Автор Тема: Re: Eлектрогравитация  (Прочетена 66810 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2017, 08:31:38 am »
Евала, Теофилиус, опитите ти са показателни :) С наличие на газова среда е нормално тягата да е по-голяма заради по-лесната йонизацията на атомите/молекулите, отколкото на вакуума. Ако не се лъжа електрогравитационното устройство на Стоян Съргойчев работи във вакуум, но с внасяне на малки количества газ във високото напрежение и постигане на хетеродинен резонанс.

Гледайки демонстрациите ти, ми хрумва идея за радиоуправляем самолет, който освен конвенционална тяга, включва и този принцип. Например крилете му може да са изработени от алуминий, като във вътрешността на водещия ръб се намира положителния електрод, а алуминият да е отрицателния - точно като при някои от твоите опити. При активиране на ВН може да очакваме по-висока скорост на самолета заради понижаване на въздушното съпротивление, както и по-добра маневреност.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2017, 09:43:00 am »
Може ли линк към опитите на Стоян?   За самолет принципа на електрогравитацията е идеален, а иначе не е нужно цялото крило да е от алуминий.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2017, 10:53:08 am »
https://youtube.com/watch?v=TL4SG3LxWho

https://youtube.com/watch?v=ffAPpWq7kTo

https://youtube.com/watch?v=S0UMkQc4I-U

В нета може да се намери малко информация относно използвания принцип, но основното може да се прочете в книгите му, които лично аз не успявам да открия като PDF.
При неговия метод, освен HV DC, се използват и честоти в килохерцовия диапазон, които при възникване на резонанс (нещо като фазовото свързване, разгледано в книгата на ЛаВиолет) в йонизираната плазма, се повишават многократно заради осцилацията на електроните и йоните, което води до значително увеличаване на производителността.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2017, 02:13:18 pm »
teofilius, ти ползваш ли пулсиращо DC в момента? По опитите на Наудин това значимо вдига ефективността.
Тук има и схема: https://www.youtube.com/watch?v=1cNaHu8AvE0
Може ли да опиташ да направиш конфигурация с много дълга лента и проводник, но навити спираловидно с цел повишаване на площта на работната повърхност? Също така после спиралата да я изтеглиш и z-оста да стане като стесняваща се фуния/конус.

За високоволтните трафове от Китай преди време бях си вземал някакъв с размер сравним на маркер/флумастер - към 400кv но имаше указание да не се пуска много дълго за да не прегрее - май дали не се препоръчваше до 10 сек. Имай предвид това.
Относно лифтерите Наудин дава много ниска консумация на мощност - около 25 миливата. Замервал ли си разхода с ват-метър при тебе?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2017, 03:47:05 pm »
Поръчал съм от китай от тези генераторчета дето са "400" КВ но не разчитам на това. Поръчал само трафчета за 15Кв а генератора за тях аз ще си го правя и ще ползвам умножители. С две такива трафчета последователно и умножители мисля че ще докарам минимум 100Кв. Поръчал съм допълнително и ВВ кондензатори и диоди.  :

https://ru.aliexpress.com/item/15KV-High-Frequency-Inverter-High-Voltag-Coil-Generator-Plasma-Boost-Step-Up-Module-29x24x18mm/32792268289.html?spm=a2g0v.10010108.1000014.4.60b05eed3ebUCn&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80878.000000000000000&pvid=04b7050f-b248-463d-ac34-fa3709b9e52f&tpp=1

С пулсиращо напрежение съм правил опит основно с принципа на лифтера и ефекта е слаб. Използването на плазма е друг принцип но от никой от клиповете не видях сериозен напредък с него. Имам идеи за плазмен двигател но за сега съм концентриран върху това върху което и работя с електрогравитацията.

Ще експериментирам и с изцяло електромагнитни системи с честоти но за сега това е. 

Лентата с проводника е само тест а за практически цели ще е дълго и спирално или като плоска спирала и така ще оформи клетка или като цилиндър. Има и други варианти. Важното е че принципа е елементарен, ефективен, работи  и лесно се изработва. Ще е нужно само да се отработи и то с максимално качествени материали.  Нужен ми е проводник с максимално добра изолация за примерно 100Кв да издържа и да е с минимална дебелина. При такова високо напрежение най-вероятно ще има коронен разряд и ще свети на тъмно, ще има и йонен вятър но е факт че това нещо работи и във вакуум тъй като съм го тествал и с доста допълнителна изолация около него и с дим без йонен вятър. Ще направя опити и във вакуум все пак.
  Важно е да се знае че тук работим с диелектричните свойства на ефира-вакуума и в тази връзка за максимална ефективност в посока на движението(полета) не трябва да има други диелектрици освен около активния плюсов високоволтов но изолиран проводник който взаимодейства и се привлича от ефира пред него. От зад и около "лентовия двигател" диелектриците и преградите трябва да са минимални за да се улеснява образуването на йонен вятър но по-важното е взаимодействията с ефира-вакуума да са оптимални за желаната цел.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2017, 04:29:52 pm »
Вариантите със спирала, цилиндър и конус може да са интересни от гледна точка на това  доколко площта и геометрията на работната повърхност оказва влияние на генерираната тяга.

По думите ти дали не излиза, че разделяш начина по който работят лифтерите от това, което наричаш електрогравитация?
Това, че при лифтерите идеята е тягата да е вертикална според мен не значи, че има разлика в принципа. В този случай ако разликата е само изолация на проводника може би това не е най-същественото?
Друг важен момент е измерването с колко вата мощност се получава тяга за преместване на един грам. Вероятно ако се направи тестова установка на магнитно лагеруване вместо окачено на конец би било по-лесно да се изследва тягата.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2017, 05:35:37 pm »
При лифтерите тягата не е вертикална а според както насочиш двигателя. Същото и при лентата с кабел. Мисля че идеалния вариант е да съчетая двата варианта но и при двата принципа е почти един и същ но мисля че има и разлика.  Имам електронна теглилка така че потенциално мога да измеря разхода на енергия но като цяло е нищожен. При "лентовия електрогравитационен  двигател" при подходящ кабел разхода на енергия като загуби от разряд и йони може да е нищожен.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2017, 10:22:43 pm »
Експериментите от днес с тестване и без йонен вятър чрез дим. Откъдето и да го подавам дима той отива и се привлича към електрогравитационния образец и излиза директно нагоре.  ;) 

https://www.youtube.com/watch?v=rUr9mkVVpF0

https://www.youtube.com/watch?v=6441IGwDwec

https://www.youtube.com/watch?v=kh1LtNh6u3c

https://www.youtube.com/watch?v=I3xRUflewX0&t=200s

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2017, 11:32:55 pm »
От тези морски свинчета да не излезе някоя малка годзилка след толкова облъчване:)))

Поздравления за работата!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2017, 02:03:51 am »
ето една интересна статия, във която ясно е посочено, че за задвижване на НЛО-то се използва електрогравитационния принцип на лифтера по Т Т Браун, но с важната и същественна разлика, че се използва твърд диелектрик за кондензаторната банка и т. н. Конфигурацията на кондензаторната банка напомня на тази от патента на Хектор Серано, която се използва в НЛО-то на Боб Лазар, и важно е да се отбележи, че тук става въпрос за апарат със тегло десетки тонове!
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 02:32:35 am от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2017, 03:21:19 am »
и едно видео със Джес Фрич, където той разяснява интересни моменти по този въпрос

<a href="https://www.youtube.com/v/VXRa-S0xCxI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/VXRa-S0xCxI</a>

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2017, 08:55:38 pm »
Теофилиус, следващата стъпка е да опиташ добавяне на втори диелектрик с различна К :) Ти вече имаш готова тестова установка и лесно можеш да надграждаш. Примерно гравитатора на Серано тежи цели 268гр., а се врътка доста добре при положение, че включва два диелектрика с различна К - въздух и пореста пластмаса.

