Животът- начин на употреба! > Екология

Защо се затопля климата

<< < (28/30) > >>

geordgeo:
Моето скромно мнение гласи, че човечеството като цяло има много голяма вина за промяна на микроклимата в отделни райони и дори цели страни (особено малките такива по площ), но за цялостен поглед върху планетата не ни достигат данни, не познаваме материята, върху която се води дебата. И в крайна сметка оставам с впечатлението, че цялата дандания с глобалното затопляне ще налее един много големи пари (най-вероятно трилиони) в някои много дълбоки джобове (корпорации и отделни фамилии), а резултата ще бъде нулев или много близко до нулата. Защото и други преди мен в мненията си изтъкват неоспоримия факт, че дори цяла Европа (в случая само ЕС, което определено не е цяла Европа, а само половината от нея, географски) да мине на безвъглеродна икономика, това няма как да предизвика чудо, при положение, че  най-големите световни замърсители дори не искат и да чуят за някакви ограничения. Самият факт, че темповете на изпомпване на нефт продължават да се увеличават ( а си спомням като дете през 70-те и 80-те години на 20-ти век как ни плашеха, че най-много до 2000-та година нефта ще свърши) показва, че замърсяването ще продължава още много дълги години, няма как да се избегне това. Никой (никоя държава) не иска да се връща назад в прогреса (направо да регресираме), а все още няма технология (или ако има е скрита дълбоко някъде), която да позволи окончателното ни освобождение от изкопаемите горива (нефт и въглища основно). А и конкретно аз клоня към някаква по-глобална, може би (и) космическа причина, която да причинява тези флуктуации в температурите на земната атмосфера - каква? Нямам си и на идея, чета всичко, което е интересно по тоя въпрос и те така ще си минат още не знам колко си години, преди нещо да се разбере по тоя въпрос (ако се разбере изобщо)...

epwpixieq-1:

--- Цитат на: krasias в Ноември 29, 2019, 10:39:54 pm ---А какво си мислиш че не виждам какво правиш ти самия, след хиляди години облагородяване и култивация на растенията които отглеждаме ти отново ги захвърляш там от където са дошли. Странно какво очакваш да се случи, освен инволюция нищо друго няма да се получи по твойте методи и начин на мислене.

--- Край на цитат ---
Никой не казва че растенията трябва да се захвърлят, но тези хиляди години "облагородяване" са години на растеж в изолация, само чрез симбиоза със останалата част на растителния свят тези култивирани растения ще могат да съществуват без необходимост за влагане на много допълнителна енергия и така даже ще бъдат много по-здрави и почвата със времето ще стане по-богата, понеже много повече разнообразен животински свят ще се развие в нея.

--- Цитат на: krasias в Ноември 29, 2019, 10:39:54 pm ---Знаеш ли агрономите орат и обработват почвата за да има повече реколта та да ядът и тия дето само висят на компютрите развиват разни велики теории които ако се приложат човечеството ще умре от глад.

--- Край на цитат ---
krasias, вие или сте наивен или не разбирате какво се представя като информация. Вашето изказване "агрономите орат и обработват почвата за да има повече реколта" е все едно да се каже че "докторите дават хапчета на хората за да са по-здрави". Агрономите правят това на което са научени, както правят 99.9% от хората, прилагане на познание без замисляне. Ако имахте възможност да разбирате Английски, и гледате лекцията към която дадох препратка, щяхте да разберете че човека които дава лекцията (същия този които работи на 6000 декара), е човек от които професорите по аграрните университети се учат (ако не са завладени от интересите на химическата индустрия за изкуствени наторители), тези професори са тези след това които преподават на агрономите за които вие говорите и пишат книги по агрономство.

Ето какво става със минералната част на почвата след дъжд, когато се прилага оране: https://www.youtube.com/watch?v=uUmIdq0D6-A&t=4261s 
всичките хранителни вещества се отмиват, понеже хумуса, основно гъбичните колонии са разрушени, от ултравиолетовите лъчи, и така почвата не може да задържа вода и изисква много повече поливане. Тоест цикъла на живот на природата е нарушен и затова е необходимо индустриално подпомагане на една изкуствено създадена, не във синхорн със природата, система.

--- Цитат на: krasias в Ноември 29, 2019, 10:39:54 pm ---Знаеш ли колко малко народ се занимава със земеделие а всички искат да ядът как ще решиш този проблем с твоя чисто дивашки метод.

--- Край на цитат ---
За ваша изненада имам престава, във САЩ са 1%, за ЕС е 4.2%. Тук обаче, не създавате правилния въпрос, понеже въпроса който трябва да се зададе е не колко хора, а колко енергия (изключваме слънчевата) е необходима за влагане при/прилагане в определен тип земеделие, за да се извлече единица продукция, само при задаване на такъв въпрос хората ще започват да разбират затова колко неефективно е земеделието което се основава на химическата индустрия за наторители  (като изобщо не говорим за качеството на минералите) и една от причините за това е точно обръщането на почвата.

EDM electronics:
epwpixieq-1, не съм копал с ямболска мотика повече от 30 г.  ;), /а иначе много ми се копае, но не мога да намеря къде и на кой  ;D/, но по спомен оттогава, това се прави с цел размекване на почвата, да може да пробие кореновата система. Може тези неща дето разправяш да са верни, но при условие, че растението не може да пробие надълбоко, където се задържа влага и в същото време плевелите го обгърнат, те имат силни корени, израстват по-бързо, правят му сянка и то ни вода, ни слънце - умира. Другата причина за копането е именно да изкараш плевелите с корените нагори и те да изсъхнат.

В Западна Европа почвите са тотално изтровени от химия. Виждал съм, как сменят почвата в аграрните райони и носят почва от горите примерно. В почвата няма червеи и насекоми - тотална отровия от химия. После, за да намалят химията - пестициди, като засеят, поливат и плевелите избуяват първи. Още преди да изникнат културите, минават с едни огнехвъргачни машини с горелка за всеки ред и те изгарят с огън листата, така плевелите умират. А че си орат, орат си.

ndm:

--- Цитат на: EDM electronics в Декември 03, 2019, 07:01:49 pm --- Още преди да изникнат културите, минават с едни огнехвъргачни машини с горелка за всеки ред и те изгарят с огън листата, така плевелите умират.

--- Край на цитат ---
Силно съм заинтересуван от новите технологии за борба с плевелите в земеделието. Тъй като при нас на село информацията стига последна, ако може да дадете препратки към доставчици на огненохвъргачно оборудване.
Заранее спасибо!

EDM electronics:
Ами не мисля, че са нови, виждал съм ги преди повече от 20 г. Не мога и да ти помогна с намирането, просто търси в Гугал на английски, немски, италиански и все ще излезе нещо.
Но всъщност тази огнехвъргачка е инвентар. Поставя се на трактор - тръбна конструкция, като разперено крило с накрайници към земята - горелки с пропан-бутан за всеки ред, вързани с маркуч и така. Но за да се ползва трябва всичко преди това да е механизирано - направата на редовете, сеитбата и т.н. Защото редовете трябва да са стандартни. Дори сеитбата на зеленчуците е с машина. Разсада се изготвя от фирми за разсад - плата от стиропор с малки килийки пръст с едно растение и машината го бучи автоматично. Производителността е на най-високо ниво.

Този метод за борба с плевели го ползват само за еко продукцията, защото там има институт и взимат произволни проби от почвата, едва тогава дават сертификат Еко. А Еко се продава 4 пъти по-скъпо в хиремаркета, вярно и добива е много по-нисък.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия