Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

ДВГ на Бензинови Изпарения!

<< < (2/6) > >>

Радико:
Колеги, колеги
Извинявам се, че се намесвам така некомпетентно в темата, ама ще меподсети ли някой какъв аджеба беше този чарк карбуратора. В двора ми има сервиз за таксита, но аз поне от 10 години не съм виждал такъв чарк.
Виждал съм запалителна свещ през която се впръсква горивото,демек в нея е интегрирана дюзата за бнзина. Точно японска е тази хитрина и обезсмисля това за което пишеш дедо попе. Предполгам обаче, че това решение е еолюирало от онова което ти описваш. На практика малката камера с мъничко богата смес е вътре в самата свещ.
Останалото писано тук ми навява асоциация за разсъждения как се прави пломба на зъб на мамут.
Съвсем скоро от ледовете в Сибир извадиха няколко досуш като живи, може пък да имат нужда от стоматологична помощ.

juliang:
Отново ще постна една картинка, дано разберете защо двигателите с директно впръскване могат да работят с изключително бедни смеси:


И още една подсказка:

която да ви напомни, че при директното впръскване не е задължително цялото количество гориво да се впръска наведнъж. Впръскването става на няколко порции, разпределени във времето с което се постигат зони с различна концентрация на гориво. Всичко това става за милисекунди, следи се много прецизно от компютъра на двигателя и времената и продължителността на впръскванията се променят въз основа на натоварването на двигателя.

А да се говори за карбуратори в 21-ви век е смешно ... тази концепция вече е тотално отречена в автомобилостроенето - като колелото с дървена капла или фаровете със свещички вътре.

valex:
https://www.ams.bg/content/ford-1-0-ecoboost-sreshtu-opel-1-0-sidi-turbo-014068

PyroVeso:
Juliang, Остави-и-и-и!
Каквото и да му разправяш на locco, той просто ръга чушките у боба, бие по един игнор, и продължава нататък със словесно-link-овата диария...

juliang:
Стига с тоя Опел де ... Хората отдавна са счупили тоя рекорд в пъти. Виж какво е записано в книгата на рекордите на Гинес по този повод. Ако не ти се търси - рекорда е 14 473 мили с галон гориво. А ако не се задълбаваме в типа гориво, а в киловатите които има един галон гориво, то резултата е 1 200 километра с един киловатчас енергия (електрическа). Ако се превърне в гориво, това са 26 100 мили с галон.
Също така не е зле да видиш какво точно са направили с тоя Опел и че той не може да се нарече "ежедневен автомобил".

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия