Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Трабант електро

<< < (2/9) > >>

pikaso906:
Тъпи комунистически висшистчета и пра-стари инженерчета. Гледайте клипа на американеца, със сметки и тестове е доказл това което знам от 15 години, има доблестта да ме спомене. Казах му какви резултати ще има преди да се захване с тестовете. А сега си скъсайте дипломките незначителни и оставете хората които не разбират от физични закони, да правят живота ви по-лек. Споменат съм от 11-та минута натам.

https://youtu.be/tEPBdztGMdI  Да се знае как поредно българско изобретение ще иде при американците, защото вие всичко си знаете!

juliang ТИ СИ СРАМ ЗА ТОЗИ БРАНШ! Дано и ти научиш нещо... в което се съмнявам.

dmitarp:
Караш си колата и си имаш парички, браво на вас

juliang:

--- Цитат на: pikaso906 в Април 19, 2021, 10:56:10 am ---juliang ТИ СИ СРАМ ЗА ТОЗИ БРАНШ! Дано и ти научиш нещо... в което се съмнявам.

--- Край на цитат ---
Pikaso, ти си срам за българското образование, пич... ако изобщо имаш някакво образование...

epwpixieq-1:

--- Цитат на: pikaso906 в Април 19, 2021, 10:56:10 am ---Тъпи комунистически висшистчета и пра-стари инженерчета.
...
juliang ТИ СИ СРАМ ЗА ТОЗИ БРАНШ! Дано и ти научиш нещо... в което се съмнявам.

--- Край на цитат ---
pikaso906, начина по който се отнасяте с колегите е неправилен, независимо колко си мислите че са неспособни са да разберат това което представяте. Тези ви изказвания, само могат да отблъснат който и да е от идеите които искате да обясните,  а това определено не помага на това което искате да представите, нали?

--- Цитат на: pikaso906 в Април 19, 2021, 10:56:10 am --- Гледайте клипа на американеца, със сметки и тестове е доказл това което знам от 15 години, има доблестта да ме спомене. Казах му какви резултати ще има преди да се захване с тестовете.

--- Край на цитат ---
Не е въпрос на доблест във споменаването на това което вие сте му изпратили, а въпрос на култура! Надявам се да направите разлика (както и всички колеги разбира се). Човека нормално споменава първоизточници на информация, както натурално прави всеки един добър изследовател, това е въпрос на респект, за труда на хората, а не на доблест! При положение че попаднете на мой коментари във форума ще видите че в много от тях защитавам тази теза (за споменаване на първоизточници на информация та даже и от преди 100-200 години), която за съжаление, някак си изобщо не е разпространена във форума.

--- Цитат на: pikaso906 в Април 19, 2021, 10:56:10 am ---Да се знае как поредно българско изобретение ще иде при американците, защото вие всичко си знаете!

--- Край на цитат ---
Тук показвате същата игонрираност в която обвинявате другите: http://www.weirduniverse.net/blog/comments/windmill_car
При положение че не разбирате тази тип снимки (което значи че е имало прототип), която малко изглежда като карикатура, са били на страниците на списанията в САЩ през 1920-1930 години, така че да коментирате за "поредно българско изобретение" може би трябва да добавите, че хората са мислели за това преди 100 години :). Което всъщност е нормално понеже от зората на автомобилната индустрия, хората знаят че въздуха има съпротивление, и не мисля че вие сте единствения който се е сетил за това.

Сега нещо конструктивно по вашето изобретение, помислете си как така може да се направи че колата да има по-малко флуидно (въздушно) съпротивление когато има определен тип флуидна турбина на борда. Не е това което вие сте показали с трабанта, понеже когато сте го правили, не сте се замисляли за конструктивна промяна на купето на автомобила. При положение че ви е интересно във форума имаме цяла тема с дискусии точно в това направление. (при интерес мога да издълбая линкове).

--- Цитат на: juliang в Април 19, 2021, 02:04:59 pm ---Pikaso, ти си срам за българското образование, пич... ако изобщо имаш някакво образование...

--- Край на цитат ---
juliang, дайте да оставим образованието на страна, понеже много физици, които ние споменаваме на страниците на форума са нямали формално образование (особено българско  ;D) , но това не им е пречило да оставят своя отпечатък във историята на науката, така че ние да ги цитираме на страниците на форума. Те са имали натурална интелигентност и търсещ дух ( natural curiosity ), и това е което е важно във физиката и в инжинерните науки, а не повторяемостта като папагал, разбрано или неразбрано, на нещо напъткано в главата.

montanar:
Аз ли нещо не съм в ред или някой друг?  ::)
Имаме да речем автомобил който за да го движим влагаме енергия.
Ефективността на движението му се определя от съпротивлението което оказва средата в която се движи тоест съпротивлението от колелата и аеродинамичното съпротивление.
Тоест за да се движим максимално ефективно трябва да минимизираме тези съпротивления.
В случая обаче се прави точно обратното - слагаме една перка и образуваме съпротилвение от което снемаме енергия.
Е да ОК - ама за да снемем енергия трябва да вложим такава - нали така?
А ако изхождаме от ефективността на въздушна та перка излиза че влагаме някаква енергия и взимаме в най добрия случай 1/4 от вложената.
Къде сбърках?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия