Автор Тема: Защо се затопля климата  (Прочетена 64849 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #105 -: Ноември 30, 2019, 09:16:18 am »
Както казва един приятел: Трудните времена създават качествени хора. Качествените хора с времето правят трудните времена лесни. Лесните времена обаче, създават некачествени хора. А некачествените хора с времето и грешките си неминуемо правят лесните времена трудни...

Та имайте предвид, че живеем в изключително лесни времена, може би най-лесните в историята на човечеството, където само 5 до 10% от хората произвеждат селскостопанска продукция и изхранват останалите 90-95%, а тези останали пък от своя страна са свободни да мислят, говорят и вършат каквито си искат глупости... Това обаче рано или късно ще ни излезе през носа...

(визирам най-вече разправията между krasias и epwpixieq-1)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #106 -: Ноември 30, 2019, 03:17:23 pm »

Та имайте предвид, че живеем в изключително лесни времена, може би най-лесните в историята на човечеството, където само 5 до 10% от хората произвеждат селскостопанска продукция и изхранват останалите 90-95%, а тези останали пък от своя страна са свободни да мислят, говорят и вършат каквито си искат глупости... Това обаче рано или късно ще ни излезе през носа...


Това изказване ме развесели. Не те познавам като човек и не знам как си изкарваш прехраната но, трябва да ти кажа че, съвременият човек(предимно западният) е толкова здраво надупен в хомота на индустриалната тирания че, просто се чудя как все още издържа, психически и физически на това робство. Явно, не се усеща в каква бездънна яма се е вкарал със цялата тази икономическа и финансова игра. Между другото в тази игра той, винаги ще е губещ и винаги ще бъде роб. Но, явно не го разбира(даже го карат да си мисли, че той е властелина и господаря на планетата)!? ;) ;) Което е жалко и плачевно, но такава е реалността, какво да се прави! Това е като един експеримент който гледах в нета. Взимат една жаба и първо я потапят във вряла вода, жабата изхвърча на секундата от казана(демек от индустриалната тирания), после същата тази жаба след като се по-успокой в период от няколко дена я слагат в казан със студена вода. Започват постепенно да загряват същият казан и наблюдават реакцията на жабата. В началото жабата се чувства добре, плува си в казана(значи работи) и даже се радва че намерила вода(среда за живот), постепенно водата се затопля и на жабата и става още по-комфортно(мисли че е намерила рая и се размечтава) но постепенно температурата на водата(жизнената среда) се покачва и жабата си мисли че това е "нормално" като продължава да стой във водата и не предприема нищо, накрая когато със сетни сили се усеща(идва и акъла) че това е капан вече е късно и скоропостижно умира във врящият вече казан(старчески дом или болница). Важното в случая е да се осъзнае кое играе ролята на отоплител, това са финикийските знаци.Тези инкрустирани с водни и цифрови символи мечтани хартиики са се превърнали в чудесен психолигически горивен материал който до такава степен са превзели съзнанието на хомоманиакус че, просто да им завидиш на матричните архитекти. За тези хартиики хомоманиакус е готов да отдава целият си живот и то без да се замисля за равностойността на сделката. Това е участта на съвременото човечество създало си собствен капан за самотормоз.  За това и популацията от основното население в тези западни държави се топи като пролетен сняг, защото къде от идиотщина, къде от незнание тези хора отдават цялата си жизннена сила и енергия за подържането на тази вампирска среда и всячески я подпомагат. Да думата е правилна, именно вампирска е тази среда защото не оставя йота жизннена сила за себепознание и  замисляне за естеството на живота и природата. Просто не се усещаме! Малко се отклоних от основната дискусия, ще ме извините! Но, така ги виждам нещата. Пък и това внася нов нюанс към темата за затоплянето на климата.
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 03:46:46 pm от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #107 -: Ноември 30, 2019, 05:18:32 pm »
Plcsoft
Твоето изказване е още по развеселяващо.
Горките предимно западни надупени човеци. Разказва им играта тав индустриална тирания, че и аз се насадих на пачи яйца тук у сред Германия. За миналия месец взех 2000 евро "4000 лева" заплата. Кажи ми как са да ги изпия тия пари като бирата е по 29 цента. Баси проблема от де ми дойде тоя акъл да дойда тука алкохолик да стана в тоя капиталистически хомот. Майко мила това са 6896 бири. Май ще трябва да си направя душ да се къпя с бира. И кат си помисля аз съм добре моята заплата е малка. А тия с по големите? Как живеят тия хора? Скотска работа.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #108 -: Ноември 30, 2019, 06:33:47 pm »
Plcsoft
Твоето изказване е още по развеселяващо.
Горките предимно западни надупени човеци. Разказва им играта тав индустриална тирания, че и аз се насадих на пачи яйца тук у сред Германия. За миналия месец взех 2000 евро "4000 лева" заплата. Кажи ми как са да ги изпия тия пари като бирата е по 29 цента. Баси проблема от де ми дойде тоя акъл да дойда тука алкохолик да стана в тоя капиталистически хомот. Майко мила това са 6896 бири. Май ще трябва да си направя душ да се къпя с бира. И кат си помисля аз съм добре моята заплата е малка. А тия с по големите? Как живеят тия хора? Скотска работа.

 :) :) :) Кой в каквото е свикнал в това ги мери Радико.Ти го мериш в алкохол аз го меря в свободно време и още нещо........... Я кажи с какъв напън ги изкарваш тези четири хилядарки, щом мечтаеш само за това, как да се напоркаш с бира, след работа.(не искам да съм саркастичен, но питам профилактично) Май въобще не си разбрал замисъла на писанието ми!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #109 -: Ноември 30, 2019, 06:57:54 pm »
:) :) :) Кой в каквото е свикнал в това ги мери Радико.Ти го мериш в алкохол аз го меря в свободно време и още нещо........... Я кажи с какъв напън ги изкарваш тези четири хилядарки, щом мечтаеш само за това, как да се напоркаш с бира, след работа.(не искам да съм саркастичен, но питам профилактично) Май въобще не си разбрал замисъла на писанието ми!!!
plcsoft , подкрепям напълно разсъжденията ти.
Времето е най-ценния ресурс с който разполагаме в тоя живот, после е здравето и после всичко останало.Ако си здрав, а ти е малък ресурса време, значи си умрял. Ако си болен, но ти е отредено или пък си си спечелил 90 г. земно време, по-добре - само принципно онагледявам "времето" колко струва то.

Ако целия ти живот минава в работа и почти нямаш време да правиш любимите си неща, примерно да упражняваш хобитата си или нещо друго, при всеки е различно, кел файда, че заплатата ти била с много нули? Оня с малкото нули има по-голяма ценност от теб - време да си "чеше пъпа" г'ат си иска и е отпочинал и психиката му е отпочинала и ще има време и да твори, не да работи - работят робите, човек Господ го е създал да твори, но е принуден да работи, защото няма пари да се издържа.

Питай уважаемия Радико, кога ще си купи в Германия недвижим имот с неговата мизерна заплата, която ще му стига там само да екзистира, не да живее, ще си купува бира само от магазина, не в заведение на центъра и ще си купува най-евтината храна от супермаркет за бедняци, не от ония дето имат пари да живеят.

После му кажи да си харчи парите в Германия, та да видим докъде ще му стегнат, не да ги мери с най-евтиния, незначителен и бих казал ненужен продукт. Питай го, дава ли си сметка, че цената на мижавата му заплата струва и бекярско съжителство с пръчове, раздяла със семейството и близките хора и т.н. Питай го и, нали уж вече е много хубаво в България, нали има свобода, пазарна икономика, защо му е да ходи в Германия и кога ще стане така, че и в България да взима по 2 000 евро?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #110 -: Ноември 30, 2019, 06:59:57 pm »
plcsoft както и да ги изкара са си 6896 бири :)
В България и да крадеш трудно ш ги хванеш толко бири.
В интерес на истината има имоти по около 70-100К евра - не е чак толкова черно колкото го изкарвате - мога да го докажа утре като мина покрай мястото де се предлагат.

Ае да го сметнем - една нормална заплата от 3К евра за колко време ш го изплатиш и едни 0.7К левчета за колко ш плащаш български имот - като разхода за съществуване на мен лично ми около 0.3К ;)
Като обикновено тия неща са семейно начинание......

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #111 -: Ноември 30, 2019, 07:18:04 pm »
Има и за 20-30 хил. евра, но в квартал на мангасарян, където бледолик няма да видиш. Тия по 70-100 ще са в някое село или градче, дето няма никаква работа. Имам познати германци, подробно са ми разказвали за какво иде реч.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #112 -: Ноември 30, 2019, 07:35:25 pm »
Само де са в Берлин - и то не на майната си :) - тия дни ще докажа като мина покрай брокерите.
Но е важен приципа - полагаш труд получаваш възнаграждение - цената на труда тук е съвсем различна спрямо милата ни родина - жалко е но е така.
Иначе спор няма - бачка се здраво и качествено най малко щото мотивацията е адекватна.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #113 -: Ноември 30, 2019, 07:44:12 pm »
plcsoft , подкрепям напълно разсъжденията ти.
Времето е най-ценния ресурс с който разполагаме в тоя живот, после е здравето и после всичко останало.Ако си здрав, а ти е малък ресурса време, значи си умрял. Ако си болен, но ти е отредено или пък си си спечелил 90 г. земно време, по-добре - само принципно онагледявам "времето" колко струва то.

Ако целия ти живот минава в работа и почти нямаш време да правиш любимите си неща, примерно да упражняваш хобитата си или нещо друго, при всеки е различно, кел файда, че заплатата ти била с много нули? Оня с малкото нули има по-голяма ценност от теб - време да си "чеше пъпа" г'ат си иска и е отпочинал и психиката му е отпочинала и ще има време и да твори, не да работи - работят робите, човек Господ го е създал да твори, но е принуден да работи, защото няма пари да се издържа.

Питай уважаемия Радико, кога ще си купи в Германия недвижим имот с неговата мизерна заплата, която ще му стига там само да екзистира, не да живее, ще си купува бира само от магазина, не в заведение на центъра и ще си купува най-евтината храна от супермаркет за бедняци, не от ония дето имат пари да живеят.

После му кажи да си харчи парите в Германия, та да видим докъде ще му стегнат, не да ги мери с най-евтиния, незначителен и бих казал ненужен продукт. Питай го, дава ли си сметка, че цената на мижавата му заплата струва и бекярско съжителство с пръчове, раздяла със семейството и близките хора и т.н. Питай го и, нали уж вече е много хубаво в България, нали има свобода, пазарна икономика, защо му е да ходи в Германия и кога ще стане така, че и в България да взима по 2 000 евро?

Е аз му спестих, тези въпроси от вежливост! Но пък ти ги зададе на място, право в десятката! Любопитно ми е какво ще отговори, като изтрезней!?   ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #114 -: Ноември 30, 2019, 07:52:31 pm »
От доста време гледам канала на един руснак, който живее 20 г. в Канада и САЩ. Изключително обстоятелствен, човек може да придобие реална представа за живота на запад. Самият той е около 50 -те вече, няма семейство, пропилял си е живота с надеждата да забогатее и сега споделя разочарованието си.

Подбрал съм едно видео в което показва много ясно живота на един канадец - средно заможен и една рускиня, която отива на запад и си мисли, ааахххх...колко "круто" е там  :D и в какво се превръща в очакванията си. Та който има интерес, нека го изгледа, няма да загуби времето си напразно:

https://www.youtube.com/watch?v=CWm7rgxWzoA

Разгледайте и другите му видеа. Той обяснява много приятно, приятен човек въобще.  :D

