Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 85687 пъти)

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #135 -: Февруари 03, 2018, 03:26:53 pm »
Тест с разбъркване в двата вида вода на захар.
Тук тестовете показват, че в необработената - тази с по-високо повърхностно напрежение, захарта се стопява по-бързо с 27 секунди (време 1,54) от тази с ниско повърхностно напрежение (време 2,21). Първите снимки са нов тест на температурата заради ново наливане в чашите. Получи се силна разлика в цвета в двете чаши, но не съм химик и нямам идея какво означава това.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #136 -: Февруари 03, 2018, 03:33:13 pm »
При солта разликата е 1 секунда отново в полза на тази с по-високо повърхностно напрежение - 1,10 срещу 1,11)
Първите снимки са отново на температурна проба. И трите пъти водата от тръбата е с по-ниска температура.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #137 -: Февруари 03, 2018, 03:44:17 pm »
Последно - с няколко думи за тръбите. Три профила. Много силно завихряне. Три пъти рязка промяна на посоката на въртене на вихрите. На всеки, който е навлязъл в материята на енергията - независимо от какъв тип е тя - електричество, магнит, флуид или друга, знае прекрасно какво става при много резки промени в движението им. Тук освен това има и огромни по скорост вихри.
Това е една снимка от тръба, като налягането идва от помпичка за фонтанче. Слагам я, за да се види скоростта на въртене на водата при това ниско налягане. Слънцето ми помогна супер много за тази снимка, за да се визуализират завихрянията.

Robinzon

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #138 -: Февруари 03, 2018, 09:18:59 pm »
      Филип мога да ти направя прекрасна експозиция без намеса на слънцето ;)
Ако ти пратя моя вода, би ли я обработил?



Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #139 -: Февруари 03, 2018, 09:38:04 pm »
И аз искам обработена вода-плащам си!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #140 -: Февруари 03, 2018, 10:29:22 pm »
Кога температурата на водата спада? Когато е отдала енергия. Значи, да се говори за зареждане на вода с ала бала ница и др. деривати на космическата енергия, прана или непрана е неправилно. Другаде е заровено кучето, освен ако праната не е нещо, излъчващо студ, като гипсът, който излъчва вълните на абсолютната нула.
Филип, колко време, тази вода си запазва свойствата и има ли начин да се транспортира, без да се нарушат тези свойства.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #141 -: Февруари 03, 2018, 11:21:08 pm »
Също така температурата на водата спада при студено изпаряване такова нещо се получава и при кавитация, студеното изпаряване де.  Оттук насетне нещата могат да намерят доста по просто и логично обяснение. Относително просто разбира се защото нещата със водата така или иначе въобще не са прости за обяснение. Мисля, че тепърва имаме да откриваме много нйни "странни" свойства. Вече официално признават, че както желязото може да съществува във три различни състояния едновременно така и водата може. При това освен, че това са няколко вида лед с различни свойства това са и поне два различни вида вода съществуващи принципно при различни температурни интервали обаче припокриващи се в известен диапазон което означава, че е възможно да смесим в една чаша две различни форми на вода. Как точно се смеват и какво обрауват тепърва ще разбираме, За сега това ни Шаубергер, ни кадуцеус, ни Тюрен го знаят. Всичко което се знае до тук са някакви емпирично изведени факти или частични просветления на отделни хора възвеличани сетне. Точно това че просветлнито е частично дава възможност на другата страна да отрича всичко дори и доказани факти. Като дете мен са ме лекували десетки пъти със вода и изгасени в ня въглени. Много хора твърдят, че това са бабини деветини, но ми е минавало. Дали от графена който се получава дали от различнит видове вода, това тепърва ще научаваме. Мисълта ми беше, че всеки който твърди, че е наясно с материята или, че познава човек който е наясно е в дълбока заблуда. Иначе всеки експеримнт по въпроса е от полза, но със много предпазливо тълкуване.
Успех на експериментаторите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #142 -: Февруари 04, 2018, 01:43:16 am »
Тест с капки върху стъкло. По-далечните са от тръбата, по-близките - без обработка. В интерес на истината не виждам някаква особена разлика, освен че тези от тръбата са по-плоски.

Именно по-плоските капки са показател на по-малко повърхностно напрежение!
(ако капнеш живак, ще си е почти топче)

edin, това, че температурата спада, не е задължително да доведе до извода, че водата е отдала енергия!
Може да се каже, че се е появила във водата друга енергия, за сметка на топлинната-трансформация?

За мен експериментите на Филип са коректни! Даже, за по-голяма прецизност е добре обработената вода да се остави да си уеднакви температурата с контролата, така разликата ще е още по-очебийна!

Странна работа, излиза, че растенията предпочитат вода, която е по-слаб разтворител...но капилярният ефект при нея е с около 40% по-силен...?

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #143 -: Февруари 04, 2018, 06:35:19 am »
Пост по-нагоре ме подсеща, че мога да направя и друг тест :)
Двете чаши, напълнени с еднакво количество вода и оставени на едно място. Това ще покаже евентуално до каква степен водата остава различна във времето. Днес ще ги напълня и оставя на светло и топло място.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #144 -: Февруари 04, 2018, 08:38:30 am »
Супер показателни и същевременно простички експерименти за това как водата променя свойствата си :) Дори разликата в повърхностното напрежение на капките върху стъклото си личи много добре.

Фил, можеш ли да пуснеш линк от къде си взе стъкларията (интересуват ме мерителните съдове и капилярните тръбички)? Ако искаш тук или на ЛС.
...

За това до какво положение е науката в момента спрямо тези явления, не ми се задълбава, нито ми се спори. Според мен "топлата вода" (т.е. енергетизираната по този или друг начин) отдавна е открита. Това, че по една или друга причина официалната наука няма интерес да приема такива истини, си е неин проблем.


Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #145 -: Февруари 04, 2018, 09:37:53 am »
От Алианс, но те нямат читав сайт. От тях си взимам и химикали, каквито ми трябват за някои експерименти :) Мисля, че Валерус http://www.valerus-bg.com/index_bg.php ще ти свършат по-добра работа на теб. В тези магазини има много неща, които вършат работа на човек, който се забавлява ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #146 -: Февруари 04, 2018, 10:01:49 am »
Вярно, Валерус... от там преди време си бях взимал някои химии за изготвяне на керамикоподобни диелектрици :) Тенкс!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #147 -: Февруари 04, 2018, 10:15:55 am »
Цитат
Това, че по една или друга причина официалната наука няма интерес да приема такива истини, си е неин проблем.

hyparh, смея да твърдя, че ти, аз, а и доста от членовете на форума, да не кажа почти всички, имаме незначителни познания свързани с цялата официална наука.
По отношение на водата и нейните химични, физични и каквито се сетите свойства, същите са много сериозно и обстойно изследвани от така наречената "официална" наука. Там е работата, че до "масите" достига само това, което има комерсиално значение за някого. Всичко за съжаление вече е пари. Ако има просто решение за подобряване на качествата на водата, въпросът е колко е печелившо. Ако няма да носи приходи на някой, въпросното изделие влиза в архива на теоретичните научни списания и бива забравено.

П.П. не хвъряйте "официалната наука" на боклука преди изобщо да сте се запознали с нея.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #148 -: Февруари 04, 2018, 10:30:07 am »
В никакъв случай не я отхвърлям. Всеки в ежедневието си се възползва от нейните постижения.
Изключвам космологията, защото за мен там положението е "развей фантазия", ама това е друга тема ;D

Там е работата, че до "масите" достига само това, което има комерсиално значение за някого. Всичко за съжаление вече е пари. Ако има просто решение за подобряване на качествата на водата, въпросът е колко е печелившо. Ако няма да носи приходи на някой, въпросното изделие влиза в архива на теоретичните научни списания и бива забравено.

Именно това исках да кажа и аз, тук съм съгласен на 100%.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #149 -: Февруари 04, 2018, 10:43:39 am »
Ако има просто решение за подобряване на качествата на водата, въпросът е колко е печелившо. Ако няма да носи приходи на някой, въпросното изделие влиза в архива на теоретичните научни списания и бива забравено.

Добре де ... има хора с 1 000 декара парници. Смятате ли че тях не ги интересува качеството на водата и дали тя може да подобри продукцията им?

Ей с'я се сещам ... ходих в една пералня в Бургас. Там всеки ден перат тонове чаршафи и покривки от хотелите в региона. Сами се сещайте колко препарат се ползва, и този препарат е специално произведен за водата която ползват те. Това се хиляди лева всеки ден. Дали този човек не е потърсил начин да оптимизира разходите си? Дали щеше да съществува на пазара толкова години ако някой можеше да предложи по-ниска цена, щото пере със същото качество но без препарат, или с 1/10 от него? Някой някъде може ли да кажи място, където ПРОМИШЛЕНО се ползват такова или подобно нововъведени, свързано с "нетрадиционна" обработка на водата?

Щото един ТЕЦ омекотява десетки тонове вода на ден за да не си съсипе котлите. Всички производства които ползват пара са принудени да премахват варовика в нея, защото в противен случай само за няколко месеца парогенерторите им отиват на кино. Това са огромни разходи огромни инвестиции в инсталации...
И вие сега ми твърдите че всички бизнесмени са идиоти, че нямат пари за да си купят един учЕн който да направи изследване за най-ефективния начин за обработка на водата (ако те самите не могат да ползват гугъл и да направят съответните поне начални проучвания). Че всичките са "коне с капаци".