Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Дали ще стане, интересно хрумване.

<< < (3/4) > >>

ndm:

--- Цитат на: ppipilica в Октомври 26, 2017, 02:33:10 am --- дали двете магнитни полета генерирани от бобините ще се унищожат и няма да спират движението на магнита покрай сърцевината.

--- Край на цитат ---
Точно така, няма да спират движението на магнита, но и  лампичката закачена като товар няма да мига. А защо така, питай специалистите по палачинкови намотки.

VeleV:
Всъщност предложението на ppipilica вече е направено - генератора на Кромри.

Михаил Кузмов:
На края какво излезе? Както и да навиеш бобината все тая. Зависи как ще ще свържеш краищата, за да текат тоците в различни посоки съответно и магнитните полета.
Ама аз мисля че не става въпрос за това, а за бобина в бобина, или бифилярно.
И още нещо, полетата ще се унищожат но взаимодействието на магнита с ядрото ще си остане.

ndm:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Октомври 26, 2017, 09:58:22 pm ---Ама аз мисля че не става въпрос за това, а за бобина в бобина, или бифилярно.
И още нещо, полетата ще се унищожат но взаимодействието на магнита с ядрото ще си остане.

--- Край на цитат ---
И като се унищожават полетата не си ли взаимодействат като магнита с ядрото? В палачинката е истината и бифилярно разбира се.

ppipilica:
Мда темата се оказа интересна, малко да поясня каква точно е идеята, че май не съм обяснил добре.
На една макара навиваме по часовниковата стрелка 100 нав. начало от дясно край от ляво и отгоре слагаме още 100 нав. но обратно на часовника пак начало в дясно край в ляво, на всяка намотка слагаме крушка за товар, те това имах предвид. Като прекараме магнита покрай сърцевината едната намотка ще има + в началото а другата ще има - в началото, нали така, е токовете ще текат в различна посока в двете намотки и би следвало и Ленц ефекта да е различен нали. Та май ще трябва опит.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия