Автор Тема: Защо се затопля климата  (Прочетена 64789 пъти)

fantom4e

  • Гост
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2019, 09:19:17 am »
Всички се фокусирате върху СО2то, а парниковите газове са доста, не ги пренебрегвайте!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2019, 09:42:02 am »
Парниковият ефект е доказан. Не всички слънчеви лъчи успяват да напуснат земята, а се отразяват многократно от атмосферата, защото тя е замърсена и така загряват много повече от иначе  ;). И не е необходимо да се правят частни задълбочени химически анализи, достатъчно е да си спомним какъв беше климата преди 30-40 г. Когато бях дете имахме дървени ваканции и не можехме да отидем на училище от преспи. Сега в нашия град сняг не вали, дори зимата! До вчера навън времето беше, като пролет. Не ни е умерен климата вече, а субтропичен. Кога у нас са виреели киви, маслини, мандарини /мой приятел си бере мандарините в хола, има си дърво/ и др. характерни за по-южните държави?

От друга страна тези, които наблюдават слънчевата активност забелязват, че тя намалява пропорционално на нашия парников ефект. Въпросът е, случайно ли е това? Т.е. някой, нещо прави така, че за да не изгорим в собствената си оранжерия, ни намалява силата на парното. Кой е той този, се пита във въпроса?

И пак опираме до извънземните  ;D, казвам го двояко, хем с ирония, хем с най-логичното обяснение.
Има доста документални филми по въпроса, свързани с телескопите които наблюдават постоянно слънцето, как НЛО влизат вътре в Слънцето и след известно време излиза от там. Т.е. нещо влиза в ядрения облак и плазма, остава цяло и невредимо, и пак излиза. Какво е това нещо?

За мен обяснението е, че извънземен разум се грижи на нашата планета да не падат, както астероиди, така и постоянно регулира силата на праното - играе ролята на термостат, за да не ни свари тук, докато ние се изпотрепиме за ресурсите на планетата, защото те драстично намаляват.

Само за рибните запаси ще ви кажа, че до края на ВСВ те са намалели на 60%, т.е. до 1945 г. Сега по мои груби преценки тези 60% са намалели с 2/3. По мои груби изчисления, до 20 г. рибите ще ги гледаме само на книга. Човека изби всички животни и по този начин нарушава екосистемата, която иначе се самоподдържа. Бъдещето никак няма да е розово. Ще има много роботи и джаджи, но вече започна с храната, утре с въздуха и водата, няма да можем да избягаме от пагубния ефект на средата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2019, 09:57:20 am »
Парникови ефекти и глобално затопляне е имало и през епохите на динозаврите, сигурно като са пърдели атмосферата се е преситила със въгледвуокис ;D после пък незнайно дошли и ледниковите епохи, те пък ставали от недостиг на въгледвуокис в атмосферата, понеже горите, и планктонът, го изконсумирвали ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2019, 01:15:24 pm »
Съвсем ясно и известно! 2/3 от горите са изчезнали от както н.в. (негово величество) ЧОВЕКЪТ е започнал да "действа"!! От същите дйствия 2019 г. ще бъде на върха по изсмукан нефт. Само това ли? Корпоративният интерес преди всичко! Човечеството се самоубива защото иска да консумира на всяка цена!
Иначе, дали Гълфстрийм ще си смени посоката, или пък ще спре, зависи само от "всевишният"!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2019, 02:57:31 pm »
Мисля, че Пиро Весо даде страхотен пример.
EDM ползваш готови клишета без много много да се замисляш под въздействие предполагам на макиавелевия принцип: една лъжа като я повториш сто пъти и става истина. Това сме го чували и чели хиляди пъти и го приемаме за истина.
А истината е, че е доказано затоплянето на климата без да е доказано, че причина за това е някакъв парников ефект.  Са за горите: исксм да ви обърна внимание, че изсичането на горите не означава намаляване на листната маса в съответното място даже напротив. Култивираните растения имат изкуствено форсиран жизнен цикъл и усвояват повече СО2 от дивите горски видове. Мисля че е съвсем очевидно, че парноков ефект няма, зспрашаване и замърсяването предизвикват охлаждане не затопляне и това се вижда ясно при всяко по сериозно вулканично изригване. Въпреки това климата се затопля, простичкия извод е че причината е в нещо друго. А какво друго остана неразгледано в цялата система, Слънцето разбира се. Толкова е просто и ДОКАЗАНО, но този факт не отърва на властимащите и ни заливат със лъжлива помия за да повярваме, че сме ВИНОВНИ. И да си изкупуваме кротко вината като волове. Да ама аз не съм кротък наивник не им вярвам защото мога да сметна колко е две по две и без да чета инструкции за пресмятането.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2019, 03:37:03 pm »
Цитат
А какво друго остана неразгледано в цялата система, Слънцето разбира се. Толкова е просто и ДОКАЗАНО, но този факт не отърва на властимащите и ни заливат със лъжлива помия за да повярваме, че сме ВИНОВНИ. И да си изкупуваме кротко вината като волове.

Според теб защо този факт не отърва на властимащите. Какво целят властимащите като прокарват една лъжа, според мен за пари прокарват лъжата, зелената енергия по скъпа ли е от традиционната. Ти как мислиш? :-\

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #21 -: Ноември 26, 2019, 04:21:39 pm »

EDM ползваш готови клишета без много много да се замисляш

Посочи, кои готови клишета ползвам?
Разсъждавам на глас, как навремето газих в преспи и нямахме климатик, а сега, ако не отида на Боровец сняг няма да видя на живо и климатик имам дори в колата. Кое е клишето?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #22 -: Ноември 26, 2019, 06:14:06 pm »
Посочи, кои готови клишета ползвам?
Разсъждавам на глас, как навремето газих в преспи и нямахме климатик, а сега, ако не отида на Боровец сняг няма да видя на живо и климатик имам дори в колата. Кое е клишето?

Липсата на снеговалеж не е аргумент че температурите са станали по високи.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #23 -: Ноември 26, 2019, 08:45:47 pm »
Извънземните си знаят работата. Увеличавайки една популация паралелно с това увеличават и времето за лятото им. Преди как  още в началото на октомври лед, слани че и сняг. Ама НЛО-та ще направят така, че когато популацията празнува тяхната нова година за десерт да ядат череши.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #24 -: Ноември 26, 2019, 10:33:12 pm »
Посочи, кои готови клишета ползвам?
Разсъждавам на глас, как навремето газих в преспи и нямахме климатик, а сега, ако не отида на Боровец сняг няма да видя на живо и климатик имам дори в колата. Кое е клишето?
Никой или поне аз не оспорвам факта, че има сериозно затопляне на климата. Лъжливото клише в случая е, че за това е виновно човечеството със неговите парнокови газове. В този ред на мисли се сещам, че понеже пръднята на говедата била огромен парников фактор, написано е в много сериозни издания.
Та защо не вземат да направят един паметник на Буфало Бил и да го обявят за благодетел на човечеството. Организирайки избиването на милиони бизони той е намалил глобалното затопляне даже е предизвикал малък ледников период. Абе герой.
Баси и смехорията ама така излиза прилагайки логиката на наглите "учени"
Това е много повече глобална пародия от колкото глобално затопляне.
 
Технократ питаш за какво е есичко това?
Ами десет милиарда от Фолксваген не ти ли се струват сериозна причина за разиграването на този фарс. За търговията с квоти "купони" за въглероден двуокис въобще не искам да говоря, нито зс това на кого се плащат тези пари. Кой продава правото да прави дадена държава СО2.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #25 -: Ноември 26, 2019, 10:42:44 pm »
Радико, човека е виновен за всичко, не са извънземните тия дето затоплят планетата.
Никога на земята не е имало такова свръхпроизводство, потребление и промишленост. Милиарди автомобили и заводи бълват, химия, изсичане на гори и т.н. Но аз спирам дотук, повече аргументи не са ми необходими. Който си мисли, че напротив атмосферата е по-пречистена сега отколкото преди 50 г. това си е негова работа, както си е негова работа на оня, който си мисли, че земята е плоска.  :D

