Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Re: Eлектрогравитация

<< < (2/13) > >>

hyparh:
Теофилиус, ако имаш някое нео-магнитче, опитай да го добавиш към постановката (примерно между двата електрода), така че да имаме влияние и на силно магнитно поле, освен на ВН. Не съм сигурен какъв ще бъде резултата (на този етап времето ми е кът за разни опити), но има шанс да се получи добро взаимодействие и евентуално увеличаване на тягата на принципа на електро- и магнитохидродинамичните двигатели.

X_name41, концепцията изглежда добра, имаш ли практически опит с такава конструкция? В този си вид кондензатора ми изглежда напълно симетричен. Твърдият диелектрик е изключително важен - колкото по-висока К има - толкова по-добре.
Ще бъде интересно да се опита с диелектрик кварц, току-виж се проявил ефектът на Ковски и Фрост при тези високи честоти и мощности.

teofilius:
Имам неодимови магнити и ще опитам днес. А това е третия опит от снощи при който ефекта на двигателна сила е минимален но не съм и очаквал много, а модела е допълнително във плик :) за да изключа йонния вятър. За днес също съм планирал интересни и по различни експерименти така че очаквайте видео.
https://www.youtube.com/watch?v=Fn4qK_lMbWU  Между другото направил съм и страница-група във фейсбук по темата ANTIGRAVITY BG  където също пускам клиповете на експериментите които правя. Поръчах от БКС :) - Братския Китайски Съюз генераторче за около 400 000 волта. Колко ще отговаря  е друг въпрос но също и трафчета за високо на които лесно ще поставям генераторче и ще видим как ще дойде за едни по добри резултати.

teofilius:
Експериментите с положителни резултати от днес: https://www.youtube.com/watch?v=uO3lOcNFWlY
https://www.youtube.com/watch?v=pOB100qjBFY

Имам още един по-различен опит но имам затруднения с качването така че навярно утре ще успея.

Интересен е и сравнително впечатляващ е опита ми с несиметричен плосък кондензатор като от едната страна е алуминиево фолио а от другата е метална мрежа. Независимо от полярността винаги се движи в посоката на мрежата.

При положение че ефира-вакуума има диелектрични свойства, тоест може да се поляризира и второ - привлича обекти с електрически заряд,(заряди) то при несиметричен плосък кондензатор, както и при лифтер електрода с по-интензивно излъчване на електрическо поле се привлича от околния ефир. Откъм широкия електрод полето е компенсирано като затворено между двата електрода. Движението е в посока на максимално поле между електрода-тънкия проводник и ефира. При симетричен кондензатор движението е в посока + тъй като ефира има слаб отрицателен заряд-потенциал, вероятно получаван от земята която е с отрицателен заряд но не е обезателно да е точно тази причина. ...

teofilius:
Това е експеримента ми от снощи който имах затруднения с качването му : https://www.youtube.com/watch?v=CApK0jgNQOo
   Принципа е сходен на лифтера но вместо тънък открит проводник на разстояние зависещо от пробивното напрежение във въздуха използвам изолиран кабел плътно до алуминиевата лента. Считам че това е една от най-добрите концепции за вариант който работи във всякаква среда, като вакуум, въздух и вода. Малко ще го оптимизирам и ще направя прототип за двигател на електрогравитационния дрон който целя да реализирам. Имам още някои концепции да тествам и тогава ще преценя кое е най-доброто решение. За работа във въздушна и след това в космическа-вакуумна среда най-вероятно ще имам съчетание от две концепции но сходен принцип. За въздушна среда най-ефективен е лифтер с йонен вятър а в космическа среда този който е на горното видео.  При излитане на такъв дрон и двата двигателя ще работят едновременно но максималната ефективност ще е на този който създава йонен вятър а в космическа среда ще е обратното.  Е имам да изпитам още някои варианти като се надявам за по-добри резултати от всичко досега но ще видим.
   При Боб Лазар и при Жан Наудин принципите са различни но може и да има нещо общо. Симетричния кондензатор е от полза единствено за демонстрация че принципа работи и за обяснение на теорията относно това че околното пространство има слаб електроотрицателен заряд. Използването на променливо напрежение при лифтер отслабва двигателната сила тъй като максималната ефективност зависи от това да имаме постоянно във времето привличане на тънкия електрод към ефира в посока на движението(полета). При други принципи и варианти вероятно променливо напрежение и използване на резонанс може би ще е по-ефективно от принципа на лифтера.  Бих го тествал при плоския несиметричен кондензатор с мрежа - електрод и фолио-електрод.

GreenHulk:

--- Цитат на: hyparh в Ноември 08, 2017, 09:15:18 am ---  ефектът на Ковски и Фрост при тези високи честоти и мощности.

--- Край на цитат ---

Относно този ефект и други неща, които си превел на твоя форум си мислех, че може би не е толкова трудно да се тестват с повтаряеми опити - осветяването на фотоплака през дебело стъкло, движението на топчето под стъклено покритие, ефекта на Ковски и др.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия