Автор Тема: Re: Eлектрогравитация  (Прочетена 66812 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Eлектрогравитация
« -: Ноември 07, 2017, 03:44:40 pm »
Не намерих тема за електрогравитацията за това пускам тук последните ми два клипа от днес с положителни резултати с електрогравитация. Във видеата съм дал обяснения: 

https://www.youtube.com/watch?v=siGFFuYMclA

https://www.youtube.com/watch?v=H3Xikygqe0Q

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2017, 10:51:26 pm »
Изгледах видеата, но нещо не схващам каде тук е гравитацията. Виждам демонстрация на сила която в случая действа перпендикулярно на вектора на земното привличане. Със коя гравитация си взаимодейства устройството за да се завърти? Със земната очевидно не взаимодейства.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2017, 11:35:52 pm »
Думата "електрогравитация" е условно понятие в случая за не реактивна двигателна сила или принцип без използване на гориво и се в тоя ред на понятия. Експериментите ми са не директно противопоставяне на земната гравитация а перпендникулярно тъй като тук експериментирам с малки напрежения и сили и целта ми е по-скоро да имам положителен резултат на движение в пространството и да го регистрирам колкото и да е нищожен, а за вертикална тяга това е друг етап в който параметрите и конструкциите ще са подобрени. По тази причина целия експеримент виси на тънка корда а управлението е безжично за да е всичко максимално чувствително и дори при нищожна тяга да имам движение. С такава чувствителна въртележка спокойно мога да експериментирам и с ЕМ ДРАЙВ но идеите ми са нещо по ефективно.
  В случая моделите на експериментиране са наподобяващи лифтера с тази разлика че тънкия проводник е вътре във алуминиевата лента но е несиметрично разположен в нея. По ефективно е ако тънкия проводник е отвън и плътно до лентата. Единия от моделите не е изолиран от околния въздух, което предполага частичен йонен вятър но не обезателно. При другия вариант модела е изцяло изолиран. Имам идея и за по-добър експеримент в който конструкцията ще е още по-добре изолирана но и по-ефективна да създава тяга. Експериментите ми са от една страна да съм сигурен че определен принцип ще работи и във вакуум - тоест в космически условия. Другото е оптимизация на съчетанието от форми и симетрия за максимална тяга. Разбира се мога и ще проведа опити и във вакуум но засега това правя. Ще направя и опит във вода което ще е интересно за мен. Когато имам оптималния вариант като дизайн и ефективност ще повиша параметрите на захранването и моделите така че вертикалната тяга да е достатъчна да вдига собственото му тегло + полезен товар и така продължаваме напред но и нагоре :) .

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2017, 12:49:21 am »
От всички комбинации на проводниците за сега коя дава най-голяма тяга?
Правил ли си проверки ако са разположени под ъгъл проводниците,  има ли разлики?

За опита във вода - това с напълно изолирани проводници ли?
Разрядите биха ли създавали във водата някакви допълнителни ефекти, може би ще трябва и тестовата постановка за водата да е различна, с по-малка площ, да се ограничи  съпротивлението и др.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2017, 12:59:45 am »
Имам още няколко варианта да изпитам. За във вода всичко ще е изолирано но ще наподобява лифтера. Тънкия проводник ще е в шлаух плътно до алуминиевата лента. Под ъгъл става и такава е третата постановка но те са по-маломощни и там идеята е изобщо да изключа йонния вятър и да зная че ще работи и във вакуум. Също ми дава и определено теоретично обяснение за принципа. Още малко ще поекспериментирам и ще съм наясно за оптималния вариант.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2017, 09:15:18 am »
Теофилиус, ако имаш някое нео-магнитче, опитай да го добавиш към постановката (примерно между двата електрода), така че да имаме влияние и на силно магнитно поле, освен на ВН. Не съм сигурен какъв ще бъде резултата (на този етап времето ми е кът за разни опити), но има шанс да се получи добро взаимодействие и евентуално увеличаване на тягата на принципа на електро- и магнитохидродинамичните двигатели.

X_name41, концепцията изглежда добра, имаш ли практически опит с такава конструкция? В този си вид кондензатора ми изглежда напълно симетричен. Твърдият диелектрик е изключително важен - колкото по-висока К има - толкова по-добре.
Ще бъде интересно да се опита с диелектрик кварц, току-виж се проявил ефектът на Ковски и Фрост при тези високи честоти и мощности.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2017, 10:23:13 am »
Имам неодимови магнити и ще опитам днес. А това е третия опит от снощи при който ефекта на двигателна сила е минимален но не съм и очаквал много, а модела е допълнително във плик :) за да изключа йонния вятър. За днес също съм планирал интересни и по различни експерименти така че очаквайте видео.
https://www.youtube.com/watch?v=Fn4qK_lMbWU  Между другото направил съм и страница-група във фейсбук по темата ANTIGRAVITY BG  където също пускам клиповете на експериментите които правя. Поръчах от БКС :) - Братския Китайски Съюз генераторче за около 400 000 волта. Колко ще отговаря  е друг въпрос но също и трафчета за високо на които лесно ще поставям генераторче и ще видим как ще дойде за едни по добри резултати.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2017, 10:29:17 pm »
Експериментите с положителни резултати от днес: https://www.youtube.com/watch?v=uO3lOcNFWlY
https://www.youtube.com/watch?v=pOB100qjBFY

Имам още един по-различен опит но имам затруднения с качването така че навярно утре ще успея.

Интересен е и сравнително впечатляващ е опита ми с несиметричен плосък кондензатор като от едната страна е алуминиево фолио а от другата е метална мрежа. Независимо от полярността винаги се движи в посоката на мрежата.

При положение че ефира-вакуума има диелектрични свойства, тоест може да се поляризира и второ - привлича обекти с електрически заряд,(заряди) то при несиметричен плосък кондензатор, както и при лифтер електрода с по-интензивно излъчване на електрическо поле се привлича от околния ефир. Откъм широкия електрод полето е компенсирано като затворено между двата електрода. Движението е в посока на максимално поле между електрода-тънкия проводник и ефира. При симетричен кондензатор движението е в посока + тъй като ефира има слаб отрицателен заряд-потенциал, вероятно получаван от земята която е с отрицателен заряд но не е обезателно да е точно тази причина. ...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2017, 11:31:52 am »
Това е експеримента ми от снощи който имах затруднения с качването му : https://www.youtube.com/watch?v=CApK0jgNQOo
   Принципа е сходен на лифтера но вместо тънък открит проводник на разстояние зависещо от пробивното напрежение във въздуха използвам изолиран кабел плътно до алуминиевата лента. Считам че това е една от най-добрите концепции за вариант който работи във всякаква среда, като вакуум, въздух и вода. Малко ще го оптимизирам и ще направя прототип за двигател на електрогравитационния дрон който целя да реализирам. Имам още някои концепции да тествам и тогава ще преценя кое е най-доброто решение. За работа във въздушна и след това в космическа-вакуумна среда най-вероятно ще имам съчетание от две концепции но сходен принцип. За въздушна среда най-ефективен е лифтер с йонен вятър а в космическа среда този който е на горното видео.  При излитане на такъв дрон и двата двигателя ще работят едновременно но максималната ефективност ще е на този който създава йонен вятър а в космическа среда ще е обратното.  Е имам да изпитам още някои варианти като се надявам за по-добри резултати от всичко досега но ще видим.
   При Боб Лазар и при Жан Наудин принципите са различни но може и да има нещо общо. Симетричния кондензатор е от полза единствено за демонстрация че принципа работи и за обяснение на теорията относно това че околното пространство има слаб електроотрицателен заряд. Използването на променливо напрежение при лифтер отслабва двигателната сила тъй като максималната ефективност зависи от това да имаме постоянно във времето привличане на тънкия електрод към ефира в посока на движението(полета). При други принципи и варианти вероятно променливо напрежение и използване на резонанс може би ще е по-ефективно от принципа на лифтера.  Бих го тествал при плоския несиметричен кондензатор с мрежа - електрод и фолио-електрод.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2017, 08:20:51 pm »
  ефектът на Ковски и Фрост при тези високи честоти и мощности.