Но има нещо по-важно тук за това какво си мислят някои колеги:
Те си мислят, че няма извънземни и не вярват, че дори има такива на земята, но аз - да Аз съм живото доказателство за това - извънземен  ;D. И защо е така ли? - ами не съм произлязъл от маймуна  ;D, не мога по нищо да се оприлича с маймуна  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2019, 11:27:02 pm »
Ами кво да ти кажа:
Тук в Германия сега атмосферата определено и очевидно е по чиста от това което беше в детските ми спомени от България.  И понеже както споменах по горе след като изригванията на вулканите предизвикват захлаждане със замърсяванрто то излиза, че проклетите чостофайници немците затоплят климата с чистият въздух. Са кога в една стая ще е по топло?
Когато прозореца е чист или когато върху стъклото има един пръст прах?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2019, 11:40:57 pm »
Вулкана, като изхвърли пепел, което предполага едри прахови частици и много нагъсто и дебел слой ще препятства проникването на слънчевите лъчи, това ще предизвика застудяване. Ако застанеш под бор, той прави най-дебела сянка, защото има много малки листа, но много на брой и слой. Ако застанеш под плътна бетонна стена - таван, няма да проникне и един слънчев лъч.

Ако застанеш обаче под един найлон в оранжерия, той също спира отчасти лъчите, но в много малък процент, по-важното е, че не ги пуска обратно да си отидат там откъдето са дошли.

Намираш ли разлика между двата примера с този, който даваш ти с вулканите?
Ако изригне Йелонстоун, ще настъпи люта зима на земята, сега обаче с фините прахови частици и вредните газове нещата стоят на обратно. Ако не беше така, нямаше да се приемат разни европейски норми за намаляване на емисиите по колите, тецове и т.н.

Германия и чист въздух...там не може яйце да падне от коли...

Сетих се за още един аргумент в подкрепа на моята теза:
Не помня, като малък да съм изгарял от слънцето, нямаше тогава и такива кремове. Днес, ако не си сложиш защитен крем, не само че ще изгориш, но и ще получиш рак на кожата - бенки. Слънцето изгаря безпощадно, защото ултравиолета не може да напусне земята, пречупва се от атмосферата, докато затихне - това е парниковия ефект.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2019, 11:59:05 pm »
Цитат
  Сетих се за още един аргумент в подкрепа на моята теза:
Не помня, като малък да съм изгарял от слънцето, нямаше тогава и такива кремове. Днес, ако не си сложиш защитен крем, не само че ще изгориш, но и ще получиш рак на кожата - бенки. Слънцето изгаря безпощадно, защото ултравиолета не може да напусне земята, пречупва се от атмосферата, докато затихне - това е парниковия ефект. 

Точно обратното е слънцето винаги е било с много по слабо УВ облъчване там където е мръсен въздуха. Сега се изгаря повече и по лесно въпреки по мръсния въздух защото слънчевата радиация се е повишила. Из основи се е повишила просто слънцето свети по силно.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Защо се затопля климата
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2019, 03:28:15 am »
Да наистина вече изглежда че тука в умерения пояс е по топло но причината не е парниковия ефект, просто тука сме на кантар и сме много зависими от ветровете и теченията. Ето сега зимата закъснява но го няма и северния вятър а именно той донася зимата тук, все още имат превес южните ветрове и течения. Северния вятър ще дойде по късно но за сметка на това и ще си отиде по късно, вече няколко години става така. И тази година пролетта беше студена и се затопли чак в началото на лятото, просто изведнъж дойдоха жегите защото до късна пролет непрекъснато духаше северния вятър. Има още едно интересно природно явление което ако действително имаше парников ефект би трябвало да изчезне, това е сланата. За нея са нужни поне три условия да е хладно, да няма вятър и дори слабо движение на въздуха и да няма облаци. Има ли облаци е невъзможно да падне слана, та ако имаше парников ефект щеше ли да има слана, а тази пролет имаше повече от десетина пъти а сега есента поне 7-8 пъти.