Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Трабант електро

<< < (8/9) > >>

Радико:

--- Цитат на: svetlio760 в Април 30, 2021, 07:37:52 pm ---Не отчиташ КПД на ДВГ! Харчиш много по- малко бенз ако караш по редуващи се баир и нанадолнище, където нанадолнището го пускаш по инерция.  Тук е същото.

--- Край на цитат ---
Не Светльо не е същото само изглежда, че е същото като гледал нещата отдалеко. Отблизо са много много различни. Толкова различни, че това "начинание" се явява пълно безумие.

svetlio760:
Предвид на това, че редуващите баир и нанадолнище съм го проверил лично, колко по- различно е тук?

MTM:
Не забравяйте и алтернатора на ДВГ. Особено карането на фарове, качва и разхода на гориво. Добре проектирана перка, ще има съпротивлението на алтернатора. Но ще захранва отделния акумулатор за осветлението и други консуматори по купето. Но СЕ няма да има.
 Естествено по баира надолу, добре дошло.

Радико:

--- Цитат на: svetlio760 в Май 02, 2021, 05:29:43 pm ---Предвид на това, че редуващите баир и нанадолнище съм го проверил лично, колко по- различно е тук?

--- Край на цитат ---
Проверил си го, и аз съм го проверил, така е. Обаче си проверил само един факт без да изследваш обстойно причините пораждащи този факт. Ако ги разгледаш ще видиш, че това с перката е пълна глупост нямаща нищо общо със редуването на изкачвания и спускания ПРЕОДОЛЯВАНИ СЪС ДВГ.

montanar:
Ммммм да перката и отделната батерия са отлично решение......
Да изброим какво допълнително трябва за да се реализира .....
Разбира се трябва ни перка - трябва ни конструкция де да държи тая перка заедно с алтернатора - трябва ни отделен акумулатор - отделно окабеляване и управление - да не забравяме че перката ако не се прибира е постоянен статичен товар върху аеродинамиката - ..... сигурно съм пропуснал поне още толкова нужни неща за реализацията на подобна идея - и да не забравя най важното - а то е че нямаме вариант за почти 100% зацепване - демек поради слабото зацепване на перката за въздуха не ми се мисли колко 5% ще взима от всичката енергия с която ще забавя талигата ......

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия