Анкета

Подписахте ли петицията за отхвърлянето на ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЯ

ДА
19 (86.4%)
НЕ
3 (13.6%)
Не, изчаквам да си изясня още подробности
0 (0%)

Общ брой гласове: 21

Автор Тема: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция  (Прочетена 107086 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #75 -: Февруари 04, 2018, 12:52:41 am »
Ок, някои май не схващат сериозността на положението?
Влезе ли тази конвенция в сила, са възможни абсурдни ситуации!
Ще дам един (от многото) прост пример:
Ако ТИ и жена ти си имате...момченце, да кажем, и от малко се обръщате към него в мъжки род, обличате го в момчешки дрешки, не му купувате кукли, а камиончета и т.н. (което е нормално), някой ваш съсед "доброжелател" може да ви докладва на съответните органи, които ще направят проверка!
Нямало още такива органи? Ще има, спокойно!
Установяването на всички тези по-горе изброени неща ще постанови - НАРУШАВАНЕ НА ПРАВАТА НА ДЕТЕТО, НАСИЛИЕ!
Как (моля ви се) ще му "натрапвате" от какъв пол е, след като не сте му дали възможност да се почувства и момиче, че да може да сравни и на по-късен етап само да определи какво е!? Може и родителските права да ви отнемат(до съда няма дори да се стига), ако се опъвате! Ще бъдете длъжни да се обръщате към него в среден род и да го обличате в унисекс дрешки, да му четете приказки, в които има поне един герой "хомо" и т.н.
Може и да ви се струва парадоксално невероятно сега ( и ние се смеехме на времето в далечната 1990-та, когато по-стари хора ни казваха-Ще видите каква безработица ще настане след 2-3 години-хахаха, вие луди ли сте, бе, безработица- какво е това?), но това ще стане плавно и постепенно, по същия начин, по който сега има реални присъди за малтретиране на животни, а преди 30 години самата идея беше абсурдна!

Не вярвате, нали? Прекалено някак звучи?
Обаче вече е ФАКТ в някои скандинавски страни!
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 01:11:39 am от atos »

Robinzon

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #76 -: Февруари 04, 2018, 09:07:03 am »
Обаче вече е ФАКТ в някои скандинавски страни!
  Въобще не е факт, това е смешно.  Изсмукано от пръстите на някой  третополист:)

   Равнопоставеността е сред водещите причини, които поставят Скандинавия на челно място в света по богатство и качество на живота.
Тук става въпрос не само за етническа и религиозна равнопоставеност, но най-вече за равноправие между половете.
 
Швеция е страната в света, където жените заемат най-важно място в обществения и социалния живот, а Исландия е на първо място в света по важни постове в страната заети от жени.

Равноправието между половете включва всички хора в икономиката без да ги дели на мъже и жени и по тази причина населението в скандинавските страни е по-функционално от икономическа гледна точка.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #77 -: Февруари 04, 2018, 09:57:11 am »
Robinzon, тези твои твърдения за скандинавските държави от къде ги "изсмука", точно ти. Да не би да си живял там или ... ?
"Равнопоставеността", какво общо има с хора страдащи от полова дисфобия?
От къде на къде, някой ще оказва насилие върху мен да приемам тези хора за такива каквито не са, че при това и закони да ми се налагат за това. Пффф. За такива като тебе ето едно четиво на една "третополистка" по твоя критерий, с опит в Норвегия. http://lyubomircholakov.blog.bg/politika/2013/05/16/chumata-na-demokraciiata-zabi-nokti-v-decata.1110817