Аз също си поръчах ВН ВЧ диоди (40бр. 20kV/20mA/100ns) за изработка на компактен и мощен умножител, понеже текущият ми е много обемист и неудобен за работа.
В момента събирам стъклени тръбички от изгорели крушки да тествам нещо, което ми хрумна от един от линковете на locco (http://amasci.com/freenrg/morton1.html), а именно излъчване на репулсивни вълни от стъклена тръбичка, през която преминава разряд. Има голяма вероятност при такава постановка да имаме генериране и излъчване на микровълни в диапазона, при който възникват репулсивни или атрактивни взаимодействия спрямо материята.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2017, 10:02:10 pm »
Разбирам те. Ще пробвам с два и три диелектрика с различна диелектрична проницаемост. При последните ми постановки с кабела от ТХО който използвах вътре в него има два различни материала и със сигурност с различна проницаемост.  Направи ми впечатление че резултата е най-добър в сравнение с други видове кабел които тествам. До неотдавна мислех че за максимален резултат проводника в кабела трябва да е колкото може по тънък но се убеждавам че не е обезателно. Всъщност утре ще взема да тествам с дебел проводник ей така заради идеята. Значи оформят се два модела които са с максимална ефективност. Единия е добре познатия ни лифтер с йонен вятър а другия е подобно на лифтер но с кабел плътно до алуминиевата лента.  И при двата ефективността ще се повиши с повишаване на напрежението. Недостатъка при традиционния лифтер е че при някакво по високо напрежение например 200 КВ разрядите и загубите от йонни разряди може да станат твърде големи. При летателен апарат винаги ще има голяма вероятност от разряд и дъга което ще предизвиква срив във ефективността. Там влажността на атмосферата, плътността на въздуха и куп неща винаги ще оказват голямо влияние и разлики в ефективността.  Все пак мисля че може да се ползва но ще е по-труден за контрол при по-високи напрежение. Експериментите ще покажат. При кабелния вариант ще може да работи и при 500Кв без разряди, дъги и ще е много по-безопасен във всяко отношение а пък ефективността също ще скочи. Има какво да се тества и отработи. Утре ще гледам да направя тест във вода, което ще ми е любопитно как ще се държи и разбира се веднага ще го снимам :)  Може ли линк към опита на Серано който казваш за двата диелектрика ?  За опита ти с репулсивни вълни ще е интересна възможността за взаимодействие с ефира като отблъскване ако на изхода вълната отива във сфера и ако това нещо виси на въртележка като моята току виж се получило задвижване.  Все едно имаш реактивен двигател на който дюзата е свързана с затворен обем. МММ може и аз да пробвам нещо такова. :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #28 -: Ноември 13, 2017, 10:20:31 pm »
Всъщност видях опита на Серано. Интересно защо дисковете са нарязани на сектори а не са цели парчета. Кво пък - може още утре да го пробвам...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2017, 10:53:56 pm »
Определено си мисля, че има хляб в идеята със стъклените тръбички. Дори и да са по-дълги, искра лесно ще прескочи през цялата им дължина, понеже въздухът вътре е статичен и се йонизира много по-лесно, съответно изискванията за високо напрежение намаляват. След като се запознах с експериментът на Morton, веднага ми се заформи идея за усъвършенстване - подреждаме множество стъклени тръбички една до друга в пакет, като от едната им страна долепяме електрод метална плоскост, а от другата също метална плоскост, но с дупки там където контактува с тръбичките, за да могат да излъчват. Електродите се захранват с HV DC и при прескачане на искра през всяка от тъбичките трябва да се получи доста интензивно сборно лъчение. Тук виждам тънкост - искрите през всички тръбички трябва да прескачат едновременно, за да имаме синхронизация. Това може да се постигне с добавяне на къси и остри електроди с еднаква дължина (примерно кабърчета) към плътния електрод (без дупки) и съответно да влизат малко навътре в тръбичките, като по този начин също ще се подсигури прескачане на разряда в тръбичката, а не по външните й стени.

Тази конструкция направо си заприличва на строежа на бръмбаровите надкрилки :)
Перфорираната излъчваща микровълни част може да се покрие с изолиращ пластмасов лист, като по този начин допълнително се ограничава обмена на въздух в тръбичките и така йонизацията на вътрешността им още повече се улеснява. Лъчението ще прониква без проблем през изолацията.
За ефективност и тяга можем само да гадаем, но след като авторът казва, че една излъчваща тръбичка е в състояние да разпилее късчета хартия, то сбор от 20-30 или повече, би трябвало да окаже сериозен кинетичен ефект.
При такава конфигурация (заради многократни отражения от стъклото) имам чувството, че възникват и други по-фини (ефирни) лъчения, които оказват основното влияние, но засега няма да задълбавам в това нещо.

Ето го гравитаторът на Серано, репликиран от Ж. Наудин: http://lifters.online.fr/lifters/act/html/sfptv1fr.htm