Ето още интересни, които си заслужават:
https://www.youtube.com/watch?v=i0GJuoe4BSQ&t=15s

https://www.youtube.com/watch?v=WYi-8uVPr8o&t=1280s

https://www.youtube.com/watch?v=6xlgeSvzCYw
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 08:17:15 pm от EDM electronics »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #115 -: Ноември 30, 2019, 09:18:44 pm »
Ужас!  :( :( Без да съм ходил в Америка или Канада съм си съставил правилно мнение за обществената тирания, там. Просто са  добре дресирани роби докато смъртта ги победи! И тука ни чака същото, нали стройм капитализма.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #116 -: Ноември 30, 2019, 09:28:44 pm »
Радико е бял човек,ще поживее година две и ще разбере сам какво му думате горе.
Преди дваисетина години в Барселона ме заговори един възрастен дядо.Добре облечен и явно богат човек.Не разбрах защо беше решил че говоря испански но как и да е.След,като разбра че съм Българин започна да си меля нещо  за Стойчков от ,което нищо не разбрах но кимах съгласително.По едно време тоз пич се спря и ми вика '
  -Ама ти не може да си българин'
Питам го
 -Що да не може?
А той ми вика
   -Вие българите сте чернокожи ,по-тъмни сте.
Обясних му разбира се ,че тези ,които е виждал са цигани и са много далеч от представата му за Българин.
  Та това са хората ,които представят България.
  Радико съвсем скоро ще се убеди сам,че живота там въобще не може да се сравни с живота тук.
Аз принципно харесвам Германия и най вече Холандия но не бих отишъл да живея там.За мен тази земя тук е свещенна и скоро ще го докажа.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #117 -: Ноември 30, 2019, 09:45:57 pm »
Без да съм ходил в Америка или Канада съм си съставил правилно мнение за обществената тирания, там. Просто са  добре дресирани роби докато смъртта ги победи! И тука ни чака същото, нали стройм капитализма.
plcsoft, хората са навсякъде овце, и на запад и на изток, и даже няма значение колко са умни или колко са научени ( което е различно от това колко сами са научили ). Много пъти съм казвал, способността да се мисли не се научава, тя е като дарба която развиваш ако имаш предпоставките.

Понеже имам дългогодишен опит от живота в САЩ (над 2 десетилетия, минавайки през тяхната университетска система, деже през докторска програма Ph.D., и през професионална реализиация като ръководещ, не голям, но технически много силен екип, за изграждане на разпръснати софтуерни системи), както някои по-досетливи колеги може би вече са осъзнали на база на информацията и познанията ми, мога да кажа че има много лоши неща така е, особено произлизащи от огромните индустрии, които са хванали системата като октоподи, но има и много добри, от страна на инициативност, спазване на закони, вежливост в отношенията, да зачиташ мнението на другите и да не обаждаш, да не пречиш на други хора, както и силен пионерски дух за решимост да се правят нови неща. Има много разтегливи мнения за, добри и лоши за САЩ. много от които са верни но има и много неверни неща които хората, които не са живели отвъд океана, не могат да осмислят за "смелия нов свят", както го наричат, и защо така е еволюирал исторически. Тук обаче не е тема за такава съвсем странична информация.

Добре е да се концентират коментарите върху темата, критики и поддръжки, а не да се хващаме за странични неща и така отиваме във абсолютно неадекватна посока на коментарите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #118 -: Ноември 30, 2019, 11:57:01 pm »
Е аз му спестих, тези въпроси от вежливост! Но пък ти ги зададе на място, право в десятката! Любопитно ми е какво ще отговори, като изтрезней!?   ;D

Отговарям веднага:
Мой приятел който е по отдавна тук в Германия От преди две години по точно, в момента преговаря да закупи къща която е с три стай гараж и малко дворче за 40000 евра. Или още една друга която е със повече стай  за 60000 евра. Което ще рече, че ако и аз и жена ми работиме тук за десет месеца изкарваме толкова пари но понеже ще трябват пари и за бира сметни ги 20 месеца. Това в милата ни родина ше го плащаш поне 20 години. За тези пари работя точно 8,1/2 часа на ден. Спокойно и достатъчно бавно за да изпипам внимателно и с любов всяко нещо което правя. Тук не се гледа с добро око на бързо свършената работа. Има ли други въпроси или да се връщаме към темата.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #119 -: Декември 01, 2019, 11:02:06 am »
Да къде си у германско?