Автор Тема: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41  (Прочетена 23289 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
за архива бих искал да поставя моя проект за електрогравитационен двигател на базата на ефекта на Т Т Браун, който се явява развитие на лифтерната технология на асиметричен кондензатор. Той представлява в най общ смисъл мощен асиметричен високоволтов кондензатор с твърд диелектрик, който може да бъде керамика, кварц, порцелан и т.н. Предназначението на този кондензатор е като "двигател" с голяма подемна сила, който би могъл да се поставя на какво ли не, от табуретка до автомобил, камион и т. н., с отчитане и съображение на необходимите техники за безопасност и монтаж. Кондензаторът е предназначен да работи във резонансна верига с определена честота, съставена от индуктивност с голям качествен фактор за сметка на масата (по предварителни данни на съотношението подемна сила / маса на индуктивноста и други е приемливо и допустимо). На фигурите чрез програмата солидворкс съм проектирал примерен дизайн на един от моделите ми в два варианта, единия с керамичен диелектрик а другия с кварцов диелектрик. От конфигурацията се вижда, че съм се придържал към основната идея и принцип на лифтерната конструкция, но всъщност това е просто един вариант, важното е да бъде спазена асиметрия между двата електрода (и диелектрик при някои случаи). В случая керамичния или кварцовия диелектрик напълно обхващат двата асиметрични електрода на кондензатора, като корпуса е керамичен а електродите са тънки и широки пръстеновидни лентови заради високата честота и големите реактивни токове, а дебелината на корпуса е съобразена с работното напрежение при 1000в на 1мм. Показаният кондер е като прототип и е идея за създаване и внедряване на електрогравитационната технология във общественния и масов транспорт, тъй-като технологията е сигурна, надеждна, ефективна и евтина в сравнение с други най различни примери в тази сфера, като може би няма аналог. Нещо повече, посоченият конструктивен вариант с твърд диелектрик и в други конфигураций евентуално би могъл да работи в космоса еднакво добре, както на земята, като обект оборудван с такива кондери би могъл да развие свръхсветлинни скорости и преодоляване на ускорението и въздушното съпротивление включително със възможност за самозахранване поради използването на мощна високоволтова резонансна система с голям качествен фактор и кварцов диелектрик за кондензаторите.
« Последна редакция: Ноември 05, 2017, 08:19:20 pm от x_name41 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2017, 10:19:16 pm »
Тоя летящ кондензатор каква тяга ще има и колко ток ще харчи. Имам идея, да направя едно Виенско колело като вместо кабинки да има кондери, една предавка и генератор куплиран на колелото.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2017, 10:56:33 pm »
ppipilica не е препоръчително да се използва за различна цел от посочената по горе

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2017, 03:55:22 pm »
   x_name41, дори за децата от кържока по физика е ясно, че при такива големи интезитети на електрическото поле, дори и най-добрият диелектрик да използваш при високи честоти, за които дори не си си направил труда да споменеш някаква стойност загубите ще са толкова големи, че този кондензатор ще свети като слънце и повече ще върши работа като печка или лампа, отколкото като каквото и друго приложение, което му преписваш.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2017, 08:44:52 pm »
Димитър това е концепт прототип, основа, не е казано че ще има окончателен вид, възможно е примерно да се използва по високо напрежение и по малък ток при друг конструктив, ти дай сега за всичко да намираме кусури и да отричаме, ми то така никога нищо няма да стане ако вземем като тебе да я мислим, и сега нямаше да използваме редица технически неща само защото прибързано решаваме че няма да стане, ма чакай малко има си тестове, изпитания, оптимизациИ. Ясно съм посочил още в началото, основните моменти като асиметрия и други в конфигурацията а конструкцията може да бъде изменена и подобрена на база тестове и т. н., тъй-като това е верния път, много добре знам и никой не може да ми промени мнението и убеждението, защото тези неща са тествани и работещи отдавна но строго засекретени под една или друга форма, цели космически кораби има използват тази технология и този принцип, разбира се при друг по солиден конструктив, тъй-като там става въпрос за много по големи натоварвания и т. н.,но преди всичко технологията сама по себе си има редица преимущества пред останалите видове решения
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:21:39 pm от atos »

