Автор Тема: ДВГ на Бензинови Изпарения!  (Прочетена 36729 пъти)

hristolocco

  • Гост
ДВГ на Бензинови Изпарения!
« -: Ноември 13, 2017, 08:17:52 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=420kq_UFgtg
https://www.youtube.com/watch?v=Iq0NzxEQWd4
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/
Как да направим колата да изминава 100км и повече, само с един литър Бензин: http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/?p=1310
направете: https://www.youtube.com/watch?v=xKRuj6WA1Ak ето схема http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/images/pages/vapor-00.jpg само ви трябва пластмасова туба за бензин или от HDPE тип пластмаса устойчива на бенза и температура
ето още видео доказателства: https://www.youtube.com/watch?v=ZFxwJ8mIDtA Warning: Do not watch this. You wont believe it anyway!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=58IkmPK6ikc Running Your Car on Gas Vapor - Stop Getting Screwed at The Pump
https://www.youtube.com/watch?v=nqKEQLBg6a8
https://www.youtube.com/watch?v=jCs4lLkIVCY Truck running on fuel vapors

 и за да не се взривите слагайте метална мрежа https://www.youtube.com/watch?v=ClQpDg11QJI за безопасност

GasFumes.org
GasolineFumes.org
RunOnFumes.org
RunningOnFumes.org

kingstong

  • Гост
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2017, 08:46:42 pm »
 Това ще се окаже поредната блудкава тема.

Не мислиш ли, че хубавите хора не го знаят това? Отдавна се ползват трикове в ДВГ, целта е да се премахне използването им тотално 8)
с цел по-добро развитие на цивилизацията.

Дилемата е по-стара и от Тесла, петрол или ток.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2017, 09:09:01 pm »
Реално ДВГ върви точно на бензинови изпарения, тъй като горивото се разпрашва от инжекторите и е в газообразно състояние когато стане време да се запали. Не виждам причина да се изпарява предварително - това ще увеличи обема на гориво-въздушната смес, което ще доведе до нужда от по-големи клапани, от по-малкo място за въздух (а оттам и за кислород) и т.н. и т.н.
А идеята да вкарваш по-малко гориво не е от вчера, но мощността на ДВГ е горе-долу пропорционална на обема на цилиндрите и съответно на разхода на гориво. От двигател който харчи 1 литър на 100 км не може да очакваш повече от 10-тина конски сили, което е много далеч от понятието ми за комфортно и безопасно пътуване.
Още - не случайно има т.нар. стехиометрично съотношение между горивото и въздуха - при тази пропорция има кислород за всяка молекула гориво (което е условие за пълно изгаряне) и няма напразно преминаващ през цилиндрите въздух, който само ще заема място и ще хаби енергия да го сгъстяваш и загряваш. Ако намалиш 2 пъти количеството гориво ще имаш проблеми със запалването на сместа, ще препомпваш един въздух през мотора който никаква работа няма да върши, а и ще имаш проблеми с вредните емисии (конкретно с азотните окиси).

Вкарването на по-малко гориво е оправдано само когато мотора работи на малък товар - примерно на празен ход или когато поддържа някаква равномерна скорост на пътя. Но самия мотор трябва да е конструиран така ,че да може да гори с много бедни смеси. Това са изключително двигатели с директно впръскване на горивото в камерата - при предварително смесване нямаш контрол върху зоните в цилиндъра в които горивото е в оптимално отношение.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2017, 07:59:36 am »
... забележете бензинови пари, а не бензинови капки, да не говоря че на баба лада направо тече течно гориво се стича по стените на карбуратора и отива в ДВГ така просто се хаби горивото, след като и децата знаят, че бензина не гори, само бензиновите пари горят.
Ми тогава пробвай да минеш 100 километра с литър ПРОПАН-БУТАН - той постъпва газообразен в двигателя, така че няма нужда от разпрашване. Калоричността му дори превишава тази на нафтата. Или на метан - там калоричността му е малко по-ниска, но ако постигнеш разход от кило на 100 км ще бъдеш позлатен от всички таксидижии в Бг...
Но пробвайки с учудване ще установиш, че след определено ниво на обедняване на сместа тя просто отказва да се запалва. И тази граница е много близо до магическото стохиметрично съотношение. Ако идеалната пропорция е 1:14, то ще можеш да я палиш някъде до ... до 1:18-1:20, нататък просто не гори.
Повярвай ми, не ми се случва рядко да влизам с цигара по котелни помещения. Ако сместа се запалваше при произволни съотношения отдавна да съм "дал фира"... :)