Относно този ефект и други неща, които си превел на твоя форум си мислех, че може би не е толкова трудно да се тестват с повтаряеми опити - осветяването на фотоплака през дебело стъкло, движението на топчето под стъклено покритие, ефекта на Ковски и др.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2017, 09:18:22 pm »
Привет GreenHulk,
Така е, повечето от твърденията на J. Cater са сравнително лесно проверяеми. Мен най-много ме съблазнява опитът с многократни отражения от наелектризирани метални огледала, при което свойствата на светлината се изменят (тя става пренаситена с меки частици) и изходящият лъч реагира бурно с материята, като проявените ефекти зависят от преобладаващата дължина на вълната. Тук трудната задача е изработка на метални огледала с максимална степен на отражаемост.

За експериментът на Ковски и Фрост сега ми хрумна една много лесна проверка поне на първо време. Взема се един по-едър кварцов кристал и първо се измерва теглото му на електронна везна. След това се поставя в чаша или буркан, залива се догоре с вода и се внася в микровълнова фурна докато водата се загрее. След това кристалът бързо се вади и подсушава, и се мери отново на везната за отчитане на евентуални флуктуации в теглото.
Опитът може да се повтори и във вариант кристалът да е до чашата с вода, вместо в нея.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2017, 05:17:08 pm »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=u6WtI0TMHX0  Пореден положителен опит :) за насърчение на практиците и размишление на теоретиците

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2017, 10:40:39 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=rV92QymyPYY   Електро-гравитационна клетка - 1 вариант.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2017, 06:39:43 pm »
teofilius
Ти пушач ли си? Ако си пушач запли дна цигара преди старта на устройството и я постави някъде под нега тка че дима и да обхожда клетката  най добре мъничко напред в посоката на въртене. От реакцията на дима при старта ще се разбере има ли йонен вятър и каква е заслугата му за завижването на клетката. Ако няма такъв дима ще последва клетката напред, Ако има вятър той ще издуха дима назад.
Ще се радвам да го видя на клип.
П.П. Ако  си непушач като мен запали нещо друго, сега е есен, сухи листа колкото искаш.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2017, 12:21:34 am »
Не съм пушач. :)  Правил съм преди подобни опити с дим. Не е проблем  - пак ще направя и то още по-показателни.  Иначе при някои от опитите има йонен вятър при други няма. Като цяло лифтера създава йонен вятър но работи и във вакуум но по-слабо ефективно. Тези които се опитват да докажат че не работи във вакуум обикновено "се опитват да го издигнат вертикално" а в този случай тягата не е достатъча. Все пак има други варианти които при съответното подобрение еднакво ще работят и във вакуум като ще могат да вдигнат и собственото си тегло. Скоро ще направя и демонстрация във вакуум. По настоящем тествам различни варианти с цел да установя максимално ефективния и тогава също и да го оптимизирам. Вече имам определена ориентация но искам още няколко идеи да тествам а очаквам до седмица две да пристигнат високоволтовите трафчета от БК - :) братския Китай :)  и при вариант от две последователно свързани ВВ трафчета и с изправено напрежение мисля че при минимално тегло ще имам едно чисто 150-200 Кило-волта и тогава може да спретна и апарат с дистанционно който сам да си вдига теглото в най-лошия случай с йонен вятър в добавка но защо да го отхвърляме. А надявам се и без йонен вятър да постигна достатъчно тяга. Другото да речем че летателния апарат има крила които представляват електрогравитационни клетки и донякъде наподобява изтребител в крилата. Идеята е че по-лесно ще набере огромна скорост и ще излети ако излита под ъгъл спрямо хоризонтала като самолет-изтребител отколкото като ракета директно нагоре. При положение че целта ми е да го пратя в космоса мисля че ако до 15-20 километра височина мога да разчитам на йонен вятър , което означава голяма тяга а след това имам електрогравитация независеща от средата но да речем с 1/3 от тягата при наличие на йонен вятър , ако докато се вдигне на 20 километра височина набере нужната първа космическа 7,9 Км/сек. след това няма да ми е нужен йонен вятър за да имам достатъчно тяга за да стигне до космоса.  За този тип двигателни системи на принципа на електрогравитацията с използване на несиметрични кондензатори мисля че оптималния вариант е съчетание от йонен вятър + електрогравитация. Пък на някакъв етап йонния вятър може вече да се окаже излишен но за сега е от полза.

Ето и клиповете от днешните опити :)

https://www.youtube.com/watch?v=fiyktQeejuY

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=ixX8zDRMrk0

https://www.youtube.com/watch?v=wM2Ug3jg1w0

https://www.youtube.com/watch?v=0I-Zj1VXCXU