kingstong

  • Гост
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2017, 01:09:57 am »
Димитър това е концепт прототип, основа, не е казано че ще има окончателен вид, възможно е примерно да се използва по високо напрежение и по малък ток при друг конструктив, ти дай сега за всичко да намираме кусури и да отричаме, ми то така никога нищо няма да стане ако вземем като тебе да я мислим, и сега нямаше да използваме редица технически неща само защото прибързано решаваме че няма да стане, ма чакай малко има си тестове, изпитания, оптимизаций. Ясно съм посочил още в началото, основните моменти като асиметрия и други в конфигурацията а конструкцията може да бъде изменена и подобрена на база тестове и т. н., тъй-като това е верния път, много добре знам и никой не може да ми промени мнението и убеждението, защото тези неща са тествани и работещи отдавна но строго засекретени под една или друга форма, цели космически кораби има използват тази технология и този принцип, разбира се при друг по солиден конструктив, тъй-като там става въпрос за много по големи натоварвания и т. н.,но преди всичко технологията сама по себе си има редица преимущества пред останалите видове решения
Съгласен съм много точно казано.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2017, 06:15:15 pm »
да, хипарх всъщност това е типичната лифтерна конструкция (където долната плоча на кондензатора има по голяма повърхност от горната), но тук вместо въздух като диелектрик се използва друг вид диелектрик, ето показвам нагледно за сравнение:



за съжаление никой не е експериментирал все още по въпроса включително и аз, тъй-като във интернет липсва каквато и да е информация било то експерименти, тестове и т.н., засега смятам, че всичко е строго покрито и закрито, като се показва и демонстрира едно определено ниво и никакво същественно развитие

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2017, 09:30:12 pm »
   Ето това е интересно - https://www.youtube.com/watch?v=lku5E3CBQZk
   Предполагам може да се направи с един тесла трансформатор, на който индукторът е по средата на дългата бобина, а двата края на тази дълга бобина са свързани към тези две плочи на кондензатор както се виждат на видеото. Вижда се, че тягата е значителна. Сигурно е от значение и какъв е диелектрикът, който държи двете плочи на този кондензатор и екранира по някакъв начин полето от другата страна на плочите.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2017, 12:21:27 am »
Сашо ако не греша (понеже патента е на английски и няма превод) модела на Хектор Серано е със симетрична структура, но може би с друг подход при захранването и управлението, а доколкото четох във един от кратките (коментари с източник: http://www.amasci.com/caps/capwarp.html) по въпроса но отнасящ се до друг вариант то там се изказва мнение за нещо като "усилвател", но хипарх е по англииския, ако би могъл да каже накратко за какво в общи линий става въпрос. Както бях споменал този вариант на Хектор Серано се прилага във модела на НЛО-то до, което Боб Лазар е имал достъп и за което той подробно разказва за принципа, устройството и т.н. Интересното е, че там той го обяснява по различен но може би в известна степен а в същото време и сходен начин, тъй като там го нарича това устройство "гравитационен усилвател" на "гравитационни вълни".

Eто прилагам за сравнение изображения на устройството от патента на Хектор Серано и модела на НЛО-то на Боб Лазар:



п.п. а и още една забележка, в патента на Серано се описва захранване с променлив ток (вероятно нещо като реактив?), а французина тества с постоянен

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2017, 05:47:06 pm »
фирма VISHAY произвежда симетрични мощни високоволтови кондензатори за индукционни ВЧ нагреватели и тъй-като Сашо Николов демонстрира задвижване на симетричен кондензатор бих искал да посоча евентуално разликата. Тя се по всяка вероятност се състои във характера на самото захранване на кондензатора. Когато се захранва с постоянно или пулсиращо полярно захранване (с ярко изразени плюс и минус) както е на диаграмата по долу, тогава е възможно движение в посока плюс. Когато захранването е променливо със реактив, тогава двете полувълни са положителни тъй-като двете симетрични плочи си разменят поляритета равномерно периодично и има неутрализиране на силите (така да се каже), като в случая зависи къде се намира офсета или нулата (минуса), както е посочено на диаграмата.



п.п. бих искал Димитър да отиде при онези спецове във фирма VISHAY и да им обясни и разясни, (точно както на мен) как кондерите им щели да засветят като слънце и т. н., същото бих искал да направи Юлиан и всички онези умници
« Последна редакция: Ноември 24, 2017, 06:17:22 pm от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2019, 04:32:33 am »
мдам, Jean-Louis Naudin е объркал концепта тъй-като има конструктивни различия между демонстрирания образец и даденото в патента, което е много важно да се отбележи. В патента на Серано се казва, че горният електрод на кондензатора представлява няколко разделени помежду си плочи а долният електрод е една цяла плоча, като на горните плочи се намира диелектрик с определена форма който е в контакт със друг диелектрик с по ниска диелектрична константа спрямо първия (може да е стиропор-въздух или др.), така по този начин се създава специфична геометрия на електрическото поле между електродите (асиметрия) и се формира двигателна сила, насочена нагоре. Jean-Louis Naudin е сбъркал като е направил долния електрод също разделен на секции а не цяла плоча както е в патента, и другата грешка е че е използвал DC вместо AC (и всичко това при условие че целта е била да се репликира едно към едно нещото)
« Последна редакция: Февруари 04, 2019, 04:49:26 am от x_name41 »