И това стехиометрично отношение дето го споменава juliang, изобщо не е вярно, защото е сметнато за нормално атмосферно налягане, а всички знаем че в цилиндрите налягането по време на запалването на гориво-въздушната смес е високо и с успех може да се горят значително по бедни горивни смеси.
Не могат, защото кислорода в цилиндрите е еднакво количество, независимо колко го сгъстяваш. Със сгъстяването само свиваш обема (физическия размер на горивната камера), което позволява горивото да изгори за по-кратко време. За пълното изгаряне на 1 грам гориво ти трябват 14 грама въздух и от това няма как да избягаш, независимо от налягания и температури.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2017, 04:52:41 pm »
    Четеш ама не разбираш какво ти се говори. Или не искаш.Безплатен обяд няма и няма да има,освен при кумунизъма но той нещо изчезна от хоризонта!
    Обясни ми само как ще го палиш тоя двигател като е студен? С какво ще подгряваш бензина? С кюмбе? Как ще регулираш качеството на горивната смес? Как ще я променяш в зависимост от натоварването на двигателя? Предполагам с кампютър! Без аналогов предполагам...
     А сега сериозно.Както казва Вектор да ва светна:
     Автомобилния карбуратор е най-трудното за изчисление устройство в автомобила. Обикновено се разработва на базата на вече съществуващи такива с минимални подобрения и изменения.Грешката при тях е от порядъка на 30%.
     Друго- карбуратора осигурява ефективно пулверизиране/разпрашаване/ в ограничен диапазон на обороти. Във останалия диапазон е не оптимален с произтичащите последствия...
     А сега за да ви СВЕТНА за двигатели със обеднена смес:
   Има един патентован двигател който има два карбуратора ,три клапана на цилиндър,отделна камерка за свеща. Идеята е следната:единия карбуратор захранва двигателя с малко количество богата смес която постъпва в специална камера в която се намира и свеща. Другия карбуратор захранва цилиндъра с обеднена смес. При подаване на искра се възпламенява сместа в камерката и инициира запалването на сместа в основния цилиндър. Очакванията са за огромни икономий....Патента е собственост на Хонда . Аз четох за това 83-84г в един  руски учебник и още съжалявам че не го платих на библиотеката...  Да сте чули или чели за хонда с такъв двигател? Аз не съм.Чел съм,но не съм виждал наяве такъв двигател въпреки че една фабричка беше пуснала серийно това недоразумение.Единственото което постигнаха бе увеличение търсенето на главите за двигателя за да се възстанови оригиналната конструкция..
Защото бяха променили само главата на двигателя. И обещаваха ...

    При интерес ще ви кажа коя е марката и модела на колата.
   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2017, 06:03:42 pm »
Колеги, колеги
Извинявам се, че се намесвам така некомпетентно в темата, ама ще меподсети ли някой какъв аджеба беше този чарк карбуратора. В двора ми има сервиз за таксита, но аз поне от 10 години не съм виждал такъв чарк.
Виждал съм запалителна свещ през която се впръсква горивото,демек в нея е интегрирана дюзата за бнзина. Точно японска е тази хитрина и обезсмисля това за което пишеш дедо попе. Предполгам обаче, че това решение е еолюирало от онова което ти описваш. На практика малката камера с мъничко богата смес е вътре в самата свещ.
Останалото писано тук ми навява асоциация за разсъждения как се прави пломба на зъб на мамут.
Съвсем скоро от ледовете в Сибир извадиха няколко досуш като живи, може пък да имат нужда от стоматологична помощ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2017, 06:25:37 pm »
Отново ще постна една картинка, дано разберете защо двигателите с директно впръскване могат да работят с изключително бедни смеси:


И още една подсказка:

която да ви напомни, че при директното впръскване не е задължително цялото количество гориво да се впръска наведнъж. Впръскването става на няколко порции, разпределени във времето с което се постигат зони с различна концентрация на гориво. Всичко това става за милисекунди, следи се много прецизно от компютъра на двигателя и времената и продължителността на впръскванията се променят въз основа на натоварването на двигателя.