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #78 -: Февруари 04, 2018, 07:43:51 pm »
Чудовищно!!  Не мога да повярвам!
През ноември 2012 г. Комитетът по правата на човека на ООН понижи статуса на Норвегия в тази организация от "А" на "В" - и сега Норвегия се намира в това отношение на едно ниво със страни като Чад и Таджикистан. Причината са именно нарушенията на човешките права в страната, за което тя е била предупредена от ООН и през август същата година. Това за сведение на агресивните защитници на "демокрацията", чийто единствен аргумент е: "Не е вярно, защото не може да бъде вярно".
Цитата се намира най долу при коментарите под N"15, написан от Любомир Чолаков. Прочетете и N"14 от май 2013. Процеса работи!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #79 -: Февруари 04, 2018, 08:41:08 pm »
За такива като тебе ето едно четиво на една "третополистка" по твоя критерий, с опит в Норвегия. http://lyubomircholakov.blog.bg/politika/2013/05/16/chumata-na-demokraciiata-zabi-nokti-v-decata.1110817
Не че одобрявам нещата които се случват в Норвегия, но в тази статия (поне според това което знам) реалността е силно преекспонирана.
Ще ви дам един друг пример - майка и баща пияница и дете на няколко години. Ежедневни кавги за пиенето между родителите. След поредния съседите викат полицията.
Какво се случва тук? Идват полицаите (евентуално) и още по-евентуално задържат по-агресивния родител за 24 часа. И толкоз.
Какво се случва там? ПЪРВАТА работа на полицията (а да не кажа още на съседите) е да извикат тази Барневарн, която да изкара детето от тази атмосфера, в която може да пострада. Чак след това започва разглеждането на нещата по същество.
Баща и майка се разправят на висок глас докато бутат по улицата количка с бебе вътре. От виковете бебето се плаши и разревава, и единия от родителите му кресва да мълчи, или го плясва да стои в количката. Тук това се приема за нещо нормално. Там за такова отношение към индивид който е в неравностойно положение може да се лежи в затвора. А детето е индивид в неравностойно положение отвсякъде - то не може да се защити, не може да отвърне.
"Ама то си е мое това дете!". Как така е твое бе? Ти да не си робовладелец? Питахте ли детето дали е съгласно да е ваша вещ?
Ако не е детето им на 3 години, а леко дементната майка на един от спорещите, която е на 90 години и е в инвалидна а не в бебешка количка - това променя ли нещата? Ако видите на улицата някой да удари шамар на собствената си почти неподвижна майка която стои в инвалидна количка, вие какво бихте си помислили? Какво бихте направили? Какво би направила полицията ако е полиция на място а не някви кирливи измекяри каквито са нашите? Какво ще отсъди съда ако се стигне дотам?

Атос отново ще ми каже че преекспонирам, но това е самата истина. Това че тук сме приели детето да е нечия собственост не прави това схващане по-редно или по-справедливо.
А че норвежците са преминали леко в другата крайност ... не го отричам, но къде е "златната среда" и кой е по-близко до нея - ние или те?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #80 -: Февруари 04, 2018, 09:32:51 pm »
За сведение, един от първите ми приятели, е швед! Българин заминал през 1985г. с един от "последните влакове"! Със син на 2 месеца и съпруга. Той си знае човека как и какво е преживял. Кажи речи, ежедневно се чуваме. В линка от dymelsoft  към края се споменава случая Брейвик. Спомням си как ни беше представен тук от медиите. Тогава, когато приятеля ми го представи различно, направо не му повярвах. Съвсем малко написаното в статията, съвпада с разказа на приятеля ми. Там очевидно "подмяната на природата" е в напреднал стадий. Не трябва да се заблуждаваме че жертва която търпи и си мълчи ще бъде защитена от някаква конвенция. Какво ни пречи да си създадем законодателство? Нима насилието е християнска ценност. Европа мутира и искат и нас да включат в този процес. От конвенцията трябва да отпаднат не еднозначните текстове, за да я ратифицираме. Но точно това няма да се случи защото вече е ратифицирана от 45 страни, вкл. и Норвегия и това което четете не са измислици. Е, къде е защитата от насилие???

Robinzon

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #81 -: Февруари 04, 2018, 09:48:41 pm »
Да dymelsoft, живял съм там известно време, горе на снимката в далечината се вижда един българин дето бърка бетон.  :)
Където и да отидем по света, все строим нещо.

Не съм чул някъде по света да има общност и да няма няк'ви изцепки, било то при ескимосите или племе в Африка.

Това което си дал за пример е единичен случай и то според мен пресилен, защото всеки може да си направи блог и да си пише и оплюва каквото си иска, но дали е обективно  - един Господ знае.

Факт е, че престъпността там е в ПЪТИ по-ниска и т.н., не ми се задълбава понеже не знам дали има смисъл.

@Михаил Кузмов виж този Чолаков от къде е взел материала, от Международно движение "Русские матери"
А средно интелигентните хора знаят, че там се конфронтират от балдър години...

Но така или иначе ще трябва доста Време да мине, докато стигнем тяхното благоденствие колеги.
Пффф. За такива като тебе ето едно четиво

И да пуфкаш и да не пуфкаш, такова е положението, ако сега не приемем, то нашите деца ще го направят след време, не можем да спрем Прогреса!
Затова нека бъдем умни и изпреварим целия този батак.  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #82 -: Февруари 04, 2018, 09:58:10 pm »
Забелязвам някакво трайно подмолно влияние в темата. Постоянно се поставя равенство между домогванията на геймафията и общоевропейската идея Освен това се внушава че единствният шанс за спасение е отдалечаването та дори и скъсването с европа. Очевидно някой кагебист се опитва да яхне народното недоволство и да закара народа в своята доилня. Осъзнайте се колеги това е не по малко мародерско.
и за финал това от мен, току що ми хрумна в банята:
Цитат
Кабинета на главния лекар на психиатрия
  - Следващият.
 Ти кой си?
 - Наполеон Бонапарт
 - Осма стая, следващият.
А ти кой си
- Алберт Айнщайн.
- четвърта стая, следващият.
Ами ти кой си.
- Жана Дарк.
- Сестра изписвай го.
- Ама докторе...
-  Сестра, тук става дума за избор на социален пол.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #83 -: Февруари 04, 2018, 10:19:07 pm »
Юлиане, няма да кажа, че преекспонираш, по простата причина, че онемях пред доводите ти!
Значи - наполовина са и отнели децата на жената? Само краката или само торса?
Колко ли пък е преекспониран документът, който е цитиран https://yadi.sk/d/oa3PNRtG3MysZ? Това е официален документ, няма как да е верен НАПОЛОВИНА!

Моите извинения, Юлиане, но ако за теб гавра на педофил с невръстно детенце е "леко в другата крайност"...абе ти си луд за връзване, бе?

Аз съм по-склонен за приемане на СМЪРТНО наказание за подобни доказани деяния! И то по мъчителен начин!
То е като тези "възпитателки" в детските градини в Бургас - записала ги камера и ми отричат - свръхнаглост!
20 тояги на голо и вън от работа + забрана да припарват до деца!

Robinzon, бат'Мишо ти говори за разказ и мнение на свой личен познат, за какви материали говориш?
И...много са ти объркани понятията, то това е и целта на кампанията, (при теб явно успешно) - как може да се сбъркат израждането на морала и семейните ценности и  извращенията с прогрес?
Това може да е изказване само на психично нездрав човек (нищо лично)!

Я вие, защитниците на подобна политика ми кажете - нормална ли е според вас страна, в която педофилията не се смята за престъпление ? ? ?

Да, в държавните политики има извращения, но...когато извращенията станат държавна политика, тогава е страшно!
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 10:41:19 pm от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #84 -: Февруари 04, 2018, 10:51:31 pm »
Atos
От времето на древна Гърция, няма такава държава в, която педофилията да не се разследва.
Радико,
Европа и европейската идея непрекъснато се развиват, и Истанбулската конвенция е част от това развитие. Не си представям, че Европа е превзета от някаква си "педофилска мафия" и българите са призвани да я освободят.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #85 -: Февруари 05, 2018, 12:31:13 am »
Мда, dmitarp за какво са призвани българите не е много ясно  ;) , но днес попаднах на следните статии:
Тази http://it.dir.bg/news.php?id=26847349 публикувана в сайт, който като цяло в последните дни не спира да пуска статии в подкрепа на Истанбулската конвенция и няколко часа по късно попадам на това https://novotopoznanie.com/strogo-sekretna-sreshta-v-davos-dade-zelena-svetlina-na-proekt-prometey/.

Не знам за вас, но подмяната на съзнанието на хората тече в пълна сила. Всичко е свързано с контрола и унищожаването на личността.

juliang, прав си за насилието. Няма нищо нормално в него, но нима вярваш, че някаква конвенция ще спаси евентуални бъдещи жертви от това насилие. По голяма заблуда от това, здраве му кажи. ХАХАХА. Страшно наивно от твоя страна. Нима вярваш, че конвенцията ще промени поведението на нашите правозащитни органи или вярваш, че ще спре безумните убийства от ревност и т.н. Още сега ще ти отговоря с едно голямо НЕ и НЕ. Но пък да програмира "правилно" мислене в съзнанието на бъдещите поколения, това със сигурност ще се случи, ако се допусне от нас. Дори за съжаление това вече се случва в България и в момента. Разни НПО-та правят разни анкети по училищата, преди да сме ратифицирали каквото и да било. Разни платени агитатори, не се спряха да ни обясняват, колко сме тъпи и нищо не разбираме от понятието "джендър", в това число и аз. 

Все пак да попитам защитниците на въпросната конвенция, при положение, че Турция я е ратифицирала, колко точно я спазва същата.
Ако не знаете веднага Ви казвам - изобщо не я спазва. Само, че за разлика от нас Турция е държава, която може да си го позволи.
Някои от Вас не си ли задават също и въпросът защо пък точно "инстамбулска" . Защо не испанска или германска или френска и т.н.
За мен е ясно защо, за Вас не знам.
Хайде със здраве.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #86 -: Февруари 05, 2018, 12:53:28 am »
Димел, НЕ ПОДКРЕПЯМ конвенцията. Не съм съгласен с онуй, пуснато за норвежците. Кой я знае тая мамаша колко водка изпива на вечеря. И после някое руско СМИ е решило да раздуха нещата, изопачавайки нещата до неузнаваемост.
За мен е напълно в реда на нещата при съмнение за насилие (физическо или душевно) над дете то да се изведе по най-бързия начин и чак след това да започне разследване на обстоятелствата. Да се види дали някой от родителите изобщо е способен да се грижи за това дете, и ако не - да му се намери по-безопасно място където да израсне. Да, едва ли гей-двойка е най-подходящата за приемно семейство... но аз сериозно се замислям кое е по-доброто... при гей-двойка или при двойка наркомани да израсне едно дете...

Robinzon

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #87 -: Февруари 05, 2018, 03:19:10 am »
Така е  dymelsoft, не може някой да ме нарича педераст след като той самия не знае какъв е!
Примери бол, особенно в този форум.

Ти като админ, би трябвало да ги разбираш тези работи, но уви... нима edin, atos или caduceus са мерна единица?

Защо въобще се допускат такива теми като тези?

Нали форума е за споделяне на практики от Свободното занимание на хората, а не кой каква вода пие?

Съжалявам, но Вие дами.... и Господа, ме разочаровате по един или друг начин, наистина съжалявам!

Ако сега админа или модератора се направи на мъж и иска доказателства, готов съм да дам!

Бившия админ Nizo не иска да ми отговори, понеже е страхлив и даде форума на Митко, Вие господа смятам че сте честни спрямо народа!

Бъдете открити и дайте честното си мнение!

Лично аз, искам Nizo да си дойде на мястото!

Мисля, че Димела и атос са агенти на ДС!

Държавна сигурност винаги е управлявала масите, но сега нещата са други, в това число и форумите...
Ние сме дефакто пример, но не този от Содом и Гомор...

Надявам СЕ че ме разбирате правилно, защото иначе ще горим заедно в мракобесието на онова така наречено "правосъдие", нищо лично - пак казвам... човек е това, за което се мисли!  Обстоятелството не важно - важна е мисълта!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #88 -: Февруари 05, 2018, 08:53:31 am »
Яааа, какво пак изскочи от торбата.....

Цитат
Така е  dymelsoft, не може някой да ме нарича педераст след като той самия не знае какъв е!

Странно, къде пък точно някой те е нарекъл някак си, би ли посочил.

Цитат
Бъдете открити и дайте честното си мнение!

Моето честно мнение е, че си комплексар, банван от форума многократно. И независимо как ще се кръстиш и за какъв ще се представиш, все си си същия. Това, че се криеш зад прокси сървър показва и, че си страхливец, при това смешен. И въобще от какъв зор някой трябва да се грижи да не бъдеш разочарован.

Цитат
Бившия админ Nizo не иска да ми отговори, понеже е страхлив и даде форума на Митко
Nizo може да е всякакъв но не е страхлив, не прехвърляй твоите качества на други. И не е нужно да ми фамилиарничиш.

Цитат
Мисля, че Димела и атос са агенти на ДС!

Дааааа, как се досети? Специално сме назначени от ДС. Тъкмо ме подсети да ходя да си искам парите, че не са ми плащали скоро.
И като агент на ДС, с нетърпение чакам да споделиш твоите гениални СЕ идеи, за да ги докладвам... разбираш ли.




 

Robinzon

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #89 -: Февруари 05, 2018, 09:24:11 am »
Ха-ха, яко се връзваш Димел, това е доказателство че нещо се случва.
Дали пиша от прокси или от Македония, това не ти е работа да обсъждаш в ефир, това само говори за твоите потребности.  :)

Може да ме наречеш комплексар, баннат и други там понятия, но аз никого не съм обидил в този форум, даже и на лични!

Не ти прави чест да се занимаваш със въображаеми потребители, тва е слабост от твоя страна.  :)

Понеже пиша в темата за конвенцията, нека ти кажа, че моите внуци я подкрепят, а дали ти или аз сме против, няма никакво значение, както казах - след време ще се разбере що е то СЕ и какво участие има то в живота ни.

Успех ти желая!