  • Гост
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2018, 03:10:59 pm »
В Китай нещата още повече напред:

Цитат
Новите мобилни устройства на китайските полицаи наподобяват изключително много на умните очила Google Glass на интернет гиганта. Те разполагат с вградена камера и софтуер за лицево разпознаване. Данните от видео потока се обработват от програмата, която след това сравнява хората в базите данни. Последните могат да се пренасят на специално мобилно устройство от самите полицаи, за да не са зависими от интернет връзка. Това е голяма разлика спрямо другите иновативни системи за наблюдение, които разчитат на облачни технологии и дистанционен достъп до базите данни. Според китайския държавен вестник People’s Daily вградените камери в слънчевите очила предоставят „високо ефективно сканиране“ на тълпи от хора за намиране на бегълци и престъпници. С помощта на новите устройства са били заловени седем души, които са свързани със сериозни криминални нарушения, а 26 други са пътували с чужда самоличност

https://hicomm.bg/hi-tech/policaite-v-kitai-vi-razpoznavat-ss-slnchevite-si-ochila.html

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2018, 04:53:52 pm »
Огледални субтитри, малко трудно се четат  ;D
Става бе...само трябва да се гледа клипа през огледало ;D


За филмите и другите произведения - приложението "Шазам" е налично от десетилетия и се справя прекрасно с разпознаването на музикално изпълнение за нула време - буквално за няколко такта от мелодията.
Глупости, познава...трънки! Я пробвай да изпееш нещо или да го изсвириш с уста...пълна скръб, нищо не открива!
Това приложение сканира за фрагменти от качени записи в интернет, не за мелодия!

А в компютърните програми за разпознаване е заложена лицево-костната структура като отправна база...т.е. ако си дегизиран (или с пластична операция), не можеш да се скриеш!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2018, 08:26:31 pm »
Цитат
А криптовалутите не знам защо ги намесваш - те са един от способите да "заметеш следите" ако чак толкоз искаш, или поне да е малко по-трудно да те открият. Макар че и това не е точно така - валутата е анонимна, но в момента в който я обмениш за реални пари или блага - пак се показваш. И ако човек е наистина упорит и има ресурси - той може да проследи всеки един биткойн откъде е дошъл и накъде е отишъл. И за това не му е нужно позволение от държавата или от който и да било - това е общодостъпна информация, всеки който "копа койни" я има на хард диска си.
Ами аз реших малко да се позаинтересувам от въпроса и виж какво открих в този сайт:
http://install.bg/kakvo-e-bitcoin-i-kak-se-kopae/
Цитат
Вторият начин е да копаете Биткойни. Копаенето за откриването на тези монети е специална компютърна техника, която създава нови биткойни. Копачът на биткойни е този, който се опитва да създава нови монети. Това става посредством специализиран софтуер и много мощен компютър. Популярен децентрализиран басейн за копане на биткойн е p2pool.in. След включване в него, вашият компютър ще започне да прави математически изчисления. Компютърната мощност ще работи за подсигуряването на всички транзакции в мрежата. Машината ви ще помогне в удостоверяването на транзакциите. В замяна на това, че допринасяте за сигурността на системата ще получавате награда. Периодично ще получавате своята част от новите изкопани bitcoin монети.
Избрах този пример защото ми се вижда най ясно и простичко обяснен. Значи обещава ми се, че ако си инсталирам програмата от линка съм щял да се включа в удостоверяване на транзакции и ще допринеса за нечия сигурност, в замяна ще получавам своята лепта биткойни. Какви точно ще са тези транзакции обаче аз представа си нямам убеден съм, че и вички останали качили си тази програма също си нямат понятие, има още една купчина подобни програми чиито потребитли са точно толкова боси. Дори и хора които в началото са били наясно ккво правят вече не са защото за тях парите текат намаляват в един момент и разбират, че се налага ъпдейт за да потекат пак със същата скорост Инсталират ъпдейта и продължават да текат парите технологията обаче е променена и машината вече изчислява кой знае какво.  Много удобен случай да се съберат огромен брой мощни машини за реализирнто на изкуствен интелект работещ за интересите на този който го е организирал. Елементарната логика казва, че щом не сме го организирали ние значи не работи в наш интерес, "изкопаните" койнти просто са червейчето на кукичката.