А да се говори за карбуратори в 21-ви век е смешно ... тази концепция вече е тотално отречена в автомобилостроенето - като колелото с дървена капла или фаровете със свещички вътре.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2017, 08:33:48 pm »
Juliang, Остави-и-и-и!
Каквото и да му разправяш на locco, той просто ръга чушките у боба, бие по един игнор, и продължава нататък със словесно-link-овата диария...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #9 -: Януари 30, 2019, 07:16:38 pm »
Стига с тоя Опел де ... Хората отдавна са счупили тоя рекорд в пъти. Виж какво е записано в книгата на рекордите на Гинес по този повод. Ако не ти се търси - рекорда е 14 473 мили с галон гориво. А ако не се задълбаваме в типа гориво, а в киловатите които има един галон гориво, то резултата е 1 200 километра с един киловатчас енергия (електрическа). Ако се превърне в гориво, това са 26 100 мили с галон.
Също така не е зле да видиш какво точно са направили с тоя Опел и че той не може да се нарече "ежедневен автомобил".

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #10 -: Януари 31, 2019, 10:04:11 am »
Нещо повече - ТИРовете също надхвърлят този рекорд.
Натоварен с 25 тона ТИР Рено харчи около 30/100. Така че говориш глупости.

Самолетите са още по-напред! Дори извличат енергия от Атмосферата с динамиката си!
И затова Boeing 747 харчат по 10 литра на километър или 1000/100, ако го превърнем в сухоземни мерки...  Или около 4 литра в секунда.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #11 -: Януари 31, 2019, 10:16:11 am »
Entalpii, Самолетите са напред, така е, но как извличат енергия от атмосферата с динамика?  :D
Тировете също биели рекорда!  :o
Бах тез тирове, бах тез атмосферни рекорди!
Светни малко, че не СЕ сещам, що за рекорди, що за Самолети?  :o

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #12 -: Януари 31, 2019, 01:34:01 pm »
Извинявам СЕ, ама съм дръъът тираджия и вземам пенсия от там, не съм видял NхОх, нито Турбодетандерните ДВИГАТЕЛИ, камо ли 40 тонни тирове да падат под 20 литра на 100км , вземете се малко в ръце госпожи и господа!
В някои мнения ставате смешни!
Ако бях ахмак, щях да повярвам като МТМ пишещ от телефона, но уви билетчетата между щатите и Европа са факт!
Тихите, чемтрейлови самолети ги има в един друг форум  Entalpii, ти навярно си си купил К1, а може би К3?
Няма лошо, стига мерака да е хубав...   ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #13 -: Януари 31, 2019, 05:19:56 pm »

Извинявам СЕ, ама съм дръъът тираджия и вземам пенсия от там, не съм видял NхОх, нито Турбодетандерните ДВИГАТЕЛИ, камо ли 40 тонни тирове да падат под 20 литра на 100км , вземете се малко в ръце госпожи и господа!
В някои мнения ставате смешни!
Ако бях ахмак, щях да повярвам като МТМ пишещ от телефона, но уви билетчетата между щатите и Европа са факт!
Тихите, чемтрейлови самолети ги има в един друг форум  Entalpii, ти навярно си си купил К1, а може би К3?
Няма лошо, стига мерака да е хубав...   ;)

:-) Глупостите са си глупости, фактите - факти. Само напомням за този клип, директно сниман от краен потребител, каращ собствен камион и добре известен на общността тираджии в България като честен и нормален човек.
Ако това ви бърка някъде - примерно отзад, аз нямам вина  :)
https://www.youtube.com/watch?v=D0qayy_b2xI&t=2s


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #14 -: Януари 31, 2019, 06:14:55 pm »
Както неведнъж съм казвал - разхода е доста разтегливо понятие, и когато човек си е поставил за цел да го намали, то може да го направи, и икономията ще е доста сериозна.
Ето ти още една снимка на същия Иво:

Разхода е малко над 32/100 и то за дистанция от почти 9 000 км. Аз не се сещам да има 9 000 км баири някъде. Другото обяснение е че камиона е натоваренс поне 60 тона, което просто няма как да се случи. Третото обяснение е че човека просто си е карал както му харесва, без да се стреми към икономия. На камиона има показател за нивото на AdBlue, което трябва да ти говори че той е поне Евро 5, тоест не е Щайер от Хитлерово време.
Това си е нормалния разход за камион, с малки вариации от модел до модел.

С'я ако ми кажеш, че оптимизатора дава над 30% икономия ... това и най-заклетите ти фенове няма да го приемат :)